تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه | DW | 30.07.2021

30/07/2021 11:15:00 ق.ظ

آتش‌سوزی سنگینی در سواحل جنوبی ترکیه حداقل چهار کشته و ۱۸۳ زخمی برجای گذاشته است. از ۵۳ منطقه که طعمه آتش شده‌اند، ۳۶ منطقه تحت کنترل قرار گرفته‌اند. آتش‌سوزی مهیب در جنوب ترکیه به روایت تصویر.

ترکیه

آتش‌سوزی سنگینی در سواحل جنوبی ترکیه حداقل چهار کشته و ۱۸۳ زخمی برجای گذاشته است. از ۵۳ منطقه که طعمه آتش شده‌اند، ۳۶ منطقه تحت کنترل قرار گرفته‌اند. آتش‌سوزی مهیب در جنوب ترکیه به روایت تصویر.

آتش‌سوزی سنگینی در سواحل جنوبی ترکیه حداقل چهار کشته و ۱۸۳ زخمی برجای گذاشته است. از ۵۳ منطقه که طعمه آتش شده‌اند، ۳۶ منطقه تحت کنترل قرار گرفته‌اند. آتش‌سوزی مهیب در جنوب ترکیه به روایت تصویر.

در آتش‌سوزی‌ها حداقل ۳ نفر کشته و ۱۸۳ نفر زخمی شده‌اند. ۵۳ نفر از زخمی شدگان هنوز هم در بیمارستان بستری هستند. صحنه‌ای از آتش‌سوزی در شهر ساحلی مارماریس .به گفته مقام‌های ترکیه ۳۸ فروند هلی‌کوپتر آب‌پاش و چهار هزار مأمور آتش‌نشانی و امدادگر برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها به منطقه اعزام شده‌اند.

آتش سوزی در ماناوگات آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مرسین، قیصریه، کوتاهیا و مارماریس، میلاس و بودروم بوده است. مقامات محلی می‌گویند ۲۰ منزل مسکونی کاملا در آتش سوخته‌اند.شدت آتش‌سوزی‌ها به اندازه‌ای بوده که چندین هتل محل سکونت گردشگران، ۱۸ روستا و شهرک در منطقه ماناوگات در نزدیکی آنتالیا باید از سکنه تخلیه می‌شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کاش تمامی خونه هایی ک ایادی ج.ا بخاطر اقامت ترکیه اونجا خریدن با پولی ک از مردم ایران دزدیدندبسوزه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی No2IR نه_به_جمهوری_اسلامی خوزستان_در_خون خوزستان_تنها_نیست خوزستان_تشنه آزادی خامنه‌ای_کفتار پیر اعتصابات_سراسری اعتراضات_سراسری نوبت تركيه هم رسيد!! اين خاورميانه را كاملا سوخته و خالي از سكنه مي خواهند، يا با انقلاب، يا با جنگ و يا با اتش و خشكسالي ناشي از جنگل سوزي تعمدي

پیام تسلیت ترکیه در پی سیل در افغانستان

برای نخستین بار در اروپا از بالون برای کشف کانون‌ آتش‌سوزی‌ جنگلی استفاده شدآتش‌نشان‌های مارسی در جنوب فرانسه بالونی را بر فراز بوته‌زارهای این شهر با هدف تشخیص اولیه شعله‌های آتش در این مناطق به پرواز درآوردند.

پرتاب موشک از منطقه شیعه‌نشین بغداد به سوی سفارت آمریکا تلفاتی در پی نداشت🔺پرتاب موشک از منطقه شیعه‌نشین بغداد به سوی سفارت آمریکا تلفاتی در پی نداشت ▪️بنا به تأیید یک مقام امنیتی ارشد عراق، این موشک از یک محله عمدتا شیعه‌نشین در شرق بغداد شلیک شده و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که هدف اصلی از این حملات سفارت آمریکا بوده است تا وقتی دموکراتها دولت رو در دست دارند این موشک پرانی ها ادامه داره.

بوکسور زن ترکیه مدال خود در المپیک را قطعی کردبوکسور زن ترکیه با صعود به نیمه نهایی المپیک، مدال خود را قطعی کرد - خبرگزاری آناتولی طلا میخوایم

افغان‌هایی که غیرقانونی وارد ترکیه شده‌اند: سربازان ایرانی ما را با کتک در مرز رها کردندبرخی از افغان‌هایی که غیرقانونی وارد ترکیه شده‌اند ادعا می‌کنند که پس از ضرب و شتم توسط سربازان ایرانی در مرز رها شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطی یک روز گذشته 4197 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 77 هزار و 627 دوز واکسن کرونا تزریق شد. - خبرگزاری آناتولی

به گفته بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزشی و جنگلداری ترکیه"در روزهای اخیر در مجموع ۵۳ آتش‌سوزی در۱۳ استان از ۸۱ استان ترکیه صورت گرفته است".وزارت امور خارجه ترکیه جان‌باختن شماری از شهروندان افغانستان بر اثر سیل در ولایت نورستان را تسلیت گفت.در این روش که برای اولین بار در اروپا استفاده می‌شود، آتش‌نشان‌ها دو دوربین «دید در روز» و «دید در شب» را در بالونی که با گاز هلیوم پر شده تا ارتفاع ۶۰۰ متر در بالای بوته زارها به پرواز در می‌آورند.آرشیو منابع امنیتی عراق گزارش دادند که در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه ۷ مرداد منطقه سبز بغداد هدف دو موشک قرار گرفت، اما این حمله تلفاتی در پی نداشته است.

همزمانی برخی از این آتش‌سوزی‌ها این شک را ایجاد کرده که آتش‌ها عمدا برافروخته شده‌اند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.07. تصویری از آتش‌سوزی در بودروم. این بالون با ۱۳ متر طول و ۶ متر عرض که از شرکت «آ ان اس او» در سیوتا اجاره شده تاکنون توانسته است با تشخیص اولین شعله‌های آتش، از شعله‌ور شدن آنها و گسترش دامنه آتش جلوگیری کند. در آتش‌سوزی‌ها حداقل ۳ نفر کشته و ۱۸۳ نفر زخمی شده‌اند. این وزارتخانه در بیانیه خود از خداوند برای قربانیان این سیل طلب رحمت و برای مصدومان نیز شفای عاجل مسئلت کرد. ۵۳ نفر از زخمی شدگان هنوز هم در بیمارستان بستری هستند.

صحنه‌ای از آتش‌سوزی در شهر ساحلی مارماریس . پاینده‌زوی همچنین گفت که ده‌ها تن دیگر بر اثر این سیل مفقود شده‌اند. یکی از مسئولان ارشد یگان آتش‌نشانی دریایی با بیان این که استفاده از بالون برای مهار آتش یکی از اولین‌ها در اروپا است، گفت: «ما به دنبال حداکثر استفاده از توان ردیابی و پیگیری آتش هستیم. به گفته مقام‌های ترکیه ۳۸ فروند هلی‌کوپتر آب‌پاش و چهار هزار مأمور آتش‌نشانی و امدادگر برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها به منطقه اعزام شده‌اند. آتش سوزی در ماناوگات آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مرسین، قیصریه، کوتاهیا و مارماریس، میلاس و بودروم بوده است. مقامات محلی می‌گویند ۲۰ منزل مسکونی کاملا در آتش سوخته‌اند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید استراتژی استفاده از بالون برای مهار آتش این است که هر چه زودتر مبدأ آتش سوزی تشخیص داده شود. شدت آتش‌سوزی‌ها به اندازه‌ای بوده که چندین هتل محل سکونت گردشگران، ۱۸ روستا و شهرک در منطقه ماناوگات در نزدیکی آنتالیا باید از سکنه تخلیه می‌شدند.

۱۵۰ راس گاو و بیش از یک هزار راس گوسفند در آتش‌سوزی تلف شدند. ۶۰۰ هکتار زمین کشاورزی نیز طعمه حریق شد. هم‌رسانی این مطلب:. موهیتین بوجک، شهردار آنتالیا می‌گوید که آتش‌سوزی در چهار نقطه مختلف آغاز شد و به مناطق اطراف سرایت کرد.. او در ادامه افزود که چهار محله تخلیه شدند.

به گزارش سفارت روسیه در ترکیه، این کشور سه هواپیمای آب‌پاش برای کمک خاموش‌کردن آتش‌ها به ترکیه اعزام کرده است. باد شدید بر قدرت و ارتفاع شعله‌های آتش به حدی افزوده بود که امکان مهار آن برای امدادگران وجود نداشت. فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) از ادامه تلاش‌های واحد‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های موجود در ۲۱ استان خبر داد. استان آنتالیا یکی از مناطق محبوب گردشگران داخلی و خارجی از جمله ایرانیان است. پس از انقلاب اسلامی حتی شماری از ایرانیان اقدام به خرید ویلا در این منطقه کرده‌اند.

به گفته بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزشی و جنگلداری ترکیه"در روزهای اخیر در مجموع ۵۳ آتش‌سوزی در۱۳ استان از ۸۱ استان ترکیه صورت گرفته است". همزمانی برخی از این آتش‌سوزی‌ها این شک را ایجاد کرده که آتش‌ها عمدا برافروخته شده‌اند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. تصویری از آتش‌سوزی در بودروم. در آتش‌سوزی‌ها حداقل ۳ نفر کشته و ۱۸۳ نفر زخمی شده‌اند.

۵۳ نفر از زخمی شدگان هنوز هم در بیمارستان بستری هستند. صحنه‌ای از آتش‌سوزی در شهر ساحلی مارماریس . به گفته مقام‌های ترکیه ۳۸ فروند هلی‌کوپتر آب‌پاش و چهار هزار مأمور آتش‌نشانی و امدادگر برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها به منطقه اعزام شده‌اند. آتش سوزی در ماناوگات آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مرسین، قیصریه، کوتاهیا و مارماریس، میلاس و بودروم بوده است. مقامات محلی می‌گویند ۲۰ منزل مسکونی کاملا در آتش سوخته‌اند.

شدت آتش‌سوزی‌ها به اندازه‌ای بوده که چندین هتل محل سکونت گردشگران، ۱۸ روستا و شهرک در منطقه ماناوگات در نزدیکی آنتالیا باید از سکنه تخلیه می‌شدند. ۱۵۰ راس گاو و بیش از یک هزار راس گوسفند در آتش‌سوزی تلف شدند. ۶۰۰ هکتار زمین کشاورزی نیز طعمه حریق شد. موهیتین بوجک، شهردار آنتالیا می‌گوید که آتش‌سوزی در چهار نقطه مختلف آغاز شد و به مناطق اطراف سرایت کرد..

او در ادامه افزود که چهار محله تخلیه شدند. به گزارش سفارت روسیه در ترکیه، این کشور سه هواپیمای آب‌پاش برای کمک خاموش‌کردن آتش‌ها به ترکیه اعزام کرده است. باد شدید بر قدرت و ارتفاع شعله‌های آتش به حدی افزوده بود که امکان مهار آن برای امدادگران وجود نداشت. فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) از ادامه تلاش‌های واحد‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های موجود در ۲۱ استان خبر داد. استان آنتالیا یکی از مناطق محبوب گردشگران داخلی و خارجی از جمله ایرانیان است.

پس از انقلاب اسلامی حتی شماری از ایرانیان اقدام به خرید ویلا در این منطقه کرده‌اند. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .