درخواست از بایدن؛ تقویت توان نظامی اسرائیل برای مقابله با تهدید ایران | DW | 10.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چند سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از جو بایدن خواسته‌اند توان نظامی اسرائیل را برای مقابله با تهدید اتمی ایران تقویت کند. آنها نوشته‌اند احیای احتمالی برجام راه جمهوری اسلامی برای دست‌یابی به بمب اتمی را هموار می‌کند.

یک جنگنده اف ۳۵ در حال سوخت‌گیری در آسمان، تجهیزاتی که ۱۱ سناتور آمریکایی خواهان تحویل سریع‌تر آنها به اسرائیل هستند

امضاءکنندگان نامه با اشاره به این که به نظر می‌رسد دولت جو بایدن مصمم است بر سر احیای برجام با جمهوری اسلامی توافق کند، ابراز نگرانی کرده‌اند این کار راه دست‌یابی رژیم ایران به سلاح اتمی را باز می‌کند.این گروه از سناتورهای جمهوری‌خواه به بایدن هشدار داده‌اند که تجهیز جمهوری اسلامی به سلاح اتمی"تاثیر منفی عظیمی" بر منطقه می‌گذارد و تهدیدی برای موجودیت اسرائیل و کشورهای عرب متحد آمریکا خواهد بود.

در حال حاضر اسرائیل از توان نظامی کافی برای حمله موثر به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی برخوردار نیست و به خصوص برای سوخت‌گیری جنگنده‌های خود در مسیر رفت و برگشت به ایران به هواپیماهای سوخت‌رسان نیاز دارد.سناتورهای جمهوری‌خواه به جو بایدن نوشته‌اند از آنجا که مجوز فروش هواپیماهای سوخت‌رسان مدل KC-46A به اسرائیل صادر شده لازم است دولت او تحویل آنها را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

اطمینان از"مقاوم، کارآمد و چند جانبه بودن" سامانه‌های دفاع ضد موشکی اسرائیل برای مقابله با حمله ایران و گروه‌های نیابتی‌اش یکی دیگر از درخواست‌هایی است که سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه به بایدن بر آن تاکید کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آمریکا با تمام ادعای که داره چطور سیاستمدارانش اینقدر ذلیل اسرائیل هستن که حاظرن منافع آمریکا رو به منافع اسرائیل ترجیح بدن و با افتخار هم توی رسانه هاشون اعلام کنن ولی مردم آمریکا صداشونم درنمیاد. ایران اگه بتونه این سیاستمدارها رو به مردم آمریکا بشناسونه بزرگترین کار رو کرده.

کار بسی عاقلانه ای است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اگر غفلت کنیم، گونه‌های در خطر انقراض را برای همیشه از دست می‌دهیمسرپرست معاونت محیط‌ زیست طبیعی سازمان محیط‌زیست: اگر غفلت کنیم، گونه‌های در خطر انقراض را برای همیشه از دست می‌دهیم گونه‌های در خطر انقراض شرایط بغرنج و خطرناکی دارند در شرایط سخت و حساس هستیم نمی‌خواهیم به شکارچیانی که برای لذت شکار می‌کنند، مجوز بدهیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخست وزیر اسلوواکی از تامین سامانه دفاعی اس-300 برای اوکراین خبر دادنخست وزیر اسلوواکی از تامین سامانه دفاعی اس_300 برای اوکراین خبر داد. حداقل پاتریوت یا گنبد آهنین می‌گفتید جذاب تر نبود اس ۳۰۰ بگیرید از روسیه که حملات روسیه رو دفع کنید جک باحالی بود.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت کانادا خرید مسکن را برای خارجی‌های غیرمقیم ممنوع می‌کندامنیت اقتصادی و ثبات ارزش دلار در کانادا باعث شده تا در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌داران از جمله از روسیه، چین، هند و ایران اقدام به سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ این کشور و خرید ملک کنند که این موضوع باعث افزایش قیمت مسکن در کانادا شده است. 😂 به 🥚م
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وعده مبهم شولتس برای قطع واردات گاز از روسیه: «خیلی زود»صدراعظم آلمان روز جمعه گفت که کشورش تا تابستان امسال استفاده از زغال سنگ روسیه را متوقف می‌کند، اما در مورد زمان قطع واردات گاز تنها به عبارت «خیلی زود» اکتفا کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مذاکره ایران با قطر برای میزبانی از تماشاگران جام جهانی فوتبال | DW | 09.04.2022وزیر ورزش و جوانان ایران از احتمال میزبانی مناطق جنوبی این کشور به‌ویژه جزیره کیش از تماشاگران جام جهانی فوتبال در قطر خبر داده و می‌گوید که بدین منظور، رایزنی‌ها میان مقام‌های جمهوری اسلامی و قطر در جریان است. 🔹رهبر انقلاب: هر کس ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر دهد مزدور دشمن است سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY پول ومقام شکل وقیافه شون را هم عوض کرد چراکه نه چشتون دربیاد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

الهام علی‌اف: ارمنستان شروط آذربایجان برای عادی‌سازی روابط را پذیرفترئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد که ارمنستان 5 شرط ارائه شده برای عادی سازی روابط دو کشور را پذیرفته‌است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »