محمد الحلبوسی دو باره به ریاست پارلمان عراق برگزیده شد | DW | 09.01.2022

19/10/1400 09:53:00 ب.ظ

در اولین نشست مجلس پنجم عراق نمایندگان سوگند یاد کردند و بار دیگر محمد الحبوسی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد. اعضای فراکسیون صدر کە کفن‌پوش در نشست شرکت کرده بودند به رئیس سنی مجلس جدید حمله و او را راهی بیمارستان کردند.

در اولین نشست مجلس پنجم عراق نمایندگان سوگند یاد کردند و بار دیگر محمد الحبوسی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد. اعضای فراکسیون صدر کە کفن‌پوش در نشست شرکت کرده بودند به رئیس سنی مجلس جدید حمله و او را راهی بیمارستان کردند. در جریان این نشست نمایندگان سوگند یاد کردند.

در این جلسه بار دیگر محمد الحلبوسی به عنوان رئیس جدید مجلس برگزیده شد. در ابتدا محمود المشهدانی به عنوان مسن‌ترین نماینده، ریاست سنی مجلس را بر عهده گرفت. الحلبوسی با ۲۰۰ رای موافق توانست بار دیگر به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود. حاکم الزاملی نیز با کسب ۱۸۲ رای به عنوان معاون اول رئیس پارلمان عراق برگزیده شد.

اعضای فراکسیون جریان صدر با پوشیدن کفن در نشست امروز شرکت کردند. پوشیدن کفن در میان صدری‌ها یادآور"محمد صدر" پدر مقتدی صدر رهبر این جریان است کە در سال ١٣٧٧ و در زمان صدام بعد از اینکه با پوشیدن کفن در نماز جمعه شرکت کرد مورد سوء قصد قرار گرفت و کشته شد.

همچنین نمایندگان جنبش"امتداد" کە خود را صدای معترضان می‌دانند، با خودروهای"توک‌توک" که نماد تظاهرات اکتبر ٢٠١٩ است به مجلس آمدند. طبق یک قانون نانوشته کە از اولین انتخابات بعد از سقوط صدام در سال ۲۰۰۵ ادامه داشته است، سمت ریاست پارلمان به گروه‌های اهل سنت، پست ریاست جمهوری به کردها و سمت نخست وزیری به شیعیان اختصاص خواهد یافت. headtopics.com

HelpRefugees_Indonesia

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی

تجمع اعتراضی کارکنان قوه قضائیه به رد افزایش حقوق خود در مجلس | DW | 08.01.2022کارکنان قوه قضائیه در بسیاری از شهرهای ایران در اعتراض به رد طرح افزایش حقوق آنها در مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارکنان دادگستری در استان‌های مختلف کشور به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.

کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر🔺کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر اپلیکیشن ماسک وابسته به وزرات بهداشت ایران با صدور اطلاعیه ای هشدار داده است که گونه امیکرون ویروس کووید-۱۹ می‌تواند کشور را با «موج سهمگین ششم» مواجه کند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.

تیراندازی «شبه نظامیان وابسته به ایران» به معترضان مراسم بزرگداشت سلیمانی در عراقدر جریان تیراندازی یک گروه شبه‌نظامی به معترضان به مراسم بزرگداشت سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران، دو عراقی زخمی شدند. یک مقام امنیتی روز شنبه ۱۸... وقتی قید هزار ملیارد دالار قرامت جنگی حمله صدام به ایران رااز جیب ملت گه غیرت ایران میزنن انگار ارس پدر کوسکش محمد کوسکشه برای این دجنایت ها خرج میشه