مرگ یک زندانی دوتابعیتی در ایران؛ عفو بین‌الملل درباره وخامت حال شکرالله جبلی هشدار داده بود

01/01/1401 12:06:00 ق.ظ

🔺مرگ یک زندانی دوتابعیتی در ایران؛ عفو بین‌الملل درباره وخامت حال شکرالله جبلی هشدار داده بود ▪️در پی جلوگیری مقام‌های زندان از دسترسی یک زندانی به خدمات درمانی شکرالله جبلی، جان خود را از دست داد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

در پی جلوگیری مقامات زندان‌های ایران از دسترسی این زندانی دوتابعیتی ایرانی استرالیایی به خدمات درمانی، او در زندان اوین جان خود را از دست داد. چاپ در پی جلوگیری مقام‌های زندان از دسترسی یک زندانی به خدمات درمانی شکرالله جبلی، زندانی...

چاپ در پی جلوگیری مقام‌های زندان از دسترسی یک زندانی به خدمات درمانی شکرالله جبلی، زندانی دوتابعیتی ایرانی استرالیایی در زندان اوین، جان خود را از دست داد. مرگ این زندانی ٨٢ ساله در حالی اتفاق افتاده که از پنج روز پیش سازمان عفو بین‌الملل درباره شرایط وخیم جسمانی وی، نظیر سابقه سکته، فشارخون بالا، سنگ کلیه، و باد فتق و درد سیاستیک هشدار داده و با این تاکید که مقام‌های زندان اجازه دسترسی خدمات درمانی تخصصی را به وی نداده‌اند، خواستار آزادی فوری و دسترسی آقای جبلی به درمان مناسب شده بود.

در همین حال پسر شکرالله جبلی در پیامی در توییتر درباره مرگ پدرش در زندان نوشته، به او گفته شده پدرش فوت شده است و او نتوانسته برای نجات او کاری کند. به گزارش هرانا شکرالله جبلی در بخشی از پرونده خود از بابت اتهامات اقتصادی به ۴ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بود و بخش دوم پرونده همچنان مفتوح بود و حتی وی در جریان بخش نخست پرونده از داشتن وکیل انتخابی محروم بوده است.

نهادهای حقوق بشری مدت‌ها است درباره وضعیت زندان‌های ایران هشدار داده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مرگ دست‌کم ۶ نفر در اثر برخورد یک خودرو با شرکت کنندگان یک کارناوال در بلژیکمقامات بلژیک اعلام کردند که راننده یک خودرو روز یکشنبه ۲۰ مارس با هجوم به سمت جمعیتی که برای شرکت در یک کارناوال در جنوب این کشور جمع شده بودند، منجر به کشته شدن دست‌کم شش نفر و زخمی شدن ۲۶ نفر دیگر شده که حال ده نفر از زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است. دين شخص مورد نظر را حدس بزنيد شرط میبندم یارو به دین مبین اسلام التزام عملی داره 🌹🌹🌹🌹🌹

بیش از 2 هزار بیمار کرونایی در ایران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستندبیش از 2 هزار بیمار کرونایی در ایران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند طی شبانه‌‌روز گذشته هزار و 816 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده، 60 بیمار جان باختند و 2 هزار و 11 بیمار نیز در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

میزان «سعادت» در جهان؛ فنلاند بار دیگر در صدر و ایران در رتبه ۱۱۰بر اساس گزارش سازمان ملل متحد از بررسی وضعیت سعادتمندی در ۱۴۶ کشور جهان، فنلاند برای پنجمین بار متوالی، در جایگاه نخست قرار گرفت و افغانستان آخرین رتبه را به خود اختصاص داد.

یک هواپیمای نظامی آمریکایی با چهار سرنشین در نروژ سقوط کردماموران امداد و نجات نروژ می‌گویند به دلیل شرایط نامساعد جوی هنوز نتوانسته‌اند خود را به محل حادثه برسانند اما به نظر می‌رسد هر چهار سرنشین این هواپیما جان خود را از دست داده‌اند. به 🥚م خیلی هم عالی به تخم خر

تیراندازی نظامیان اسرائیل به سوی یک فلسطینی در قدسنظامیان اسرائیل یک فلسطینی را در قدس اشغالی مورد تیراندازی قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی اسراییل کشوری پیشرفته و قویه و میتونه خیلی بدرد ترکیه بخوره.گور بابای فلسطین.

دادگاهی در ایران یک شهروند کُرد تبعه ترکیه را به اعدام محکوم کرددادگاه انقلاب شهرستان خوی یک شهروند کُرد تبعه ترکیه به نام «حاتم اُزدمیر»‌ که عضو حزب کارگران کردستان موسوم به «پ‌ک‌ک» بوده را به اعدام محکوم کرده است 😢😢😢 تروریست باید اعدام‌بشه گروه تروریستی پ ک ک به این بیچاره نگفته بود که ایران تورکیه نیست، اینجا بدون محاکمه اعدام می‌کنند.