مشاور امنیتی کاخ سفید: آمریکا در صورت شکست «برجام» برای «گزینه‌های دیگر» آماده است

08/11/1400 08:58:00 ق.ظ

مشاور امنیتی کاخ سفید: آمریکا در صورت شکست «برجام» برای «گزینه‌های دیگر» آماده است العربيه_فارسى

برت مک‌گورک، مشاور امنیتی کاخ سفید در امور خاورمیانه، می‌گوید آمریکا و ایران «در آستانه» احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» قرار دارند، اما در صورت به گزارش «اکسیوس»، پنج‌شنبه 27 ژانویه 2022، این «خوشبینانه‌ترین» اظهارات یک مقام دولت بایدن از زمان از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در دسامبر گذشته در وین است. مک‌گورک که طی یک نشست در «بنیاد کارنِگی» سخنرانی می‌کرد، دلیل این ارزیابی خود را فاش نکرد.

Advertisement دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پایان ژانویه یا آغاز فوریه را به عنوان «ضرب‌الاجل غیررسمی» برای خاتمه مذاکرات وین تعیین کرده است، تا حد زیادی به این دلیل که معتقد است پیشرفت‌های هسته‌ای ایران به زودی «برجام» را بی‌معنی خواهد کرد. مقامات آمریکایی و اروپایی در هفته‌های اخیر گفته‌اند که پیشرفت در وین «بسیار کم و بسیار کند» بوده است.

یک مقام ارشد آمریکایی که در مذاکرات وین شرکت دارد، هفته گذشته به «اکسیوس» گفت که ایالات متحده و سایر طرف‌های مذاکره برای مقامات ایرانی روشن کرده‌اند که اگر ایران به زمان بیشتری برای دیپلماسی نیاز دارد، باید برنامه هسته‌ای خود را معلق کند. headtopics.com

دروغه

به گفته او، در حال حاضر تمام تلاش‌ها روی احیای توافق 2015، و نه دستیابی به نوعی «توافق موقت» متمرکز شده است، و ایران هم خواهان توافق موقت نیست. مذاکرات در وین حداقل برای چند هفته دیگر ادامه پیدا خواهد کرد، اما این مقام آمریکایی گفت که این رویه خیلی طول نخواهد کشید.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

مشاور امنیت ملی آمریکا: به دیپلماسی در پیشبرد مذاکرات با ایران متعهدیممشاور امنیت ملی آمریکا: *به دیپلماسی در پیشبرد مذاکرات با ایران متعهدیم *در صورت شکست دیپلماسی، آمریکا به دیگر گزینه‌ها روی خواهد آورد امریکا بدنبال بازگشت به تعهدات خود در برجام است. ارزشمند است.

لاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیستلاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیست

قیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومانقیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومان طبق اعلام بانک مرکزی، در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۳۲ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۲۰.۳ درصد افزایش یافته است. حقوق رسمی کارگر چند

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

دستگیری ۱۷ نفر در تهران به اتهام تهیه‌ ویدئوی دوربین مخفی در اینستاگرامرئیس پلیس تهران روز چهارشنبه از دستگیری ۱۷ تن از گردانندگان صفحه‌های اینستاگرامی در پایتخت که اقدام به تهیه و انتشار ویدئوی دوربین مخفی کرده بودند، خبر داد.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.