محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021

30/07/2021 05:34:00 ب.ظ

دادگاه عالی بحرین بانک مرکزی و چند بانک دیگر ایرانی را در یک پرونده پولشویی مجرم شناخت و برای شش نفر حکم صادر کرد. دادستانی بحرین این بانک‌ها را به تلاش برای پولشویی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار متهم کرده بود.

بانک المستقبل, ایران و بحرین

دادگاه عالی بحرین بانک مرکزی و چند بانک دیگر ایرانی را در یک پرونده پولشویی مجرم شناخت و برای شش نفر حکم صادر کرد. دادستانی بحرین این بانک‌ها را به تلاش برای پولشویی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار متهم کرده بود.

دادگاه عالی بحرین بانک مرکزی و چند بانک دیگر ایرانی را در یک پرونده پولشویی مجرم شناخت و برای شش نفر حکم صادر کرد. دادستانی بحرین این بانک‌ها را به تلاش برای پولشویی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار متهم کرده بود.

به گزارش خبرگزاری بحرین حکم دادگاه پنج‌شنبه هفتم مرداد صادر شد و مطابق آن بانک مرکزی و ۱۲ بانک دیگر ایرانی به تلاش برای پولشویی به قصد دور زدن تحریم‌ها و تامین مالی تروریسم محکوم و هر یک به پرداخت یک میلیون دینار بحرین  (معادل حدود دو میلیون و ۶۵۲ هزار دلار آمریکا) محکوم شدند.

دادستانی بحرین اواخر اردیبهشت ماه امسال بانک المستقبل را که سال ۱۳۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌های ملی و صادرات ایران و یک بانک بحرینی کار خود را آغاز کرده به تلاش برای انتقال پول به منظور تامین مالی نهادهایی مانند سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان و گروه‌های شبه‌نظامی دیگر از جمله در عراق متهم کرده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

The Supreme Criminal, Khamenei, and his goons and cronies are on their way out. They are stealing, from Iran's treasury, like there is no tomorrow. Iranians' uprising against these criminals has put fear in their hearts. Citizens despair has changed to hope.

محکومیت بانک مرکزی و 12 بانک ایرانی به جرم 1.3 میلیارد دلار پولشویی در بحرینعلی بن فضل البوعینین، دادستان بحرین گفت که دادگاه جنایی این کشور، بانک مرکزی به‌همراه چند بانک دیگر ایرانی همچنین بانک بحرینی «المستقبل» و 6 مقام مسئول این این جریمه هم ، بر روی هزاران میلیارد دلار فساد سران جمهوری اسلامی از پول مردم حساب خواهد شد ، این حکومت فقط ضرر است

دادگاه عالی کیفری بحرین سه بانک بزرگ ایرانی و یک بانک بحرینی را در زمینه پولشویی مجرم شناختدادگاه عالی کیفری بحرین سه بانک بزرگ ایرانی و یک بانک بحرینی را در زمینه پولشویی مجرم شناخت پنج تن از مقام‌های بانک مستقبل هر یک به ۱۰ سال زندان و نفر ششم نیز به پنج سال زندان محکوم شده‌اند و هر یک از آنها باید یک میلیون دینار جریمه بپردازند.

محکومیت بانک مرکزی و 12 بانک ایرانی به جرم 1.3 میلیارد دلار پولشویی در بحرینعلی بن فضل البوعینین، دادستان بحرین گفت که دادگاه جنایی این کشور، بانک مرکزی به‌همراه چند بانک دیگر ایرانی همچنین بانک بحرینی «المستقبل» و 6 مقام مسئول این این جریمه هم ، بر روی هزاران میلیارد دلار فساد سران جمهوری اسلامی از پول مردم حساب خواهد شد ، این حکومت فقط ضرر است

بحران خاموشی در ایران؛ اخطار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی | DW | 30.07.2021معاون استاندار تهران با تاکید بر شرایط قرمز کرونایی و لزوم دورکاری کارکنان ادارات و صرفه‌جویی در مصرف انرژی از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی خبر داد. از آن‌ها خواسته شده است، از ژنراتور برای مصارف خود کمک بگیرند.

نایف الحجرف: ایران به حمایت از تروریسم در منطقه خاتمه دهد | DW | 30.07.2021دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن تاکید بر روابط راهبردی این شورا و آمریکا، خواستار توقف رویکردهای 'مداخله‌جویانه و بی‌ثبات کننده' جمهوری اسلامی در منطقه و گنجانده شدن برنامه موشکی ایران در مذاکرات احیای برجام شد. غلطهای اضافی. آخه بوزینه قد و قامتت به این حرفا میخوره؟ ارباب تو آمریکا با نوچه هایش، همین آلمان اولیش، هیچ غلطی نمیتونند بکنند چه برسه به حرف مفت تو. اون ثبات که آمریکایی ها تف کردن تو دهن تو ، اینه که آمریکا به جای یکی دوتا گاو شیر ده، هفت هشت تا گاو شیرده تو منطقه داشته باشه آره، فهمیدی گوساله؟ گو خورده عرب خر اینقدر شده میاد برای ایران حرف میزنه

تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه | DW | 30.07.2021آتش‌سوزی سنگینی در سواحل جنوبی ترکیه حداقل چهار کشته و ۱۸۳ زخمی برجای گذاشته است. از ۵۳ منطقه که طعمه آتش شده‌اند، ۳۶ منطقه تحت کنترل قرار گرفته‌اند. آتش‌سوزی مهیب در جنوب ترکیه به روایت تصویر. نوبت تركيه هم رسيد!! اين خاورميانه را كاملا سوخته و خالي از سكنه مي خواهند، يا با انقلاب، يا با جنگ و يا با اتش و خشكسالي ناشي از جنگل سوزي تعمدي کاش تمامی خونه هایی ک ایادی ج.ا بخاطر اقامت ترکیه اونجا خریدن با پولی ک از مردم ایران دزدیدندبسوزه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی No2IR نه_به_جمهوری_اسلامی خوزستان_در_خون خوزستان_تنها_نیست خوزستان_تشنه آزادی خامنه‌ای_کفتار پیر اعتصابات_سراسری اعتراضات_سراسری

رسیدگی به پرونده‌ای که بزرگ‌ترین پرونده پولشویی تاریخ بحرین خوانده می‌شود در دادگاه کیفری عالی این کشور خاتمه یافت و بانک المستقبل (فیوچر)، بانک مرکزی جمهوری اسلامی و چند بانک دیگر ایرانی در آن محکوم شناخته شدند.بانک را در رابطه با پولشویی به نفع ایران محکوم کرده است.آرشیو دادگاه عالی کیفری بحرین روز پنجشنبه بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایران، و نیز یک بانک بحرینی و شماری از مدیران بلندپایه آن را در ارتباط با بزرگ‌ترین مجموعه عملیات پول‌شویی در تاریخ بحرین، گناهکار شناخت.بانک را در رابطه با پولشویی به نفع ایران محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری بحرین حکم دادگاه پنج‌شنبه هفتم مرداد صادر شد و مطابق آن بانک مرکزی و ۱۲ بانک دیگر ایرانی به تلاش برای پولشویی به قصد دور زدن تحریم‌ها و تامین مالی تروریسم محکوم و هر یک به پرداخت یک میلیون دینار بحرین  (معادل حدود دو میلیون و ۶۵۲ هزار دلار آمریکا) محکوم شدند. دادستانی بحرین اواخر اردیبهشت ماه امسال بانک المستقبل را که سال ۱۳۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌های ملی و صادرات ایران و یک بانک بحرینی کار خود را آغاز کرده به تلاش برای انتقال پول به منظور تامین مالی نهادهایی مانند سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان و گروه‌های شبه‌نظامی دیگر از جمله در عراق متهم کرده بود. Advertisement به گزارش روزنامه بحرینی «الوطن» و به نقل از دادستان این کشور، بانک مرکزی و دیگر بانک‌های ایرانی نیز هر کدام یک میلیون دینار بحرینی جریمه شده و همچنین تمام نقل و انتقالات مالی آنها از جمله 148. بر پایه اعلام دادستان کل بحرین، دادگاه همچنین حکم به توقیف مبلغی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار آمریکا داده که قرار بود از طریق پولشویی و دور زدن تحریم‌ها به دریافت‌کنندگان منتقل شود. در بیانیه دادستان کل بحرین آمده است، بانک بحرینی مستقبل زیر کنترل بانک‌های ملی و صادرات ایران به فعالیت‌های پول‌شویی به نفع نهادهای جمهوری اسلامی ایران و عمدتا بانک مرکزی، مشغول بوده است. در این پرونده پنج نفر از مقام‌های ارشد بانک المستقبل و افراد درگیر در انتقال غیرقانونی پول برای جمهوری اسلامی هر یک به ۱۰ سال و یک نفر دیگر به پنج سال زندان و پرداخت جریمه محکوم شده‌اند.97 میلیون یورو، 53. دور زدن تحریم و تامین مالی تروریسم در کیفرخواست این پرونده تاکید شده که بانک المسقبل با"اقدامات غیرقانونی متعدد" و به دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی از"سازوکار دیگری غیر از سازوکارهای جاری، برای انتقال پول استفاده کرده است.36 میلیون درهم امارات و 235.

" دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این بانک متهم شده که به درخواست باک‌های ملی و صادرات ایران و به دستور مقام‌های حکومتی جمهوری اسلامی به انتقال پول از طریق دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و نقض قوانین مربوط به مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم اقدام کرده است.93 میلیارد ریال ایران نیز مصادره شدند. خبرهای دیگر . بانک المستقبل پیش‌تر نیز از سوی قوه قضائیه بحرین متهم شده بود که کانال مالی ایران برای"حمایت از تروریسم در پایتخت‌های عربی از جمله منامه" است. سال گذشته نهادهای نظارت بر فعالیت‌های بانکی بحرین پس از بررسی و تحقیق درباره فعالیت‌های بانک المستقبل به این نتیجه رسیدند که بانک مرکزی و دیگر بانک‌های ایران بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ از طریق این بانک حدود هفت میلیارد دلار پولشویی کرده‌اند. بنا به تحقیقات دادستانی بحرین، بانک مرکزی ایران از بانک المستقبل بحرین خواسته بود که در نقل و انتقالات مالی از یک سازوکار خاص جهت پنهان‌ماندن مبدا و مقصد اموال و میزان معاملات با هدف دور زدن تحریم‌ها و حمایت مالی تروریسم استفاده کند. رسیدگی به پرونده بانک المسقبل آوریل سال ۲۰۱۵ آغاز و در پی آن این بانک تعطیل و اموال و اسناد آن توقیف شد.. دستگاه قضائی بحرین پس از تحقیقات و بررسی‌های طولانی اردیبهشت امسال برای متهمان پرونده کیفرخواست صادر کرد.3 میلیارد دلار را ارسال و تحویل گرفتند و یکی از بزرگترین عملیات پولشویی بانکی را انجام دادند.3 میلیارد دلار را ارسال و تحویل گرفتند و یکی از بزرگترین عملیات پولشویی بانکی را انجام دادند.

در همین زمینه: .