تهرانی‌ها حواسشان باشد؛ افزایش نرخ کرایه از فردا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تهرانی‌ها حواسشان باشد؛ افزایش نرخ کرایه از فردا بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه و بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در سالجاری ۲۵ درصد از اول اردیبهشت (فردا) افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در بهمن ماه سال گذشته اعضای شورای شهر تهران لایحه‌ای را مصوب کردند که براساس آن نرخ کرایه وسایل حمل ونقل عمومی یعنی مترو، اتوبوس و تاکسی افزایش می‌یابد که بر این اساس به صورت میانگین نرخ بلیت و کرایه ۲۵ درصد از اول اردیبهشت افزایش می‌یابد.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران مقرر شد که افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی همچون اتوبوس در شهر تهران نیز در سال ۱۴۰۱، به‌طور میانگین ۲۵ درصد و تا ۳۵ سقف درصد نسبت به نرخ‌های پایه مصوب سال ۱۴۰۰ افزایش یابد. همچنین نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی شهر تهران به‌طور متوسط ۲۵ درصد در سالجاری افزایش می یابد؛ اما از آنجایی که در برخی خطوط مبلغ کرایه خرد و نامتناسب است مقرر شد که به آن ها اجازه داده شود که تا سقف حداکثر ۳۵ درصد افزایش کرایه داشته باشند همچنین در این میان نرخ کرایه خطوط مینی بوسرانی هم در سال جدید ۱.۲ درصد نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی آنهم بر مبنای طول خطوط تعیین شده است.

در این میان شورا با مصوبه خود به مترو اجازه داده است که نرخ بلیت خود را برای سالجاری ۲۵ درصد افزایش دهد که نرخ بلیت خط تک سفره ۲۵۰۰تومان، بلیت تک سفره حومه ۱۵۰۰ تومان، تک سفره هشتگرد ۷۵۰۰ تومان و بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود. البته این مبالغ برای بلیت تک سفره است و بلیت های مدت دار نیز براساس مبلغ پرداختی، شارژ می شود.

به گزارش ایسنا، همچنین براساس مصوبه شورای شهر تهران همچون سنوات گذشته برای اقشار خاص همچون خانواده شهدا، معلولین، جانبازان از تحفیف ۱۰۰ درصد و دانش آموزان و دانشجویان از تخفیف ۵۰ درصد بلیت مترو و اتوبوس در نظر گرفته شده است و برای خبرنگارانی که طرح ترافیک استفاده نکنند نیز کارت بلیت ۴۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است و افراد بالای ۶۵ سال دارای کارت منزلت هم از تخفیف ۹۰ درصد استفاده می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا؟ مبنای ۲۵ درصد چیست؟ وقتی تهرانی ها یک لیست شورای_شهر از پیش تعیین شده را می گذارند جلوی خودشان احساسی رآی می دهند و به من و امثال من که مو را از ماست می کشیم و مستقل و غیر وابسته و بدون در نظر گرفتن نفع شخصی حرف می زنیم رای نمی دهد همین می شود !

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تورم ۷۰ درصدی اجرای نهضت ملی مسکن با اعتبارات بانک مرکزی/ نرخ افزایش اجاره‌بها بالاتر از نرخ تورمکارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: به طور قطع دولت چنین منابعی برای اجرای پروژه نهضت ملی ندارد مگر اینکه مسکن مهر تکرار و از خط اعتباری بانک مرکزی استفاده شود که به طور قطع این اقدام همراه با افزایش نرخ تورم خواهد بود و تورم 40 درصدی امروز را به 70 درصد می‌رساند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بانک جهانی ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال جاری را تغییر دادبه گفته دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی، رشد اقتصاد جهان که پیش از این ۴.۱ درصد پیش‌بینی شده بود به ۳.۲ درصد کاهش خواهد یافت.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تاثیر افزایش قیمت‌ها بر اقلام ماه رمضان/ کاهش استقبال از آش و حلیمرییس اتحادیه حلیم و غذاهای سنتی گفت: سال‌های گذشته آنقدر بازار آش و حلیم در این ماه رونق می‌گرفت که شاهد اوج‌گیری تداخل صنفی بودیم و بسیاری از واحدهای غیر مرتبط اقدام به فروش آش و حلیم می‌کردند اما در سال جاری استقبال از خرید حلیم کاهش پیدا کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت ایران برای تبلیغ افزایش جمعیت از «حوزویان» کمک خواستبهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت روز دوشنبه، ۲۹ فروردین در نشستی از «حوزیان» برای تشویق به افزایش جمعیت، طلب کمک کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، آقای عین‌اللهی در پنجمین نشست... خوبه اتفاقا چون ضدتبلیغ میشه مثل اینکه شما درگوش خر خوابیدی! مردک مردم دیگه حوزه و اخوند و ملا را به تخمشونم حساب نمیکنند، مردم اگاه شدن دیگه فریب بهشت فروشها را نمیخورند! حوزه چیه راجع به نان بربری حرف بزن! خودتون انقدر فرزنداوری کنید تا جونتون دربیاد! ظاهرا یکی از مهمترین ویژگی ها برای وزیر بهداشت شدن خریته! اون از قبلی، اینم از این.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی: متوسط نرخ دلار در سال جاری ۳۰ هزار تومان خواهد شدمؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی می‌گوید چشم‌انداز روند آتی نرخ ارز در کوتاه‌مدت به نتایج مذاکرات بستگی دارد، اما انتظار نمی‌رود با توافق هسته‌ای نیز نرخ ارز کاهش یابد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزش باد و رگبار باران در ۷ استان/ افزایش تدریجی دماوزش باد و رگبار باران در ۷ استان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی هوا از رگبار باران و وزش باد و خیزش گرد و خاک در ۷ استان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »