ماکرون و مرکل خواستار اصلاح مقررات حوزه شنگن برای مقابله با تروریسم شدند

21/08/1399 08:10:00 ق.ظ

ماکرون و مرکل خواستار اصلاح مقررات حوزه شنگن برای مقابله با تروریسم شدند جزئیات بیشتر🔽

صدراعظم آلمان: «این امری بسیار حیاتی است که بدانیم چه کسی وارد منطقه شنگن می‌شود و چه کسی از آن خارج می‌شود.» چند کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه بر لزوم تلاش بیشتر برای مبارزه مشترک با تروریسم پس از حملات اخیر در فرانسه و اتریش تاکید کردند.

رهبران این کشورها از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در جریان نشستی مجازی با رئیس شورای اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون این اتحادیه همچنین خواستار تقویت مرزهای خارجی اتحادیه برای حفاظت از منطقه شنگن و واکنش سریع به نفرت پراکنی اینترنتی شدند.

رئیس جمهوری فرانسه در این نشست از لزوم «واکنش هماهنگ و سریع» کشورهای اروپایی سخن گفت. وی به طور مشخص خواستار ایجاد پایگاه داده‌های مشترک، تبادل اطلاعات و پیگیری تدابیر کیفری شد. امانوئل ماکرون همچنین گفت که اتحادیه اروپا باید به دنبال بازنگری در مقررات مرزی منطقه شنگن باشد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز خواستار اصلاح مقررات منطقه شنگن به دنبال حملات اخیر در فرانسه و اتریش شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید به گفته صدراعظم آلمان کار سامانه ورود و خروج به منطقه شنگن باید تا سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز شود. وی گفت: «این امری بسیار حیاتی است که بدانیم چه کسی وارد منطقه شنگن می‌شود و چه کسی از آن خارج می‌شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

اره جاکشا ! شماها فقط ایرانی ریجکت کنین ...

توافق تجاری برکسیت در بن‌بست؛ پیشنهاد جانسون برای مذاکره با مرکل و ماکرون رد شدیک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه گفت که رهبران اتحادیه اروپا در پاسخ به پیشنهاد روز پنجشنبه آقای جانسون برای سفر به پاریس و برلین با هدف تلاش برای دستیابی به یک توافق تجاری جدید میان اتحادیه اروپا و بریتانیا از او خواسته‌اند که مذاکرات خود را با کمیسیون اروپا به پیش ببرد. برگزيت هست فارسي

ماکرون: تروریسم به منزله واقعیت اروپاست/ مرکل: قصد نداریم اسلام را مقابل مسیحیت قرار دهیمرئیس‌جمهوری فرانسه امروز، سه‌شنبه تاکید کرد: تروریسم به منزله واقعیت اروپاست که باید پاسخی همانگ و سریع به آن بدهیم. اسلام ۱۴۰۰ سال پیش مقابل مسیحیت ایستاد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون بالاخره ماکرون اونو گفته یا مرکل؟

ماکرون خواستار مشارکت نظامی بیشتر آمریکا برای حل مناقشات جهانی شدامانوئل ماکرون یادآور شد که فرانسه همچنان به تعهد و تلاش‌ خود برای مبارزه با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در منطقه پایبند است.

انتخابات حزب حاکم آلمان؛ جانشینان احتمالی مرکل چه کسانی هستند؟رهبر سی‌اس‌یو، یعنی «مارکوس سودر» که هم اکنون رئیس‌الوزرای ایالت بایرن است، خود یک نامزد بالقوه انتخابات سراسری محسوب می‌شود. او در طی همه‌گیری کووید۱۹ به عنوان مدافع جدی محدودیت‌های شدید برای مهار ویروس کرونا شناخته شده و اکنون نام او در رتبه‌بندی مؤسسات نظرسنجی از کاندیداهای سی‌دی‌یو بالاتر است. مرکل اروپا رو به گند کشوند عملکرد خوبی نداشت

شانس پایین آرمین لاشت برای جانشینی مرکل در مقام صدراعظمی آلمانآخرین نظرسنجی ها نشان می دهند که آرمین لاشت، رییس جدید حزب دموکرات مسیحی شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات و کسب عنوان صدراعظمی در سپتامبر آینده را ندارد.