محمد الحلبوسی دو باره به ریاست پارلمان عراق برگزیده شد | DW | 09.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در اولین نشست مجلس پنجم عراق نمایندگان سوگند یاد کردند و بار دیگر محمد الحبوسی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد. اعضای فراکسیون صدر کە کفن‌پوش در نشست شرکت کرده بودند به رئیس سنی مجلس جدید حمله و او را راهی بیمارستان کردند.

در جریان این نشست نمایندگان سوگند یاد کردند. در این جلسه بار دیگر محمد الحلبوسی به عنوان رئیس جدید مجلس برگزیده شد.الحلبوسی با ۲۰۰ رای موافق توانست بار دیگر به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود. حاکم الزاملی نیز با کسب ۱۸۲ رای به عنوان معاون اول رئیس پارلمان عراق برگزیده شد.

همچنین نمایندگان جنبش"امتداد" کە خود را صدای معترضان می‌دانند، با خودروهای"توک‌توک" که نماد تظاهرات اکتبر ٢٠١٩ است به مجلس آمدند. دستیابی به سمت ریاست پارلمان مستلزم به‌دست آوردن ۱۶۵ رای از ۳۲۹ نماینده بود. رئیس پارلمان، نامزدی پست ریاست‌جمهوری را معرفی خواهد کرد. نامزد ریاست‌جمهوری برای دستیابی به این پست نیازمند کسب ۲۱۰ رای، یعنی دو سوم است. رئیس‌جمهور جدید هم نامزد پیشنهادی فراکسیون اکثریت را مامور تشکیل کابینه خواهد کرد.هر یک از گروه‌های پارلمانی"چارچوب هماهنگی" و"فراکسیون صدر" خود را به عنوان فراکسیون اکثریت معرفی کردند، کە این مسئله باعث تنش‌های زیادی شد.

"مثنی امین" نماینده پارلمان عراق در این‌باره بە دویچه وله فارسی گفت:"اختلاف‌ها بر سر معرفی فراکسیون اکثریت به جنجال کشیده شد و شماری از نمایندگان جناح صدر به رئیس سنی پارلمان حمله کردند و او را راهی بیمارستان کردند."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

HelpRefugees_Indonesia

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی کارکنان قوه قضائیه به رد افزایش حقوق خود در مجلس | DW | 08.01.2022کارکنان قوه قضائیه در بسیاری از شهرهای ایران در اعتراض به رد طرح افزایش حقوق آنها در مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارکنان دادگستری در استان‌های مختلف کشور به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر🔺کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر اپلیکیشن ماسک وابسته به وزرات بهداشت ایران با صدور اطلاعیه ای هشدار داده است که گونه امیکرون ویروس کووید-۱۹ می‌تواند کشور را با «موج سهمگین ششم» مواجه کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تیراندازی «شبه نظامیان وابسته به ایران» به معترضان مراسم بزرگداشت سلیمانی در عراقدر جریان تیراندازی یک گروه شبه‌نظامی به معترضان به مراسم بزرگداشت سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران، دو عراقی زخمی شدند. یک مقام امنیتی روز شنبه ۱۸... وقتی قید هزار ملیارد دالار قرامت جنگی حمله صدام به ایران رااز جیب ملت گه غیرت ایران میزنن انگار ارس پدر کوسکش محمد کوسکشه برای این دجنایت ها خرج میشه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »