ویروس کرونا, روسیه, کووید-۱۹, بیماری همه‌گیر

ویروس کرونا, روسیه

ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در روسیه به ویروس کرونا

ثبت رکورد جدید شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در روسیه

03/05/2020 04:45:00 ب.ظ

ثبت رکورد جدید شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در روسیه

در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ در روسیه ثبت شده است.

روسیه با شناسایی۱۰هزار و ۶۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین شمار بیماران روزانه را از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ ثبت کرد.به این ترتیب شمار کل بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فدراسیون روسیه به ۱۳۴ هزار و ۶۸۷ نفر رسید. بیش از نیمی از مبتلایان در مسکو، پایتخت شناسایی شده اند.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی «بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتن

ثبت رکورد جدید مبتلایان در روسیه در حالی صورت می‌گیرد که شمار قربانیان در این کشور، دست‌کم در مقایسه با دیگر مناطق جهان کمتر است: در ۲۴ ساعت گذشته روسیه ۵۸ مورد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را در بیمارستان‌های این کشور گزارش کرده است. مقام‌های بهداشت و درمان این کشور معتقدند این امر ناشی از این واقعیت است که شیوع ویروس جدید کرونا در روسیه دیرتر از سایر کشورها آغاز شد و بیمارستان‌های روسیه وقت بیشتری برای آمادگی رویارویی با بیماری را داشتند.

با اعلام آمار قربانیان جدید در روز یک‌شنبه، شمار کل جان‌باختگان ویروس کرونا در روسیه به ۱۲۸۰ نفر رسید.روسیه از پایان ماه مارس مقررات قرنطینه عمومی را به اجرا گذاشت. شهروندان مسکو، مرکز اصلی شیوع ویروس در روسیه، مانند فرانسه، امکان رفتن به نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها برای تامین مایحتاج اولیه و نیازهای دارویی، بیرون بردن حیوانات خانگی و دور ریختن زباله‌ها را دارند. با این حال ساکنان پایتخت برای خروج از خانه در موارد دیگر به مجوز نیاز دارند.

وبسایت شهرداری مسکو روز یکشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد تقریبا دو درصد شهروندان پایتخت ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری روسیه به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند؛ رقمی که بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی مقام‌های پایتخت است.ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مقررات قرنطینه عمومی را تا ۱۱ ماه مه، تمدید کرده است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرچم فاطمیون و داعش در یک قاب؛ نگرانی از ایجاد جنگ داخلی در افغانستانis Russian bring terrorism and Khamenei and Christianity خامنه ای شیطان ویک ادم کش است ازاوفاصله بگیرید او تحریک می کند ومسیحیت جنگ راه می اندازد

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۶۵ هزار گذشتدر آمریکا آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا از ۶۵ هزار نفر بالاتر رفته هرچند برخی کارشناسان می گویند که رقم واقعی می تواند خیلی بالاتر باشد. 'آخرین هشدار و یادآوری به تمام بشریت: خورشید به ماه رسیده است -ادراک- تا هرکس که هلاک می‌شود براساس بینه هلاک شود و هرکس زنده می‌ماند بر اساس بینه زنده بماند.' امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش. IslamicRepublicOfBBC نظر سنجی برای شما صورت گرفته توجه کنید

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.

مایک پمپئو: آمریکا و اسرائیل بعد از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای امن‌تر هستندمایک پمپئو: آمریکا و اسرائیل بعد از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای امن‌تر هستند مایک پمپئو افزود: «ولی ممنون که تصریح کردید شما می‌خواهید در ماه اکتبر آینده ممنوعیت فروش تسلیحات به ایران برداشته شود.» مایک پمپئو: آمریکا و اسرائیل گوه خواران بخوان در باره ایران تصمیم بگیرن خواب راحت به چشم شما حرام شده و روز به روز بیشتر خواهد شد خرس قطبی حرامزاده

هشدار سازمان گزارش‌گران بدون مرز از وضعیت روزنامه‌نگاران ایرانی در ترکیهترکیه هم بد زندانی شده!