مخالفت جمهوری‌خواهان با برنامه بایدن برای حذف سپاه از لیست تروریسم

23/01/1401 03:13:00 ق.ظ

مخالفت جمهوری‌خواهان با برنامه بایدن برای حذف سپاه از لیست تروریسم العربيه_فارسى

خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک منبع مطلع گزارش داده است برخی از مقامات دولت بایدن تلاش می‌کنند تا مسئله حذف نام سپاه از لیست سازمان‌های تروریستی را مخالفت جمهوری‌خواهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک جناح سیاسی قدرتمند در ایران است که هم یک...

مخالفت جمهوری‌خواهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک جناح سیاسی قدرتمند در ایران است که هم یک امپراتوری تجاری و هم نیروهای مسلح و اطلاعاتی نخبه ایران را تحت کنترل خود گرفته و واشینگتن آنها را به فعالیت‌های تروریستی در جهان متهم می کند. به همین دلیل نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره و تعدادی از نمایندگان حزب دموکرات با حذف نام سپاه از فهرست تروریسم مخالف هستند.

مایکل مک‌کال، نماینده ارشد جمهوری‌خواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، هفته گذشته سپاه پاسداران را «ماشین کشتار» خواند که آمریکایی‌ها را تهدید می‌کند و بر هزینه سیاسی که کاخ سفید با حذف آن از فهرست سازمان‌های تروریستی خواهد پرداخت، تاکید کرد.

او با اشاره به اختلاف نظر در میان نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا در این مورد گفت: «این امر حزب دموکرات را به نصف تقسیم خواهد کرد، اگر نه بیشتر».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درخواست از بایدن؛ تقویت توان نظامی اسرائیل برای مقابله با تهدید ایران | DW | 10.04.2022چند سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از جو بایدن خواسته‌اند توان نظامی اسرائیل را برای مقابله با تهدید اتمی ایران تقویت کند. آنها نوشته‌اند احیای احتمالی برجام راه جمهوری اسلامی برای دست‌یابی به بمب اتمی را هموار می‌کند. کار بسی عاقلانه ای است آمریکا با تمام ادعای که داره چطور سیاستمدارانش اینقدر ذلیل اسرائیل هستن که حاظرن منافع آمریکا رو به منافع اسرائیل ترجیح بدن و با افتخار هم توی رسانه هاشون اعلام کنن ولی مردم آمریکا صداشونم درنمیاد. ایران اگه بتونه این سیاستمدارها رو به مردم آمریکا بشناسونه بزرگترین کار رو کرده.

آیا اختلاف درباره سپاه پاسداران مانع از توافق نهایی در وین شده است؟آیا اختلاف درباره سپاه پاسداران مانع از توافق نهایی در وین شده است؟ آمریکایی ها پیش از این نیز یک بار بازی روانی روی نام سپاه پاسداران با هدف تاثیر روی فضای تحریم را در سال ۱۳۹۸ اجرا کرده‌اند! گزارش مشرق را در این باره بخوانید:

حذف موسیقی از دانشگاه کابلدولت طالبان رشته موسیقی را از دانشکده هنر حذف کرد. عواقب این اقدامات ضد هنری چه خواهد بود؟ الحمدلله

روسیه برای نخستین بار از سال ۱۹۱۷ در آستانه ناتوانی از بازپرداخت بدهی‌ها قرار گرفتدولت روسیه تنها یک ماه فرصت دارد که اولین سررسید بدهی خارجی خود را با تبدیل روبل به دلار پرداخت کرده و از ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌ها (نکول) جلوگیری کند.

مریم کریم‌بیگی، خواهر یکی از جان‌باختگان ۸۸، با «تماس تلفنی» از دانشگاه اخراج شدگزارش‌ها از ایران حاکی است که مریم کریم‌بیگی، خواهر مصطفی کریم‌بیگی از کشته‌شدگان اعتراضات دی‌ماه ۸۸، طی «یک تماس تلفنی» از دانشگاه محل تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد رشته... برای دبیرستان رفتن فریدالدین عادل برادر زن ولیعهد(مجتبی)دبیرستان ساختن، خواهر شهید اجازه تحصیل ندارد! اینم یه نوع اسلام طالبانیه!

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟