محمدرضا شجریان درگذشت

17/07/1399 05:38:00 ب.ظ

محمدرضا_شجریان درگذشت پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال ۸۸ ، محمد رضا شجریان در کنار معترضان به نتایج انتخابات که محمود احمدی نژاد آنها را «خس و خاشاک» خواند ایستاد و گفت «صدای من صدای خس و خاشاک است.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. محمدرضا شجریان، در سال ۱۳۱۹ در مشهد متولد شد.

پدرش، از قاریان قرآن بود و آنطور که خود در مصاحبه‌هایش اشاره کرده است تمایلی به موسیقی نداشت و آن را «حرام» می دانست. ابداع چندین ساز و استفاده مناسب از اشعار فارسی در بزنگاه‌های تاریخی، توانست نام شجریان را نه تنها به عنوان استاد آواز که به عنوان یک مبتکر در عرصه موسیقی سنتی ثبت کند.

از آثار ماندگار او می توان به تصنیف «مرغ سحر» اشاره کرد که چندی پیش اجرای متفاوتی از آن در کنار انوشیروان روحانی برای مؤسسه محک در کالیفرنیا در فضای مجازی منتشر شد. پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال ۸۸ ، محمد رضا شجریان در کنار معترضان به نتایج انتخابات که محمود احمدی نژاد آنها را «خس و خاشاک» خواند ایستاد و گفت «صدای من صدای خس و خاشاک است.»

آقای شجریان ترانه‌ «تفنگت را زمین بگذار» را در حمایت از معترضان خواند و از جمهوری اسلامی خواست به معترضان شلیک نکند. همچنین او از رادیو و تلویزیون حکومتی ایران خواست تا به جز «ربنا» آثارش را پخش نکنند. اما این دعای مخصوص ماه رمضان ازهمان زمان از صدا و سیما پخش نشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ممنون برای همه خاطرات و لحظات خوب و به یاد ماندنی ای که یک عمر برامون ساختی. ♥️😔 😔😔😔 پاییز اومده پِی نامردی.. چه مِهرِ بی مهری که تو‌را اینگونه از ما گرفت...🖤🖤🖤🖤 ای مِهرِ نامهربان چگونه تَوانستی برایمان غروبی غمگین پاییزی سرد پنجشنبه ای در سوگ به اَرمغان آوری تولد وفات ماه مهر !!! محمدرضا_شجریان خسرو_آواز

کاش به جای این مرد بزرگ خامنه ای و همه دارو دستش میمردند اعتصابات_سراسری روح_الله_زم را آزاد کنید SaveZamsLife جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست روحش شاد یادت گرامی ❤️ چرا فقط ادمای خوب مارو ترک میکنند خدایا خودت باید جواب بدی در دل و جان خانه کردی،،عاقبت؟،روحش شاد و یادش مانا؟

وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان همانند قبل استوضعیت جسمانی محمدرضا شجریان همانند قبل است بیمارستان جم با انتشار اطلاعیه‌ای وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان را بدون تغییر خواند. تهش اینه داره میمیره . یه‌گزارش تهیه کنید از مردم ساکن شهرهای مرزی که خونه هاشون الان خراب شده . مثلا خبرگزاری رسمی داخل هستید اما جرات ندارید از مشکلات مردم بگید . یکذره انسانیت ندارید ؟

بحران کرونا به تحول دیجیتالی جهان شتاب بخشیده است | DW | 07.10.2020کار از منزل، آموزش‌آنلاین و شبکه ارتباطات شرکت‌ها این روزها در اثر بحران برخاسته از شیوع ویروس کرونا دگرگون شده است. دیجیتالی شدن کار و زندگی، واکنش جهان در برابر محدودیت‌هایی است که بحران کرونا ایجاد کرده است.

آکار: بی‌تفاوتی برخی کشورها در قبال اشغال قره‌باغ و کشتار مردم آذربایجان، ریاکاری استآکار: بی‌تفاوتی برخی کشورها در قبال اشغال قره‌باغ و کشتار مردم آذربایجان، ریاکاری است

بورل: تعهدات هسته‌ای و حقوق بشر دو شرط حیاتی اروپا برای تعامل با ایران استجوزپ بورل تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان تحریم تسلیحاتی ایران را حفظ خواهد کرد و تحریم‌های جامع تسلیحاتی غیرمرتبط با برجام نیز از سوی این اتحادیه تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت. بله هر کی برای خودش شرایطی میگذاره. بیچاره ملت ایران اصلا اروپا حق نداره با ج ا تعامل کنه یعنی اینکه این تحریمهای فعلی ناقض حقوق بشر نیستن! واکسن گیر نمیاد، کیت تست کرونا نیست، وضع زندگی هم که افتضاح. والا بخدا اگه معیار حقوق بشر باشه ترامپ و اتحادیه اروپا به اندازه کل تاریخ دیکتاتوری ایران در حق مردم ظلم کردن.

مصباحی‌مقدم: نسبت دادن همه مشکلات به تحریم و FATF فرافکنی است | DW | 07.10.2020عضو مجمع تشخیص می‌گوید تنها ۲۰ درصد اقتصاد ایران مرتبط با خارج است و تحریم و عدم همکاری با FATF به همین بخش مربوط است. او افزود ربط دادن همه مشکلات به تصمیم مجمع درباره دو لایحه FATF 'حقیقتا خجالت‌آور' است. قوانین حاکم در ایران همه شبهه قانونند حتی یکدرصد منطق حقیقی یا علمی ندارند چونکه تمام قوانین ایران از شبهه علوم، علوم بی استدلال بی منطق شئونیزم هفتگانه جاهلیت، بازی با فکرها و فتنه سازی است.این علوم دیگر توانائی حکومت کردن ندارد باید از امور و حکومت کشور حذف و کنار گذاشته شود حالا اگه رییس جمهورشون رییسی بود همه مشکلات ناشی از تحریم بود اقتصادی که دسن امسال تو باشه فاتحه اش خوانده است ِخوند رو چه به اقتصاد

بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی استرئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه گرانفروشی و گرانی دو مقوله جدا از هم است، تصریح کرد: بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی به منظور جلوگیری از اجحاف در حقوق مصرف کنندگان است. خفه شو عوضی نظام_دزدان تنها جواب خودتی ادامه: من هم مشغول کلفت کردن گردنم هستم.