طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد

22/09/1400 12:13:00 ق.ظ

طالبان خواستار به رسمیت شناخته شدن از سوی چین شد ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مراسمی در کابل پایتخت افغانستان که وانگ یو، سفیر چین در کابل نیز در آن حضور داشت، گفت: از چین می‌خواهیم برای به رسمیت شناختن طالبان اقدامی انجام دهد.

سخنگوی طالبان از کشورهای جهان به‌ویژه چین خواست که طالبان را به رسمیت بشناسند. - خبرگزاری آناتولی 13.12.2021 کابل/خبرگزاری آناتولی ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مراسمی در کابل پایتخت افغانستان که وانگ یو، سفیر چین در کابل نیز در آن حضور داشت، گفت: از چین می‌خواهیم برای به رسمیت شناختن طالبان اقدامی انجام دهد.

وی افزود: ما خواهان برقراری روابط حسنه با تمامی کشورها از جمله چین بر اساس احترام متقابل هستیم، چین یکی از کشورهای مهم منطقه برای افغانستان است. مجاهد تصریح کرد: طالبان شرایط به رسمیت شناخته شدن به عنوان حکومت رسمی را دارد و اکنون دیگر کشورها باید ما را به رسمیت بشناسند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما قصد دخالت در امور دیگر کشورها را نداریم و اجازه نمی‌دهیم دیگران در امور داخلی ما دخالت کنند. سفیر چین در کابل نیز گفت: پکن برای بهبود وضعیت سیاسی و انسانی در افغانستان با طالبان همکاری خواهد کرد. headtopics.com

وی با بیان اینکه چین از آمریکا خواسته است تا دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند تصریح کرد: در شرایط کنونی افغانستان برای دستیابی به استقلال واقعی و بهبود وضعیت سیاسی، نیازمند حمایت جامعه جهانی است.

جامعه جهانی خواهان تشکیل یک حکومت فراگیر، آزادی اشتغال زنان و تحصیل دختران در افغانستان است تا طالبان را به رسمیت بشناسد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

طالبان پاکستان: ما شاخه‌ای از طالبان افغانستان هستیمدر ویدیویی که اخیرا توسط طالبان پاکستان منتشر شد، نور ولی محسود فرمانده این گروه در سفرش به مناطق شمالی پاکستان گفته که گروهش شاخه‌ای از طالبان افغانستان طالبان افغانستان شاخه ای از طالبان پاکستان است Today’s sad reality is that leaders of the Muslim world do not avoid Shirk nor raise awareness about this. Muhammad Qasim has seen that avoiding shirk is the only way to success and Allah’s help. Many people are claiming that Qasim is Al-Mahdi. ننگ بر هر دوی متحجرتان

ولی‌عهد سعودی پس از سفر رسمی به کویت به تور خلیجی خود پایان دادشاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در آخرین ایستگاه از تور خلیجی خود در کاخ بیان کویت مورد استقبال رسمی شیخ نواف الاحمد الصباح، امیر کویت قرار ببینید . اینم یه پولدار ، بیکار ، بی سواد .

نگرانی از سرنوشت صدها زن افغان که با طالبان جنگیدندبا قدرت گرفتن طالبان در آگوست سال جاری، این گروه وعده‌های زیادی مبنی بر آزادی‌های مورد نیاز اقشار مختلف جامعه داد اما نگرانی در بین بسیاری از مردم آخر و عاقبت همکاری با متجاوز و غرب گرایی همینه

دیدار هیئتی از بازرگانان ترکیه‌ای با سرپرست وزارت بازرگانی طالبان در کابلهیئتی از انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه با سرپرست وزارت بازرگانی دولت طالبان در کابل دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

وضعیت نگران‌کننده سلامتی ستاره بایرن‌مونیخ پس از ابتلا به کرونا | DW | 11.12.2021یوزوآ کیمیش، ملی‌پوش فوتبال آلمان و بازیکن بایرن‌مونیخ پس از گذشت نزدیک به یک ماه بعد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ همچنان درگیر مشکلات ریوی و جسمانی است. زمان بازگشت او به زمین نیز هنوز نامعلوم است.

متهم به قتل مسعود مولوی می‌گوید «هیچ‌کدام از افراد پرونده» را نمی‌شناسدبه گزارش رسانه‌های ترکیه، «عبدالوهاب کوچاک» که متهم است با شلیک گلوله به مسعود مولوی او را به قتل رسانده، در جریان دادگاه این اتهام را رد کرد و گفت هیچ‌کدام از افراد پرونده را نمی‌شناسد و قربانی شده است.