مثبت شدن تست کرونای بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز در خراسان رضوی؛ وزارت بهداشت: خارج از مدرسه مبتلا شده‌اند

22/09/1400 10:41:00 ب.ظ

▪️مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مثبت شدن آزمایش کرونای بیش از ۱۵۳۰ نفر از دانش‌آموزان استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: «این عدد رقم چشمگیری نیست»

مدیرکل آموزش و پرورش این استان می‌گوید از والدین خواسته شده است دانش آموزانی را که دارای علائم مشکوک هستند به مدرسه نفرستند. چاپ مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مثبت شدن آزمایش کرونای بیش از ۱۵۳۰ نفر از دانش‌آموزان استان خراسان رضوی خبر داد.

با این حال محمد احمدیان افزود که با توجه به فعالیت ۴ هزار و ۵۲۵ مدرسه در حوزه نظارتی دانشگاه علوم پزشکی، «این عدد رقم چشمگیری نیست.»

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفته است که از والدین خواسته شده است دانش آموزانی را که دارای علائم مشکوک هستند به مدرسه نفرستند. پیشتر نیز سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ابتلای ۲۰۰ دانش‌آموز به ویروس کرونا خبر داده بود. مهدی دلاوری می‌گوید از ابتدای مهر امسال تا بیستم آذر، ۵۹ کودک زیر ۱۲ سال به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان بستری شده‌اند.

او همچنین افزود که تاکنون به بیش از ۴۰ مدرسه در زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تذکر کتبی داده شده است. اما وزارت بهداشت ایران تا امروز ارتباط افزایش آمار ابتلا میان دانش‌آموزان و معلمان را با بازگشایی مدارس رد کرده است. headtopics.com

یک مقام این وزارتخانه بار دیگر تأکید کرد که اغلب موارد ابتلای دانش‌آموزان و معلمان مربوط به خارج از مدرسه بوده و هنوز موردی از ابتلا به این بیماری در مدارس گزارش نشده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

شمار قربانیان گردبادهای آمریکا احتمالا بیش از ۱۰۰ نفر است | DW | 13.12.2021فرماندار ایالت کنتاکی اعلام کرد تعداد دقیق تلفات گردبادهای دو روز گذشته هنوز مشخص نیست و امید به زنده یافتن ناپدیدشدگان از زیر آوار کم‌تر می‌شود. گردباد در چند ایالت به‌ویژه کنتاکی هزاران خانه را ویران کرد.

کرونا در ایران؛ بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز مبتلا در خراسان رضویبچه ها به هیچ عنوان نمی توانند مراقب باشند تا مبتلا به ویروس کرونا نشوند چون در یک محیط شلوغ مثل مدرسه این کار غیر ممکن است.

حضور بیش از 7 هزار مزدور نظامی شرکت روسی واگنر در لیبیرئیس شورای عالی دولت لیبی گفت که هم اکنون بیش از 7 هزار عنصر شرکت روسی واگنر در این کشور حضور دارند. - خبرگزاری آناتولی

حقوق شهروندی | اعتصاب غذای بیش از ۴۰ زندانی سیاسی در زندان ارومیه🔺 هرانا به نقل از نزدیکان یکی از زندانیان نوشت، رئیس زندان ارومیه اعلام کرده است که زندانیان تا دو هفته آینده به این بند تازه‌ساخت و فوق امنیتی منتقل خواهند شد و پس از آن، روزانه تنها دو ساعت زمان هواخوری خواهند داشت. ⬇ بیشتر بخوانید: Muhammad Qasim’s dreams are a warning to the Muslim ummah. As they are coming true, many across the world are talking about them, and many are claiming that he is the awaited Imam Al-Mahdi. I found this video to be a good explanation. 'We restore the original Islam of Muhammad s.a.w in all Muslim Countries, in the whole world there was one Eid and Ramadan and once again Islam was spread in the whole earth and Islam stood victorious'- Could Muhammad Qasim be the awaited Imam Al-Mahdi? به این کمپانی دادخواهی برای مهاجرین فراموش شده در اندونزیا،بپیوندید! EndTo10yearsinLimbo

ائتلاف عربی: بیش از 200 شبه‌نظامی حوثی طی شبانه‌روز گذشته در یمن کشته شد‌ه‌اندائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که در نتیجه حملات هوایی شبانه‌روز گذشته در مناطق مختلف یمن بیش از 200 نفر از شبه‌نظامیان حوثی کشته شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شدطالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مراسمی در کابل پایتخت افغانستان که وانگ یو، سفیر چین در کابل نیز در آن حضور داشت، گفت: از چین می‌خواهیم برای به رسمیت شناختن طالبان اقدامی انجام دهد.