ماکرون خواستار مشارکت نظامی بیشتر آمریکا برای حل مناقشات جهانی شد

01/11/1399 12:12:00 ب.ظ

امانوئل ماکرون یادآور شد که فرانسه همچنان به تعهد و تلاش‌ خود برای مبارزه با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در منطقه پایبند است.

امانوئل ماکرون یادآور شد که فرانسه همچنان به تعهد و تلاش‌ خود برای مبارزه با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در منطقه پایبند است. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه یک روز پیش از مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایالات متحده از جو بایدن خواست که نظامیان کشورش را بیشتر درگیر حل مناقشات جهانی کند.

آقای ماکرون که روز سه شنبه در جریان نطق سال نو برای نظامیان فرانسوی سخن می گفت از رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده خواست که از نیروهای نظامی کشورش بیش از گذشته برای مقابله با افراط‌گرایی اسلامی در مناطق مناقشه‌آمیز جهان از جمله در خاورمیانه استفاده کند.

این درخواست درحالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده که تنها چند ساعت دیگر قدرت را به جو بایدن واگذار می‌کند پیش‌تر با صدور فرمان‌هایی خواستار خروج تدریجی نظامیان آمریکایی از افغانستان و عراق شده بود.

امانوئل ماکرون در سخنان روز سه شنبه خود تاکید کرد: «مطمئن هستم که دولت جدید آمریکا طی هفته‌های آینده بایست تصمیم‌های کلیدی و حساسی بگیرد.» رئیس جمهوری فرانسه در ادامه ابراز امیدواری کرد که تصمیم‌های دولت بایدن با تعهد و آگاهی‌های فزاینده در خصوص مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق همراه باشد. headtopics.com

امانوئل ماکرون یادآور شد که فرانسه به تعهد و تلاش‌ خود برای مبارزه با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در منطقه پایبند است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>