محکومیت مجدد اصغر امیرزادگان فعال صنفی معلمان در فارس

06/10/1400 08:09 ب.ظ

اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی معلمان، از سوی دادگاه کیفری شهرستان فیروزآباد استان فارس به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. امیرزادگان به عنوان مجازات تکمیلی به مدت دو سال حق استفاده از فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها را نخواهد داشت. اخبار_ایران معلمان

، معلم و فعال صنفی معلمان، از سوی دادگاه کیفری شهرستان فیروزآباد استان فارس به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. به موجب این حکم آقای امیرزادگان به عنوان مجازات تکمیلی او به مدت دو سال حق استفاده از فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها را نخواهد داشت.

آقای امیرزادگان پیش از این نیز به اتهام «توهین به مقامات جمهوری اسلامی» به یک سال حبس محکوم شده بود. این فعال صنفی در کنار یادداشت‌های صنفی خود، در روزهای منتهی به «انتخابات ریاست‌جمهوری» در خرداد ۱۴۰۰ با انتشار ویدئویی چند دقیقه‌ای از لزوم تحریم انتخابات و «گذار مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز از جمهوری اسلامی» سخن گفت. او در این ویدئو «ابراهیم رئیسی» را صراحتا «جلاد ۶۷» نامید.

اصغر امیرزادگان از جمله دبیران آموزش و پرورش استان فارس و فعالان کانون صنفی معلمان ایران متولد خرداد ماه ۱۳۴۹است. او در یک خانواده‌ پر جمعیت عشایری و کوچ رو از ایل قشقایی طایفه عمله و تیره گورکانی؛ و در منطقه ییلاقی عشایر استان فارس - فیروزآباد - به دنیا آمده است. headtopics.com

این فعال صنفی معلمان ایران از منتقدان جدی سیاست‌های آموزش‌و پرورش در پولی و کالایی شدن مدارس است. به باور او: «نواقص و ناکارآمدی مسئولان آموزش‌ و پرورش، پولی و کالایی شدن آموزش باعث ایجاد شکاف طبقاتی و افت تحصیلی بین دانش آموزان شده است.»

ادامه مطلب:
iranwire »

واکنش‌های جهانی به درگذشت دزموند توتو، فعال برابری‌‌خواه اهل آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبلآقای توتو یکی از فعالان خستگی‌ناپذیر و مسالمت‌جوی طرفدار سرنگونی نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی بود. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

انتقال آمانج قربانی، فعال زیست‌محیطی کرد از اطلاعات کامیاران به زندان مرکزی سنندج

افزایش شمار مبتلایان به سویه اومیکرون در ایران به 26 نفرمقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کردند که مبتلایان به سویه اومیکرون ویروس کرونا در این کشور به 26 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

قرعه‌کشی جام حذفی؛ استقلال به پیکان رسید، پرسپولیس به ذوب‌آهن

یک شکارچی به دلیل ترویج شکار در فضای مجازی به شش ماه حبس محکوم شدرییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج گفت:یک متخلف شکار و صید با انتشار تصاویر و ترویج شکار حیات وحش در فضای مجازی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این آشغال عوضی مریض برای جامعه خطر بالقوه هست.باید حبس ابد بهش بدن.

واکنش‌ حوثی‌ها به کاهش کمک برنامه جهانی غذا به مردم یمنحوثی‌های یمن تصمیم برنامه جهانی غذا برای کاهش کمک‌های خود به این کشور را منادی قحطی دانست. - خبرگزاری آناتولی

اصغر امیرزادگان

، معلم و فعال صنفی معلمان، از سوی دادگاه کیفری شهرستان فیروزآباد استان فارس به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به موجب این حکم آقای امیرزادگان به عنوان مجازات تکمیلی او به مدت دو سال حق استفاده از فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها را نخواهد داشت.

آقای امیرزادگان پیش از این نیز به

اتهام

«توهین به مقامات جمهوری اسلامی» به یک سال حبس محکوم شده بود. این فعال صنفی در کنار یادداشت‌های صنفی خود، در روزهای منتهی به «انتخابات ریاست‌جمهوری» در خرداد ۱۴۰۰ با انتشار ویدئویی چند دقیقه‌ای از لزوم تحریم انتخابات و «گذار مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز از جمهوری اسلامی» سخن گفت. او در این ویدئو «ابراهیم رئیسی» را صراحتا «جلاد ۶۷» نامید.

اصغر امیرزادگان از جمله دبیران آموزش و پرورش استان فارس و فعالان کانون صنفی معلمان ایران متولد خرداد ماه ۱۳۴۹است. او در یک خانواده‌ پر جمعیت عشایری و کوچ رو از ایل قشقایی طایفه عمله و تیره گورکانی؛ و در منطقه ییلاقی عشایر استان فارس - فیروزآباد - به دنیا آمده است.

این فعال صنفی معلمان ایران از منتقدان جدی سیاست‌های آموزش‌و پرورش در پولی و کالایی شدن مدارس است. به باور او: «نواقص و ناکارآمدی مسئولان آموزش‌ و پرورش، پولی و کالایی شدن آموزش باعث ایجاد شکاف طبقاتی و افت تحصیلی بین دانش آموزان شده است.»

از دیگر انتقادات او "استفاده ابزاری حاکمیت از دانش آموزان برای اجرای اجباری دغدغه‌های حاکمیت" مثل «شرکت کردن آنها در راهپیمایی‌های مناسبتی» و «استفاده از دانش‌آموزان به‌عنوان طرفداران حاکمیت» و «شرکت کردن دانش آموزان در نمازهای جماعت و نماز جمعه و مراسم عزاداری و زیارت عاشورا» است. او مخالف حضور دانش‌آموزان در مراسم روز ۱۳ آبان به‌عنوان "موافقان تسخیر سفارت آمریکا" است: «اگر این روز، روز دانش‌آموز است، باید صرفا مراسمی شاد در محیط مدرسه برای بچه‎ها اجرا شود.»

امیرزادگان همچنین از معترضان "تقلیل جایگاه اجتماعی و معیشتی معلمان" بوده و معتقد است: «معیشت معلمان و موقعیت اجتماعی‌شان به هیچ عنوان در اولویت‌های حاکمیت نیست و معلمان بخشی از طبقه فقیر جامعه بوده‌اند که زندگی آنها زیر خط فقر بوده است.»مخالفت‌های این فعال صنفی معلمان در استان فارس با سیاست‌های آموزشی، همواره با چالش مواجه شده و او مورد بی مهری مسئولان آموزش‌و پرورش قرار گرفته است.

به باور امیرزادگان:« تنها چیزی که برای مقامات حکومت مهم نیست، آموزش دروس تخصصی است. سیاست زدگی سیستم آموزشی موجب دلسردی و دلزدگی معلمان از شغل معلمی می‌شود. چرا که همیشه در ادارات آموزش‌و پرورش یارکشی‌های سیاسی اولویت و ارجحیت دارد. معلمی که با این سیاست‌ها همراه نبوده و مخالفت کند؛ از طرف مسئولان طرد شده و بارها به حراست ادارات و هیات تخلفات اداری آموزش و پرورش احضار و یا در قوه قضاییه برای او به اتهامات واهی پرونده سازی کنند.»

امیرزادگان به‌عنوان یکی از اعضای فعال صنفی فرهنگیان ایران برای مطالبه «آموزش رایگان مطابق قانون اساسی» و «بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان» همراه با دیگر همکاران خود در راستای اهداف شورای هماهنگی کانون‌های صنفی فرهنگیان تحت عنوان معلمان عدالت‌خواه و مطالبه‌گر فعالیت کرده است.

او هنگام برگزاری تحصن سراسری مهرماه ۱۳۹۷ با اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق ارسال فیلم و عکس به رسانه‌های خارج کشور» مدت دو روز را در بازداشت گذراند. در فروردین ۱۳۹۸ دادستان شهرستان فیروزآباد به واسطه فعالیتهای صنفی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برعلیه او به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و«توهین به مقامات و نشر اکاذیب» اعلام جرم کرده است. او دو پرونده جداگانه برای «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب و «نشر اکاذیب و توهین به مقامات» در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروزآباد دارد.

امیرزادگان برای اتهام «نشر اکاذیب و توهین به مقامات» هم به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. حکمی که قاضی پرونده با توجه به عدم سابقه کیفری و وضعیت سنی و موقعیت اجتماعی امیرزادگان آن را برای ۱۸ ماه تعلیق کرده است. برای پرونده او در دادگاه انقلاب تا این لحظه حکمی صادر نشده و پرونده کماکان مفتوح مانده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: