مستند انیمیشن «فرار»؛ شهادت‌نامه‌ای زنده از رنج مهاجرت

13/09/1400 04:30:00 ب.ظ

مستند انیمیشن «فرار»؛ شهادت‌نامه‌ای زنده از رنج مهاجرت جزئیات بیشتر🔽

جشنواره فیلمهای مستند, فیلم انیمیشن

مستند انیمیشن «فرار»؛ شهادت‌نامه‌ای زنده از رنج مهاجرت جزئیات بیشتر🔽

این مستند پرجایزه داستان زندگی و مهاجرت دشوار یک مرد افغان به دانمارک را به تصویر می‌کشد. این مهاجر که ترجیح داده با نام مستعار «امین» داستان خود را بازگو کند در نوجوانی با گذر از دشواری‌های بسیار در سفری پنج ساله تنها و بدون خانواده‌اش به اسکاندیناوی رسید.

«فرار» که از جمعه در سینماهای منتخب اکران شد و در هفته‌های آینده در سینماهای بیشتری اکران خواهد شد، از روش انیمیشن برای به تصویر کشیدن ملموس داستان «امین» بهره می‌برد. این مستند انیمیشن بدین‌گونه شهادتی زنده از سختی‌ها و زخم‌های مهاجرت را به زبانی ساده و درونی به نمایش می‌گذارد.

قالب انیمیشن برای بازگویی ماجرایی واقعی و تلخ پیش از این در «والس با بشیر» یا «برج»، ساخته فیلمساز اسرائیلی آری فولمن استفاده شده است. اما«فرار» نخستین شهادت‌نامه به زبان راوی در این قالب و در موضوع رنج‌های مهاجرت است.این مستند تاکنون چندین جایزه از جمله جایزه بهترین مستند جشنواره ساندنس، جایزه بهترین مستند بلند گاتهام، جایزه بهترین فیلم مستند حلقه منتقدان فیلم نیویورک، جوایز بهترین فیلم بلند از دو جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی و منچستر را از آن خود کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

احضار یک شهروند به دادسرا به دلیل انتشار مطالب از بازداشت‌ شدگان بهبهان

باقری: طرف‌های اروپایی از برخی پیشنهادهای ما خیلی رضایت نداشتند/ منتظر پاسخ مستند هستیمرئیس هیات مذاکره‌کننده ایران گفت: دیدگاه‌های ایران را به صورت مستند و مستدل در قالب دو سند به طرف مقابل ارائه کردیم و طبیعی است این مبنایی برای مذاکره می‌شود و طرف مقابل باید پاسخ مستند به این پیشنهادها ارائه کند. مذاکره برای مذاکره یک دور باطل است. ما باید رودررو بنشینیم با آمریکا مذاکره کنیم. از سال ۸۴ همین بساط بوده و هست. هر روز با یک یا چند واسطه مذاکره میکنیم و با هیچ نتیجه ای. مذاکرات_وین آمریکا ایران برجام مذاکرات_هسته‌ای پاسخ مستند به این دانش آموخته حوزه علمیه امام صادق یک بیلاخ بزرگ است .

رونالدو از رکورد ۸۰۰ گل عبور کرد؛ مربی منچستر از سمت خود استعفا دادکریستیانو رونالدو توانست با به ثمر رساندن دو گل در مقابل آرسنال، هشتصد و هشتصد و یکمین گل‌های دوران حرفه‌ای خود را وارد دروازه حریفان کند.

درخواست سازمان‌های حقوق بشر از ماکرون برای عدم محافظت از جنایتکار جنگی سوریهسازمان‌های حقوق بشر از امانوئل مکرون خواستند تا امکان محاکمه «عبدالحمید ج» که گفته می‌شود جنایتکار جنگی است، هموار کند. - خبرگزاری آناتولی

چراغ سبز آمریکا به ایران قبل از شروع مذاکرات وین | DW | 04.12.2021روزنامه 'واشنگتن فری بیکن' می‌نویسد دولت بایدن 'مخفیانه' و پیش از شروع مذاکرات وین، معافیتی به ایران داد تا بتواند به عراق برق بفروشد. تاخیر ده روزه وزارت خارجه آمریکا در اطلاع‌رسانی به کنگره پرسش برانگیز شده است. کوسشعراتونو میگید دلارو پایین نگه دارید ، قشنگ دستتون با جمهوری اسلامی تو یه کاسس

انتقاد پوتین از به کارگیری پهپادهای ترکیه در شرق اوکراین | DW | 04.12.2021رئیس جمهور روسیه در تماس با اردوغان گلایه کرده که استفاده کی‌یف از پهپادهای ساخت ترکیه در مقابله با جدایی‌طلبان هوادار مسکو، تحریک‌‌آمیز است و توافق صلح در شرق اوکراین را تضعیف می‌کند.

از «تپش تاریخ» تا «راه طی شده»؛ سرگذشت فیلم مستند پس از انقلاب «فرار» که از جمعه در سینماهای منتخب اکران شد و در هفته‌های آینده در سینماهای بیشتری اکران خواهد شد، از روش انیمیشن برای به تصویر کشیدن ملموس داستان «امین» بهره می‌برد.منتشر کرده، شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان، «میثم کاظمی» را جهت دفاع از اتهام انتسابی احضار کرده است.به گزارش ایسنا، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ترک وین در فرودگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی گفت: در این دور از گفت‌وگوها، ایران با ترکیب یک هیات جدید و با حضور افراد متخصص و مسئول در موضوعات اقتصادی، مالی و بانکی وارد گفت‌وگوها شد و این نشان دهنده عزم جدی طرف ایرانی برای ورود به مذاکرات با هدف دستیابی به توافق بود و این نکته تاثیر خود را بر طرف مقابل گذاشت و برخی از آنها اذعان کردند این ترکیب هیات نشان دهنده عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ورود به مذاکرات است.Send کریستیانو رونالدو توانست با گلزنی در مقابل آرسنال به رکورد خارق‌العاده ۸۰۱ گل در کل دوران حرفه‌ای خود دست یابد.

این مستند انیمیشن بدین‌گونه شهادتی زنده از سختی‌ها و زخم‌های مهاجرت را به زبانی ساده و درونی به نمایش می‌گذارد. قالب انیمیشن برای بازگویی ماجرایی واقعی و تلخ پیش از این در «والس با بشیر» یا «برج»، ساخته فیلمساز اسرائیلی آری فولمن استفاده شده است. عنوان اتهامی میثم کاظمی مشخص نیست. اما«فرار» نخستین شهادت‌نامه به زبان راوی در این قالب و در موضوع رنج‌های مهاجرت است. این دیپلمات ارشد ایرانی اظهار کرد: ما تصریح کردیم که ایران آمادگی دارد گفتگوها را در همین زمان ادامه دهد اما چون آنها درخواست کردند موافقت کردیم تا برای هفته ای که در پیش داریم برگردیم و آنها نیز پاسخ هایشان را آماده کنند. این مستند تاکنون چندین جایزه از جمله جایزه بهترین مستند جشنواره ساندنس، جایزه بهترین مستند بلند گاتهام، جایزه بهترین فیلم مستند حلقه منتقدان فیلم نیویورک، جوایز بهترین فیلم بلند از دو جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی و منچستر را از آن خود کرده است. آن‌ها با هرگونه اطلاع‌رسانی در خصوص تجمعات و اعتراضات مخالف هستند. «فرار» نماینده دانمارک در مراسم اسکار در بخش‌های فیلم انیمیشین، فیلم مستند بلند و فیلم بلند بین‌المللی خواهد بود. این ستاره پرتغالی ۴۵۰ گل با پیراهن رئال مادرید وارد دروازه حریفان کرده، ضمن اینکه با دو گلی که دیشب در اولترافورد به ثمر رساند مجموع گل‌های خود با پیراهن شیاطین سرخ را به عدد ۱۳۰ افزایش داد.

. تیر ۱۳۹۹ ، شهروندان بهبهانی به دلیل وضعیت اقتصادی نامناسب و صدور حکم اعدام برای بازداشتی‌های اعتراضات آبان ۱۳۹۸. وی افزود: من هم گفتم این طبیعی است ما قرار نیست در مذاکرات چیزهایی بگوییم که مطابق دیدگاه های شما باشد، ما مطالبی می گوییم مطابق دیدگاه های خودمان اما نکته این است که اینها بر اساس یک مبنایی است که مورد قبول طرف های مقابل هم هست و هیچ یک از طرف های اروپایی ادعا نمی‌کرد که پیشنهادات مبانی حقوقی و قانونی که مورد قبول دو طرف باشد، ندارد.