ائتلاف عربی ادعای حوثی‌ها در حمله به زندان صعده را تکذیب کرد

08/11/1400 09:58:00 ق.ظ

ائتلاف عربی ادعای حوثی‌ها در حمله به زندان صعده را تکذیب کرد العربيه_فارسى

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن با تکذیب ادعای حوثی‌ها در حمله به یک زندان در صعده، این ادعا را تلاشی از سوی آنها برای گمراه‌کردن افکار عمومی به‌شمار آورد سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی، جمعه 28 ژانویه، بیان کرد که مسئولیت کامل بکارگیری غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی به عهده شبه‌نظامیان حوثی است.

Advertisement ‌او گفت، با توجه به بیانیه مورخه 22 ژانویه در رابطه با ادعای حوثی‌های وابسته به ایران مبنی بر حمله نیروی هوایی ائتلاف به یک زندان در صعده، و همچنین بیانیه 27 ژانویه تیم تحقیقات نیروهای ائتلاف، قرار است فرماندهی ائتلاف همه مدارک و شواهد رد ادعای حوثی‌ها را به دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی مستقر در یمن ارائه کند.

المالکی افزود که 4 مکان از جمله زندان‌ها در لیست مکان‌های غیرنظامی ائتلاف قرار دارند و حمله به آنها ممنوع اعلام شده است. وی ادامه داد که مکان مورد هدف قرار گرفته در صعده، یک موقعیت نظامی و «پایگاه امنیت ویژه» بوده و از سوی شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای حمله به غیرنظامیان و تاسیسات شهری مورد استفاده قرار می‌گرفت.

المالکی اشاره کرد که ادعای حوثی‌ها با هدف گمراه‌کردن افکار عمومی و تلاش برای جلب همدردی سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای غیر دولتی جهانی مطرح شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ولید جنبلاط : ایران به‌خاطر دولت‌های عربی قدرت بیشتری در لبنان پیدا کرده استولید جنبلاط، رهبر دروزی‌های لبنان روز پنج‌شنبه ۷ بهمن گفت، ایران هم‌اکنون قدرت بیشتری در لبنان پیدا کرده چرا که دولت‌های عربی این کشور را رها کرده‌اند.

دستگیری ۱۷ نفر در تهران به اتهام تهیه‌ ویدئوی دوربین مخفی در اینستاگرامرئیس پلیس تهران روز چهارشنبه از دستگیری ۱۷ تن از گردانندگان صفحه‌های اینستاگرامی در پایتخت که اقدام به تهیه و انتشار ویدئوی دوربین مخفی کرده بودند، خبر داد.

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

قیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومانقیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومان طبق اعلام بانک مرکزی، در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۳۲ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۲۰.۳ درصد افزایش یافته است. حقوق رسمی کارگر چند

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.