فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرد

13/09/1400 03:59:00 ب.ظ

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرد جزئیات بیشتر🔽

فرانسه, افغانستان

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرد جزئیات بیشتر🔽

در میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

فرانسه می‌گوید توانسته بیش از ۳۰۰ نفر از جمله ۲۵۸ افغان را روز جمعه از افغانستان خارج کند.سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز شنبه چهارم دسامبر با اعلام این مطلب تاکید کرد که ۱۱ فرانسوی و ۶۰ هلندی نیز در میان این افراد حضور داشته‌اند که با همراهی و کمک قطر توانسته‌اند از افغانستان خارج شوند.

مسئولان فرانسوی تاکید کردند افغان‌هایی که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری کرده‌اند و همچنین افراد و گروه‌هایی که در خطر قرار داشتند از جمله روزنامه‌نگاران در میان کسانی بودند که توانسته‌اند از این کشور خارج شوند. این عملیات توسط یک هواپیمای نظامی که در فرودگاه کابل فرود آمده بود انجام شد. فرانسه همراه این هواپیما غذا، دارو و اقلام انسان‌دوستانه نیز برای مردم افغانستان ارسال کرده بود که در فرودگاه تحویل گروه‌های حقوق بشری داده شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

ماکرون در خلیج فارس؛ امارات قرارداد خرید ۸۰ فروند جنگنده رافال را با فرانسه امضا کردعفو بین الملل در بیانیه‌ای تاکید کرده بود که امضای این قراردادها و گسترش همکاری‌های استراتژیک نباید به بهای زیرپا گذاشتن حقوق بشر باشد. عفو بین الملل از فرانسه خواسته بود تا برای لغو مجازات اعدام در امارات، قطر و عربستان سعوی و همچنین حقوق زنان و آزادی زندانیان عقیدتی در این کشورها تلاش کند. گاو_شیرده گیر اوردن، یعنی بایست نصف سودشو بدن به ایران 😂😜 بزودی ایالات متحده از ماکرون قاپ می زنه! مکرون غلط کردامارات هم...وه خورد!یه چندوقت دیگه می‌شِنویم!آمریکاباهمراهی انگلستان ویابه تنهایی اومده باامارات قراردادبسته وقراردادفرانسه رولغوکردند!🤣بهمین سادگی!مگراینکه آقا(آمریکا)این تیکه استخوان روبرای جبران لغوقراردادزیردریایی بااسترالیاانداخته باشه جلوی فرانسه!ومکرون!

حمله با شمشیر در شمال فرانسه؛ دو پلیس زن زخمی شدندبه گفته دادستان عمومی شربور این حادثه با انگیزه تروریستی انجام نشده و دو مامور پلیس زن بر اثر اصابت شمشیر جراحات سطحی از ناحیه صورت متحمل شده‌‌اند. پولیس زن بهادری و شجاعت کرده اند.

امارات یک قرارداد تسلیحاتی با فرانسه به ارزش ۱۸ میلیارد دلار امضا کردامارات یک قرارداد تسلیحاتی با فرانسه به ارزش ۱۸ میلیارد دلار امضا کرد طبق این قرارداد امارات_متحده_عربی ۸۰ فروند جت جنگنده_رافال از فرانسه خریداری می‌کند. همچنین ۱۲ هلیکوپتر جنگی ساخت شرکت ایرباس به امارات فروخته می‌شود. بعد میگن چرا مردم در ایران قیام نمیکنن ،چرا شاهزاده کاری نمیکنه ،چرا دنیا بفکر مردم ایران نیست ،خب این همه پول ریخته اونم بخاطر یک حکومت آخوندی در ایران ،گور پدر مردم ایران عرب‌های ترسو اینهمه هواپیما خریدین برای اونجای عمتون ترسوها ج.ا با دست خالی همه منطقه را صاحب شده شما با اینهمه تجهیزات پیشرفته جرات ندارین یه ترقه به طرف نیروهای سپاه تروریستی پاسداران پرت کنین حداقل چارتا کلاش به ما قرض بدین

توافق اوپک‌پلاس با افزایش از پیش برنامه‌ریزی شده تولید برای ژانویه؛ قیمت نفت کاهش یافتاوپک و کشورهای تولیدکننده نفت متحد این سازمان، «اوپک پلاس»، روز پنجشنبه توافق کردند که به سیاست فعلی خود برای افزایش تولید ماهانه نفت پایبند باشند. این در حالی است که فروشندگان نفت بیم آن دارند که اقدام ایالات متحده در آزادسازی ذخایر نفت خام خود و گسترش نوع جدیدی از ویروس کرونا منجر به کاهش قیمت...

با دستور رییس جمهور، اعتبار تامین کاغذ از سوی بانک مرکزی اختصاص می یابدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش جدی و اصلی ما بر این است که تا یک سال و نیم آینده ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور را از منابع داخلی کشور تامین کنیم. And Imam Al Mahdi will not be seen with these eyes, he will be seen with these eyes......, he will be seen with the heart. همه چيز كشور دستوري و بي نظم و بي برنامه شده! تأمين دارو دستوري! تأمين كاغذ دستوري! تأمين مرغ و تخم مرغ دستوري!

کناره‌گیری وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از ادامه تنش با عربستان | DW | 03.12.2021یک عضو دولت جدید لبنان پس از افزایش فشار عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از سمت خود کناره‌گیری کرد. سخنان چندی پیش جورج قرداحی درباره حوثی‌های یمن با خشم عربستان و متحدانش روبرو شد.

Send فرانسه می‌گوید توانسته بیش از ۳۰۰ نفر از جمله ۲۵۸ افغان را روز جمعه از افغانستان خارج کند.Send کاخ الیزه روز جمعه، سوم دسامبر از توافق امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با مقامات امارات برای فروش تجهیزات نظامی خبر داد.ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه نیز با انتشار توییتی ضمن اعلام همبستگی با ماموران پلیس کشورش حادثه را درگیری میان یک سارق خودرو و ماموران توصیف کرده است.امارات همچنین میزبان پایگاه نیروی دریایی فرانسه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز شنبه چهارم دسامبر با اعلام این مطلب تاکید کرد که ۱۱ فرانسوی و ۶۰ هلندی نیز در میان این افراد حضور داشته‌اند که با همراهی و کمک قطر توانسته‌اند از افغانستان خارج شوند. مسئولان فرانسوی تاکید کردند افغان‌هایی که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری کرده‌اند و همچنین افراد و گروه‌هایی که در خطر قرار داشتند از جمله روزنامه‌نگاران در میان کسانی بودند که توانسته‌اند از این کشور خارج شوند. عقد این قرارداد، کمتر از یک ماه مانده تا ریاست دوره‌ای فرانسه در اتحادیه اروپا و پس از شوکی که استرالیا با لغو قرارداد ۶۶ میلیارد دلاری خرید زیردریایی به صنعت نظامی دفاعی فرانسه وارد کرد برای پاریس از اهمیت بالایی برخوردار است. این عملیات توسط یک هواپیمای نظامی که در فرودگاه کابل فرود آمده بود انجام شد. فرانسه همراه این هواپیما غذا، دارو و اقلام انسان‌دوستانه نیز برای مردم افغانستان ارسال کرده بود که در فرودگاه تحویل گروه‌های حقوق بشری داده شد. امارات عربی متحده پنجمین مشتری تجهیزات نظامی فرانسه طی ده سال گذشته بوده و در این مدت بیش از ۴. ماکرون: کشورهای اروپایی دفتر مشترک نمایندگی در افغانستان تاسیس می‌کنند از زمان به قدرت رسیدن طالبان در ماه اوت در افغانستان، بسیاری از کشورهای خارجی از جمله تمام کشورهای اروپایی سفارت‌خانه‌های خود در افغانستان را تعطیل کردند و تمام دیپلمات‌ها به خانه بازگشتند.

امانوئل ماکرون در سفر خود به خاورمیانه از احتمال تاسیس یک دفتر مشترک اروپایی در افغانستان برای برقراری ارتباط با طالبان خبر داده بود. دولت بایدن فروش سلاح به عربستان و جنگنده‌های اف‌۳۵ به امارات را به حالت تعلیق درآورد رئیس جمهوری فرانسه قرار است در ادامه سفر خود به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس با مقامات قطر و عربستان سعودی نیز دیدار و گفتگو کند. هنوز مشخص نیست این ایده تا چه اندازه جدی است و چه زمانی قرار است اجرایی شود. . فرانسه از اول ژانویه سال ۲۰۲۲ ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را هم برعهده می‌گیرد و توسعه روابط با کشورهای ثروتمند این حوزه می‌تواند موجب توقویت سیاست خارجی این کشور شود.