محمد نوری‌زاد زندانی سیاسی در اعتراض به آزار خانواده‌‌‌اش، در زندان مشهد خودکشی کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

محمد_نوری‌زاد زندانی سیاسی در اعتراض به آزار خانواده‌‌‌اش، در زندان مشهد خودکشی کرده است به گفته خانم ملکی،‌ وکیل آقای نوری‌زاد که موفق به ملاقات با این زندانی_سیاسی شده، اعلام کرده است که وی با سر و دست باندپیچی شده در ملاقات کابینی حاضر شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر

عفو بین الملل روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان اعلام کرد که «حبس غیرمشروع زندانیان عقیدتی آن‌ها را در معرض مخاطرات بیشتری قرار داده است.» در ادامه عفو بین الملل به برخی چهره های برجسته زندانی در جهان اشاره کرده است از جمله این زندانیان نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری ایرانی است که در سال ۲۰۱۸ بازداشت شده و «به دنبال دو محاکمه به شدت ناعادلانه، به ۳۸ سال و ۶ ماه حبس و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق» محکوم شده است.

همچین «روبن گونزالس » دیگر زندانی عقیدتی است که عفو بین الملل به او اشاره کرده و نوشت که گونزالس یکی از اعضای اتحادیه‌های کارگری در ونزوئلا است که به دنبال اعتراضات مسالمت‌آمیز و دفاع از حقوق کارگران شاغل در یک شرکت معدنکاری متعلق به دولت، در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ بازداشت شد. روبن گونزالس به اتهام حمله به یک افسر پلیس، به ۵ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد. شبکه_ایرانیاران

زندانیان ایرانی را کی آزاد می کنید؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۶۵ هزار گذشتدر آمریکا آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا از ۶۵ هزار نفر بالاتر رفته هرچند برخی کارشناسان می گویند که رقم واقعی می تواند خیلی بالاتر باشد. 'آخرین هشدار و یادآوری به تمام بشریت: خورشید به ماه رسیده است -ادراک- تا هرکس که هلاک می‌شود براساس بینه هلاک شود و هرکس زنده می‌ماند بر اساس بینه زنده بماند.' امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش. IslamicRepublicOfBBC نظر سنجی برای شما صورت گرفته توجه کنید
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در روسیه به ویروس کرونادر ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ در روسیه ثبت شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو داعشی خود را در مسجدی در عراق منفجر کردنددو عامل انتحاری داعشی پس از محاصره شدن توسط نیروهای امنیتی عراق در مسجدی در استان الانبار این کشور خود را منفجر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ویروس کرونا در گرما به طور کامل از بین نمی‌رود/ نگران شیوع همزمان کرونا و آنفولانزا در فصل پاییز هستیمیک کلینیکال میکروبیولوژیست گفت: ویروس کرونا در هوای گرم کمتر می‌شود و به طور کامل از بین نمی‌رود، حتی در ماه مرداد هم همینطور است و تنها از حالت اپیدمی به پراکندگی تبدیل می‌شود. این مرتیکه دیگه کیه؟ خوابش بره؟ سید_علی_گدا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ویروس کرونا؛ کاهش تدریجی محدودیت‌ها در کشورهای اروپاییاز روز دوشنبه با کاهش تدریجی مقررات شدید منع تردد در اسپانیا، پوشین ماسک در شبکه حمل و نقل عمومی اجباری خواهد شد. مقررات منع تردد در سایر کشورهای اروپایی هم درحال تسهیل بوده است، هرچند مقررات فاصله گیری اجتماعی به قوت خود باقیست. لعنت بر شما آیت الله بی بی سی کثیف آیت الله بی بی سی صیغه آخوند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »