افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به ۲ نفر

26/02/2020 07:12:00 ب.ظ

کرونا در ادبیل | افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به ۲ نفر

کرونا در ادبیل | افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به ۲ نفر

اردبیل- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲ نفر در این استان خبر داد.

وی بیان کرد: این ۲ نفر دارای بیماری زمینه‌ای تومور مغزی و بیماری پوستی هستند و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت نظر پزشکان قرار دارند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: از ۹ نمونه آزمایش ارسالی بیماران استان به تهران ۲ مورد مثبت، ۶ مورد منفی و نتیجه یک مورد نیز هنوز اعلام نشده است.

وی همچنین افزود: تاکنون در استان اردبیل ۲۸ نفر به علت احتمال ابتلا شدن به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز بیمارستانی در نظر گرفته شده بستری شده‌اند.اخوان‌اکبری از اختصاص مرکز ترومای اردبیل به بیماران احتمالی مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: آمبولانس‌های ویژه برای انتقال افراد مشکوک مبتلا به کرونا از منازل‌ به مراکز درمانی و یا از شهرستان‌ها به مرکز استان در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۴ نفر افزایش یافت | DW | 25.02.2020طبق آخرین ارقام اعلام‌شده شمار کسانی که در ایران جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، به ۱۴ مورد افزایش یافته است. همچنین امارات متحده عربی دست به محدود کردن پروازهای خود به ایران کرده است. تجربه میگه هر آماری از ج‌ا را باید ضربدر ۱۰۰ بکنی‌ تا امار واقعی‌ دستت بیاد، از بس که شفاف عمل میکنند کرونا_ویروس كرونا من میمیرم ، تو میمیری ، همه مون میمیریم بالای ۵۰۰ نفر تو قم فوت شدن 😒🙁😏

شمار قربانیان درگیری‌های هند همزمان با سفر ترامپ به ۲۴ نفر افزایش یافتمقام‌های هند روز چهارشنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) اعلام کردند دست‌کم ۲۴ نفر در سه روز درگیری در دهلی نو همزمان با نخستین سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به این کشور کشته و ۱۸۹ نفر دیگر زخمی‌ شده‌اند. بیش‌بینی می‌شود این رقم با توجه به وخامت حال برخی از مجروحان افزایش پیدا کند. کاری که حزب دموکرات و کومله در اوایل انقلاب می کردن؛ «بیشتر درگیری ها در محلات مسلمان نشین اطراف دهلی نو روی داد و مسلمانان و هندوها با سنگ، قمه و در مواردی با سلاح گرم به یکدیگر و به مأموران پلیس ضد شورش حمله کردند». اخوند نیوز یک مشت وطن‌فروش، چون 🤡 بلاهای گوناگونی بر ایران نازل کرده به 🤡پرستی روی آورده‌اند. این 🤡 هرجا پا می‌گذارد، بدبختی را با خودش می‌برد.

شمار مصدومان «حمله با خودرو» به یک کارناوال در آلمان به ۶۰ نفر رسیدپلیس آلمان بدون دادن توضیحات بیشتر در خصوص انگیزه فرد مهاجم اعلام کرد که حمله در جریان جشن‌های کارناوال آلمان موسوم به «دوشنبه گل سرخ» صورت گرفته که به صورت مشترک در بخشی از شهرهای این کشور برگزار می‌شود.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شددر حالی که طبق آخرین آمارها شمار قربانیان ایرانی ویروس کرونا به ۱۶ تن رسیده است، وزارت آموزش و پرورش ایران تمامی مدارس و مراکز آموزشی استان تهران را تا آخر این هفته تعطیل اعلام کرده است. اين امار احمقانه و دروغ رو از كجا مياري اخه ؟؟؟؟يورو نيوز احمق

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 2700 نفر رسید

دکتر قدرت اخوان اکبری روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: نتایج آزمایش‌های ارسال شده از این ۲ نفر به تهران مثبت اعلام شده و هر ۲ نفر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.[۱۱:۵۵] کشف پنج میلیون ماسک بهداشتی احتکارشده حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در نشستی خبری از کشف بیش از پنج میلیون ماسک بهداشتی احتکاری خبر داد.این اعتراض‌ها علیه قانون جدید شهروندی است.Aa پلیس آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که شمار مصدومان حمله عمدی یک شهروند این کشور به مراسم کارناوال در فولکمارسن به ۶۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: این ۲ نفر دارای بیماری زمینه‌ای تومور مغزی و بیماری پوستی هستند و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت نظر پزشکان قرار دارند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: از ۹ نمونه آزمایش ارسالی بیماران استان به تهران ۲ مورد مثبت، ۶ مورد منفی و نتیجه یک مورد نیز هنوز اعلام نشده است. رحیمی تصریح کرد که قیمت ماسک‌های بهداشتی کشف‌شده ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده و تمامی آنها جهت توزیع در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت. وی همچنین افزود: تاکنون در استان اردبیل ۲۸ نفر به علت احتمال ابتلا شدن به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز بیمارستانی در نظر گرفته شده بستری شده‌اند. شورش و درگیری‌های فرقه‌ای در دهلی همزمان با سفر ترامپ به هند؛ ۱۳ نفر کشته شدند طبق گفته مقام‌های هندی، در دو بیمارستان در دهلی نو، ۲۴ کشته گزارش شده است. اخوان‌اکبری از اختصاص مرکز ترومای اردبیل به بیماران احتمالی مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: آمبولانس‌های ویژه برای انتقال افراد مشکوک مبتلا به کرونا از منازل‌ به مراکز درمانی و یا از شهرستان‌ها به مرکز استان در نظر گرفته شده است. هیأت رئیسه دانشگاه تبریز طی مصوبه‌ای اعلام کرده که کلیه فعالیت‌های آموزشی و کلاس‌های درسی این دانشگاه را به منظور پیشگیری و رفع نگرانی‌های دانشجویان و خانواده‌های آنها تا پایان سال تعطیل خواهند بود. به گفته وی، کاستن از تجمع افراد و به حداقل ممکن رساندن آن و نیز اقدامات بهداشتی به منظور مهار شیوع ویروس کرونا یک کار اساسی و ضروری است و بر این اساس از سه روز پیش ضدعفونی دستگاه‌های عمومی مانند خودپردازها، اتوبوس‌ها و تعطیلی بعضی مراکز تجمع و عرضه مواد خوراکی مانند قهوه خانه‌ها و آب‌های معدنی استان اردبیل آغاز شده است. راننده خودور که نام وی «موریس پی» عنوان شده یک شهروند بیست و نه ساله آلمانی است که اندکی پس از این حادثه توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بهترین راه مقابله با بیماری کرونا را رعایت مسائل بهداشتی در همه سطوح زندگی فردی و اجتماعی و کاهش مراودات عمومی ذکر کرد. مسئولان این دانشگاه متذکر شده‌اند که این تعطیلی صرفا معطوف به فعالیت‌های آموزشی بوده و قابل تسری به فعالیت‌های اداری نیست. کشته‌ شده‌های این چند روز خشونت‌بار در هند شامل یک نیروی پلیس و یک افسر اطلاعاتی نیز می‌شود که در پی آن دولت اجتماعات عمومی را در مناطق آسیب‌دیده ممنوع کرده است. وی ادامه داد: با توجه به این که این بیماری واکسن و داروی مشخصی ندارد، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و بیماران سرطانی بیشتر در معرض خطر قرار دارند و لازم است که این افراد از حضور بی‌مورد در محل تجمع و حضور پرشمار افراد در اماکن خودداری کنند. در پی شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، حضور اهالی استان اردبیل در مراکز تجمع و اماکن شلوغ و پرتردد کمتر شده و منجر به تغییر رفتار مردم و اهالی شده است. نگرانی‌ها در ایران از شیوع پرشتاب این ویروس شدت یافته است. نگرانی ایجاد شده در سطح کشور و به خصوص در پی فوت چند نفر از هموطنان به علت ابتلای به ویروس کرونا، مردم استان اردبیل را مجبور به اقدامات خودجوش وسیع برای حفظ شرایط سلامت و بهداشت فردی خود و افراد خانواده کرده است. من از خواهران و برادرانم در دهلی می‌خواهم که همیشه صلح و برادری را حفظ کنند نارندا مودی نخست وزیر هند با این حال مقام‌های هندی می‌گویند که خشونت جدیدی در روز چهارشنبه ۲۶ فوریه گزارش نشده است و نیروهای امنیتی به‌طور گسترده در حال گشت‌زنی در محدوده‌های آسیب‌پذیر هستند. تهیه ماسک، الکل، انواع ضدعفونی کننده‌ها، دستکش و حتی تهیه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی از جمله اقدامات شهروندان اردبیلی در برابر احتمال ابتلای به ویروس کرونا طی یک هفته گذشته بوده است.   [۱۱:۲۵] توقف اکثر پروازهای امارات به ایران امارات متحده عربی پروازهای خود به همه شهر‌های ایران به غیر از تهران را متوقف کرد. دستگاه قضایی آلمان نیز اعلام کرد که پرونده‌ای برای «اقدام به قتل» در خصوص این حادثه بر ضد راننده خودرو که یک شهروند بیست و نه ساله آلمانی است، به جریان افتاده است.

بر این اساس، حضور شهروندان در داروخانه و مراکز فروش مواد ضدعفونی کننده و حتی واحدهای تجاری فروش گیاهان دارویی در استان اردبیل به شکل محسوسی افزایش یافته به طوری که موجب کاهش برخی اقلام و حتی نایاب و گران فروشی ملزومات بهداشتی از قبیل ماسک و ژل‌های ضدعفونی کننده شده است. کم شدن ارتباطات میان‌فردی، توقف مصافحه و دست دادن و روبوسی شهروندان و حتی شیوع روش احترام چینی و ژاپنی از طریق چسباندن کف دو دست و بالاآوردن دست‌ها تا سینه و نیز پرهیز از هر گونه تماس مستقیم و حتی غیرمستقیم از جمله اقدامات اردبیلی‌ها در برابر احتمال انتشار ویروس کرونا طی چند روز گذشته بوده است.  در بیانیه فرودگاه بین‌المللی دوبی که آسوشیتدپرس به آن اشاره کرده، همچنین آمده است، همه مسافرانی که به صورت مستقیم از تهران به دوبی برسند، با اسکن حرارتی تست می‌شوند.» بیشتر درگیری ها در محلات مسلمان نشین اطراف دهلی نو روی داد و مسلمانان و هندوها با سنگ، قمه و در مواردی با سلاح گرم به یکدیگر و به مأموران پلیس ضد شورش حمله کردند. به گزارش ایرنا، کرونا ویروس یا بیماری کرونا در کشور چین از طریق حیوان به انسان و سپس از انسان به انسان منتقل شده به رغم این که میزان کشندگی بیماری کرونا ویروس جدید چین بسیار کم گزارش شده ولی سالمندان و افراد دارای نقص سیستم ایمنی از جمله گروه‌های پرخطر در مقابل این بیماری هستند. سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علایم بیماری کرونا ویروس جدید است. فرودگاه بین‌المللی دوبی   [۱۱:۱۰] شمار کشته‌شدگان بر اثر ویروس کرونا در ایران به ۱۴ نفر رسیده است. کارشناسان بهداشتی، پرهیز از دست دادن و روبوسی با افراد دارای علایم تنفسی (سرفه ـ عطسه) پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و یا قسمت بالای آستین، شست و شوی کامل و مکرر دست‌ها با آب و صابون حداقل به اندازه ۲۰ ثانیه، استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده با پایه الکل و خودداری از تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان را از جمله راه‌های مقابله و پیشگیری ویروس کرونا اعلام کرده‌اند..

. شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران تا روز پیش ۱۲ نفر اعلام شده بود.