مرکز آمار ایران: نرخ تورم نقطه به نقطه در فروردین‌ماه ۴۳ درصد افزایش یافت

01/02/1401 05:14:00 ب.ظ

نرخ تورم ماهانه برای اقلام خوراکی، آشامیدنی و دخانیات نیز در نخستین ماه سال ۱۴۰۱ حدود پنج درصد نسبت به اسفند گذشته افزایش نشان می‌دهد.

نرخ تورم ماهانه برای اقلام خوراکی، آشامیدنی و دخانیات نیز در نخستین ماه سال ۱۴۰۱ حدود پنج درصد نسبت به اسفند گذشته افزایش نشان می‌دهد. اردیبهشت ۰۱, ۱۴۰۱ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در یک میدان گازی؛ «یک چهارم» گازی مصرفی ترکیه تامین می‌شود عکس آرشیوی است دولت ترکیه اعلام کرد که تولید گاز از پروژه میدان گازی عظیم «ساکاریا» در دریای سیاه با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری از سال...

اردیبهشت ۰۱, ۱۴۰۱ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در یک میدان گازی؛ «یک چهارم» گازی مصرفی ترکیه تامین می‌شود عکس آرشیوی است دولت ترکیه اعلام کرد که تولید گاز از پروژه میدان گازی عظیم «ساکاریا» در دریای سیاه با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری از سال آینده آغاز می‌شود.

این گزارش که روز پنج‌شنبه اول اردیبهشت منتشر شد، می‌افزاید مصوبه تخفیف‌ها و معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های توسعه دهنده این میدان گازی با ۵۴۰ میلیارد متر مکعب ذخایر گازی نیز تصویب شد تا روند توسعه میدان گازی شتاب بگیرد.

قرار است این میدان سالانه ۱۴ میلیارد متر مکعب تولید گاز داشته باشد که معادل یک چهارم کل گاز مصرفی کشور است. ترکیه تقریبا کل گاز مصرفی خود را از خارج وارد می‌کند. تولید سالانه گاز از میدان ساکاریا معادل دو برابر حجم گازی خواهد بود که ایران به ترکیه صادر می‌کند. قرارداد ۲۵ ساله فروش گاز ایران به ترکیه تا سه سال دیگر به اتمام می‌رسد و معلوم نیست آیا ترکیه مایل به تمدید این قرارداد است یا نه. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نرخ تورم ماهانه در ایران به 3.3 درصد رسیدمرکز ملی آمار ایران نرخ تورم در فروردین ماه را 3.3 درصد اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

نرخ تورم به زیر ۴۰ رصد رسیدنرخ تورم به زیر ۴۰ رصد رسید مرکز آمار ایران: نرخ تورم در فروردین امسال با کاهش یک درصدی به زیر ۴۰ درصد رسیده و ۳۹.۲ درصد ثبت شده است؛ با این حال تورم ماهانه و نقطه‌به‌نقطه افزایشی بوده است. ایول دمش‌گرم قدرت خرید مردم چقدر افزایش پید کرد اینکه خوشحالن قشنگه! 😂😂😂 دروغ گنده و گرگ سرافراز، شتر بر کک نشست و رفت به شیراز!!!😄

بانک جهانی ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال جاری را تغییر دادبه گفته دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی، رشد اقتصاد جهان که پیش از این ۴.۱ درصد پیش‌بینی شده بود به ۳.۲ درصد کاهش خواهد یافت.

تورم روسیه به بالاترین میزان 20 سال اخیر رسیدتورم روسیه به بالاترین میزان 20 سال اخیر رسید بر اساس آمار اداره آمار روسیه (روس‌تات)، تورم این کشور با افزایش 17,62 درصدی به بالاترین میزان از فوریه سال 2002 تا کنون رسیده است.

تهرانی‌ها حواسشان باشد؛ افزایش نرخ کرایه از فرداتهرانی‌ها حواسشان باشد؛ افزایش نرخ کرایه از فردا بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه و بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در سالجاری ۲۵ درصد از اول اردیبهشت (فردا) افزایش خواهد داشت. چرا؟ مبنای ۲۵ درصد چیست؟ وقتی تهرانی ها یک لیست شورای_شهر از پیش تعیین شده را می گذارند جلوی خودشان احساسی رآی می دهند و به من و امثال من که مو را از ماست می کشیم و مستقل و غیر وابسته و بدون در نظر گرفتن نفع شخصی حرف می زنیم رای نمی دهد همین می شود !

بایدن پوتین را مسئول افزایش تورم و قیمت سوخت دانستبایدن پوتین را مسئول افزایش تورم و قیمت سوخت دانست رئیس جمهور آمریکا ولادیمیر پوتین مسئول تورم و افزایش قیمت سوخت در این کشور دانست.