مجوز مصرف اضطراری واکسن روسی در ۱۵ کشور / پشت پرده اظهارات غیرکارشناسی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان غذا و دارو: واکسنی که در کشور مبداء مصرف ندارد، وارد نمی‌کنیم مجوز مصرف اضطراری واکسن روسی در ۱۵ کشور صادر شده اولین بار نیست که از روسیه واکسن می‌آوریم اغراض سیاسی و تجاری در پس پرده اظهارات غیرکارشناسی است نظر سازمان غذا و دارو فصل الخطاب است

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه‌ساز در واکنش به حاشیه های واکسن روسی کرونا و لزوم برخورداری از تاییدیه سازمان جهانی بهداشت، گفت: سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به عنوان عالی ترین مرجع علمی در کشور که ۱۰ سال قبل، از سازمان بهداشت جهانی تاییدیه واکسن را دریافت کردیم که به این معناست که اگر ما واکسنی را تایید کردیم، سازمان جهانی بهداشت مجوز مصرف آن را حتی در سایر کشورها علاوه بر ایران داده است.

شانه‌ساز گفت: در این فاصله برنامه‌ریزی شده که چند میلیون دوز واکسن از کشورهای مختلف نه فقط روسیه وارد شود و سازمان غذا و دارو به عنوان مرجع این موضوع که باید تاییدیه‌های لازم را صادر کند، بر اساس مستنداتی که مراجع بین المللی می‌پذیرند، بررسی و کارش را به صورت ویژه انجام می‌دهد. باز هم تاکید می‌کنم که در درجه اول تولید داخل مدنظرمان است و بعد انواع وارداتی مطمئن که بدانیم سلامت مردم‌مان به خطر نمی‌افتد و واردات آن‌ها را مدنظر قرار خواهیم داد.

شانه ساز افزود: بررسی و تایید کردن این داروها و واکسن‌ها، بعضا مراحلی پیچیده تر و های‌تک‌تر از تولید دارد. سازمان غذا و دارو ۱۰ سال قبل، از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان یکی از مراجعی که می‌توانیم مجوز تایید و مصرف واکسن را ارئه دهیم، تاییدیه دریافت کرده است. حال عده‌ای پیدا می‌شوند و می‌گویند خیر اگر از فلان کشور خارجی مجوز نداشته باشد یا فلان مرجع خارجی تایید نکرده باشد، سازمان غذا و دارو نمی‌تواند مجوز ارائه دهد.

شانه ساز افزود: بسیاری از کشورهایی که شاید عامه تصور کنند که بسیار پیشرفته‌اند، اصلا توان تولید و کنترل واکسن را ندارند. ما کمپانی، مدارک، مستندات و کیفیت محصول را ارزیابی می‌کنیم؛ چه در زمینه واکسن و چه در زمینه سایر داروها و بر اساس آن‌ها مجوز صادر می‌کنیم. به هیچ عنوان هم قرار نیست که ما دستخوش تهدید، جو رسانه‌ای و شانتاژ رسانه‌ای شویم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واکسنی که تاییدیه بهداشت جهانی را دارد وارد نمیکنی ولی واکسنی که تاییدیه ندارد را وارد میکنی ! اینکاری که شما با ملت ایران میکنید رومی ها با برده هایشان نکردند ! پولش را میگیرید دینار! دین است و نار !

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان جهانی بهداشت از ملی‌گرایی در زمینه واکسن انتقاد کرد - BBC News فارسیسازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند به خاطر دعوا و منازعه بر سر واکسن کرونا انتقاد کرده است. تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به ملی‌گرایی در زمینه واکسن هشدار داده و گفته چنین مساله‌ای می‌تواند باعث گسترش همه‌گیری شود. سازمان بهداشت جهانی خودت خائن ترین سازمان جهانیه که باعث شیوع گسترده کرونا در کل دنیا شد یه آدم بی لیاقت بی کفایت که مسئول مرگ هزاران هزار ادم بیگناه شد حالا اگر هر انتقادی واسه واکسن میکنه به فکر جیب و مشروعیت از دست رفته خودشه نه واسه جان آدمها سلزمان بهداشت جهانی عبارت بسیار مشهور ولی نادرستیه. چون سازمان‌ها جهانی و محلی دارن نه بهداشت. پس عنوان درست: سازمان جهانی بهداشت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایمنی ۸۰ درصدی واکسن کرونای «پاستور»/در خرید واکسن هیچ عدالتی در میان نیسترئیس انستیتو پاستور ایران: واکسن کرونای انستیتو پاستور یک واکسن ایمن است و می‌تواند در بدن تا ۸۰ درصد ایمنی ایجاد کند، واکسن‌های دیگری هم در انستیتو پاستور برای کرونا داریم که کاملاً بومی و از تکنولوژی های فوق برتر هستند که در حال انجام مطالعات آنها هستیم خدا قوت به همکاران عزیز🌷 زارررت حالایکیشوبه ثمرمیرسوندین تا بعد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت استفاده از واکسن آسترازنیکا را توصیه کرددر واکنش به نگرانی‌های به وجود آمده درباره اثرات جانبی واکسن آسترازنیکا، سازمان جهانی بهداشت روز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت استفاده اضطراری از واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» را تایید کردسازمان جهانی بهداشت پیش از این نیز استفاده اضطراری برای واکسن‌های فایزر-‌بیون تک و آسترازنکا را تایید کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »