محمدباقر قالیباف: امضای جو بایدن برای ما تضمین نیست | DW | 10.01.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که بازگشت آمریکا به برجام مادام آنکه منجر به رفع تحریم‌ها نشود، فاقد اهمیت است. وزیر امور خارجه آمریکا ایران را متهم به سوءاستفاده از برنامه‌اتمی خود برای کسب امتیاز از جامعه جهانی کرد.

جمهوری اسلامی ایران نه تنها اقدام به افزایش غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۲۰ درصد نموده، بلکه تهدید کرده است که هرگاه تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور رفع نشود، این کشور مانع از دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته‌ای خود خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران تا روز ۲۱ فوریه برای جامعه جهانی اولتیماتوم تعیین کرده است. ایران اعلام کرده است که هرگاه تا تاریخ اعلام شده تحریم‌ها علیه ایران لغو نشوند، این کشور از پروتکل الحاقی خارج خواهد شد و افزون بر آن مانع از بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای خود می‌شود. محمدباقر قالیباف، رئيس مجلس شورای اسلامی نیز روز یکشنبه ۲۱ دی نیز در نشست علنی مجلس درباره احتمال بازگشت آمریکا به برجام ابراز نظر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی"تولید قدرت" را برای رفع تحریم‌ها الزامی دانسته است. قالیباف گفته است که ایران برای توافق هسته‌ای تقدسی قائل نیست و تهدید کرده است که هرگاه"جبهه غرب" به تعهدات خود پایبند نماند، ایران بر اساس مواد ۳۶ و ۳۷ توافق هسته‌ای، از حق عدم پایبندی به تعهدات برجامی برخوردار است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نقش امریکا و هم پیاله هاش در این شرایط چطور بوده ایا غیر از این بوده که با سوء استفاده و قلدری مقدار زیادی از دارایی ایران را به بهانه واهی تسلیحات اتمی مصادره کرده ..کشوری که تنها استفاده کننده و دارنده بیشترین بمب اتم در جهان بوده چطور میتونه دم از منع تسلیحات اتمی بزنه

🔴🛑🔴🛑🔴🛑🔴 إيران ايران طهران Iran Iranian IRAN

در سیاست منطقه هم ترامپ و هم بایدن به اهداف خود رسیدن.شما هم به برجام خواهید رسید.

آخوندها تابحال با همین شانتاژ ها و خالی بندیها کارشان را پیش برده اند. متاسفانه اتاتحادیهحادیه اروپا و بویژه آلمان نیز به آنها باج داده اند. امید که اروپائیها از سیاست مماشات در قبال رژیم تروریستی و سرکوبگر ملاهای تهران درس گرفته باشند.

در آخرین نطق این نادان به تپ تپ و فت فت افتاد !!! مهربانانه رو گفت مهررررباااب بااااا مهررررببابا !!! کشوری که رییس مجلسش ی آدم بیسوادی مثل این باشه وای به حال آخر و عاقبتش !!!

ما دختر ترامپ رو هم روش میخواهیم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها