آیا اختلاف درباره سپاه پاسداران مانع از توافق نهایی در وین شده است؟

22/01/1401 11:20:00 ق.ظ

آیا اختلاف درباره سپاه پاسداران مانع از توافق نهایی در وین شده است؟ آمریکایی ها پیش از این نیز یک بار بازی روانی روی نام سپاه پاسداران با هدف تاثیر روی فضای تحریم را در سال ۱۳۹۸ اجرا کرده‌اند! گزارش مشرق را در این باره بخوانید:

آمریکایی ها پیش از این نیز یک بار بازی روانی روی نام سپاه پاسداران با هدف تاثیر روی فضای تحریم را در سال ۱۳۹۸ اجرا کرده‌اند! پس از ارسال این پیام به کاخ سفید، آمریکایی‌ها که تمایلی به اجرای دقیق برجام ندارند شروع به سناریو سازی دروغین علیه اقدامات دیپلماتیک ایران کردند.

آنتونی بلینکن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت که تهران خواسته هایی فراتر از متن برجام برای رسیدن به توافق دارد.

پس از اظهار نظر وزیر خارجه آمریکا، رابرت مالی اعلام کرد که شرط ایران برای توافق برداشتن تحریم از سپاه پاسداران است و ما زیر بار آن نمی رویم! ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش تروریستی ایالات‌متحده نیز در جلسه استماع کنگره مدعی شد که مخالف خروج سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی خارجی (FTO) است. فرمانده آمریکایی در آن جلسه ادعا کرد که خروج سپاه از لیست تحریم باعث تضعیف توافق با ایران می‌شود!

درحالی‌که طرف ایرانی در آخرین دور از گفتگوها در تهران با پیام‌رسان اروپایی (مورا) خواهان «انتفاع ایران» از برجام شده بود، در واشنگتن به گونه‌ای صحنه سازی شد که برداشتن تحریم سپاه تنها شرط ایران برای توافق است. در حالی که برداشتن تحریم سپاه یکی از شرط های جانبی ایران برای بازگشت دوباره طرف‌ها به برجام بوده است. آمریکا با پر رنگ کردن نام سپاه سعی کرد به گونه ای فضا سازی کند که خواسته های انتفاع محور در سایه قرار بگیرد.

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟

سپاه پاسداران یک «کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق» را در خلیج فارس توقیف کردتفنگداران سپاه ۱۱ نفر از خدمه این کشتی را بازداشت کرده‌اند. مقامات ایران هیچ اشاره‌ای به ملیت افراد بازداشت شده، کشور صاحب پرچم کشتی و تاریخ توقیف نکرده‌اند.

اسرائیل مواضع سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان را در حماه سوریه بمباران کردارتش اسرائیل با انجام حملاتی هوایی مواضع نیروهای سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله را در مناطق مرکزی سوریه بمباران کرد.دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه شنبه 9 خیلی عالی ،، اگر راست باشد دوباره دلتان چند تا موشک میخواد بیت را بترکانید سر مار در تهران است خامنه‌ای

روسیه برای نخستین بار از سال ۱۹۱۷ در آستانه ناتوانی از بازپرداخت بدهی‌ها قرار گرفتدولت روسیه تنها یک ماه فرصت دارد که اولین سررسید بدهی خارجی خود را با تبدیل روبل به دلار پرداخت کرده و از ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌ها (نکول) جلوگیری کند.

تصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراینتصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراین ویدئو را ببینید🔽 روس ها در شرایط يهودی ها در اروپای دهه ۳۰ و ۴۰

افزایش مجدد قیمت دلار در ایران در پی بی‌خبری از پیشرفت مذاکرات وینبا افزایش قیمت دلار در بازار تهران به بیش از 28 هزار تومان، یک کارشناس بازار مالی، بی‌خبری از پیشرفت مذاکرات وین را دلیل این افزایش دانست. - خبرگزاری آناتولی