لبنان, انفجار بیروت, فرانسه, امانوئل ماکرون, کمک های انسان دوستانه

لبنان, انفجار بیروت

ماکرون در بیروت: زمان مسئولیت پذیری رهبران لبنان فرا رسیده است

ماکرون در بیروت: زمان مسئولیت‌ پذیری رهبران لبنان فرا رسیده است جزئیات بیشتر🔽

07/08/2020 01:19:00 ق.ظ

ماکرون در بیروت: زمان مسئولیت‌ پذیری رهبران لبنان فرا رسیده است جزئیات بیشتر🔽

او که در جریان این سفر با تعدادی از دولتمردان لبنان ی دیدار و گفت و گو کرده بود در سخنان و مذاکراتش بر چند محور اساسی از جمله کمک های بشردوستانه، مبارزه با پولشویی و درخواست اصلاحات بنیادین تأکید کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که به‌عنوان اولین رهبر یک کشور خارجی صبح پنج‌شنبه وارد لبنان شده بود، در سخنانی در میان مردم بیروت گفت که زمان مسئولیت پذیری رهبران لبنان فرا رسیده تا نظام سیاسی جدید ایجاد کنند.او که در جریان این سفر با تعدادی از دولتمردان لبنانی دیدار و گفت و گو کرده بود در سخنان و مذاکراتش بر چند محور اساسی از جمله کمک‌های بشردوستانه، مبارزه با پولشویی و درخواست اصلاحات بنیادین تأکید کرد.

پرزیدنت ترامپ: برخی شبکه‌های اجتماعی رئیس جمهوری آمریکا را محدود کرده و رهبر رژیم ایران را آزاد می‌گذارند الیوت آبرامز: ایالات متحده افراد و نهادهای مرتبط با اعدام نوید افکاری را تحریم می‌کند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: کارزار فشار اقتصادی حداکثری ما بر ایران پابرجا است؛ ایالات متحده به دشمن «پاداش» نمی‌دهد

او در حالی که قول هرگونه کمک فرانسه به لبنان را می‌داد، ایجاد تغییرات اساسی در لبنان برای بیرون آمدن از بن بست های سیاسی و اقتصادی را خواستار شد.رییس جمهور فرانسه همچنین از برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی برای حمایت و پشتیبانی از لبنان در روزهای آینده خبر داد.

آقای ماکرون در ادامه تأکید کرد که یک نظارت شفاف و روشن بر روی این کمک‌ها خواهد بود تا هیچگونه دورزدنی وجود نداشته باشد. او گفت که سازمان ملل و بانک جهانی نقش اساسی در این مورد بازی خواهند کرد.حاشیه‌های یک حضور؛ مردم از انقلاب گفتند و ماکرون از بسته پیشنهادی

درخواست برای تحقیقات همه‌جانبه بین‌المللیرئیس جمهور فرانسه همچنین تحقیقات همه جانبه بین‌المللی در حادثه انفجار بیروت را برای جلوگیری از ایجاد هرگونه شک و تردید خواستار شد.آقای ماکرون با اشاره به دیدارهایش با مقام های لبنانی گفت: «من خیلی صریح و رک بودم و در مقابل از دولتمردان لبنان انتظار پای بندی به تعهداتشان را دارم.»

او همچنین از کمک‌های فرانسه گفت که به مرور وارد لبنان خواهد شد.فرانسه در دوران دو جنگ لبنان، کمک هایی به این کشور کرده بود. از همین رو در سال ۲۰۱۸ کنفرانسی برای کمک برگزار شد. در آن زمان قرار شد تا ۱۱ میلیلرد دلار به این کشور کمک شود به شرطی که لبنان گفت و گوهایی با صندوق بین‌المللی پول داشته باشد اما تاکنون محقق نشده است.

قصد هیچگونه دخالت سیاسی هم نخواهم داشت. من نمی‌توانم خودم را جای یک دولت منتخب که با رای مردم روی کار آمده قرار دهم.امانوئل ماکرونرئیس جمهوری فرانسهبا این حال آقای ماکرون گفت: «سرمایه گذارها اینجا هستند، فقط اصلاحات ایجاد کنید.»رییس جمهور فرانسه که مدام بر ضرورت تغییرات اساسی در لبنان اشاره و تأکید می کرد که کوتاه نخواهد آمد، گفت: «قصد هیچگونه دخالت سیاسی هم نخواهم داشت. من نمی‌توانم خودم را جای یک دولت منتخب که با رای مردم روی کار آمده قرار دهم.»

ماکرون با اصرار بر اصلاحات در لبنان تاکید کرد: «این خواسته‌ای است که فرانسه ماه‌ها بلکه سال‌ها خواهان آن است.»وی همچنین با اشاره به فساد در لبنان بر اجرای یک ابتکار سیاسی قوی برای مقابله با آن تاکید کرد و گفت که باید بانک مرکزی و سیستم بانکی این کشور حسابرسی شفاف داشته باشند.

مایکل مکال: هر کشوری از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران پشتیبانی کند، با هزینه‌های قابل توجهی روبرو خواهد شد پلیس ویتنام کارگاه بازیافت و فروش «کاندوم مصرف‌شده» را پلمب کرد ابراز نگرانی وکیل و همسر نسرین ستوده: انتقال از بیمارستان به زندان برای او خطر جانی دارد

رییس جمهور فرانسه در بیروتAP Photoامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حالی صبح روز پنجشنبه وارد بیروت شد که بلافاصله پس از ورود به لبنان، از نزدیک به بررسی ابعاد انفجار مهیب بیروت پرداخت.ورود او هم‌زمان شده بود با جستجوها برای پیدا کردن افرادی که همچنان زیر آوار مانده‌اند. آقای ماکرون پیش از ورود به فرودگاه بیروت در حساب توئیتری‌اش به زبان عربی نوشت : «لبنان تنها نیست.»

رئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.آقای ماکرون گفت که حضورش برای اعلام همبستگی و برادری است. او در ادامه گفت که می‌خواهد یک کمک بین‌المللی را مدیریت کند.کمک‌های فرانسه در اختیار مردم لبنان قرار می‌گیرد

رئیس جمهور فرانسه که از محل انفجار در بیروت بازدید می‌کرد، خطاب به مردم لبنان گفت که کشورش آن‌ها را رها نخواهد کرد. او قول داد که کمک های فرانسه در اختیار مردم قرار گیرد.آقای ماکرون که وزیر خارجه فرانسه نیز او را همراهی می‌کند، گفت که می‌خواهد یک گفت و گوی صریح با نیروهای مؤثر و مراکز تصمیم گیر داشته باشد.

انفجار بیروت؛ کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه که تا به امروز به لبنان رسیدآقای ماکرون با اشاره به «بحران های عمیق سیاسی و اقتصادی» در لبنان، بر ضرورت اصلاحات فوری در این کشور تأکید کرد. او گفت که اگر این اصلاحات انجام نشود، لبنان با فروپاشی مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور فرانسه این سخنان را در حالی بیان کرده است که صدها هزار لبنانی به ناگهان خانه‌ها و درآمدهایشان را از دست داده‌اند.گزارش ها حکایت از آن دارد که حداقل یک شهروند فرانسه در میان کشته شدگان و ۲۴ شهروند دیگر در میان زخمی شدگان قرار دارند که حال سه نفر از آنان وخیم اعلام شده است.

کشته شدن بیش از ۱۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از پنج هزار نفر بر اثر انفجارهای روز سه شنبه در بیروت، بار دیگر شهروندان معترض لبنان را به صحنه آورده است.وزیر فرهنگ فرانسه در حساب توئیتری خود فرانسوی کشته شده را معماری معرفی کرد که در بازسازی بناهای تاریخی لبنان که از جنگ آسیب دیده اند، فعال بوده است. او نوشته فرانسه و لبنان در غم مرگ این معمار شریک هستند.

کرونا در ایران؛ جان مسوولان در اولویت است آن‌چه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای خارج از ایران باید بدانند الجزیره: حمله موشکی ارتش یمن به پادگان سعودی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تکذیب ممنوعیت استفاده بانوان از دوچرخه در مشهد با صدور دستور قضاییتکذیب شد | دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی صدور دستور قضایی به منظور ممنوعیت استفاده زنان از دوچرخه در شهر مشهد مقدس را تکذیب و اعلام کرد: کلیه مطالب منتشر شده در خصوص ممنوعیت استفاده بانوان از دوچرخه با دستور دادستانی کذب است و صحت ندارد

۲۶۹۷ ابتلا و ۱۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور / پرهیز از سفر در تعطیلات پیش‌رو۲۶۹۷ ابتلا و ۱۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۹۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۱۷۴۸۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۷۴۹۳۲ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۷۸۰۲ نفر

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کردرئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.

در تعطیلات پیش رو سفر نروید/ افزایش 58 درصدی تردد در جاده‌ها در روز گذشتهرییس پلیس راهور ناجا: *در تعطیلات پیش رو سفر نروید *روز گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی تردد و سفر در جاده‌ها بودیم *ترددهای شهری نیز افزایش یافته است

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

موافقت رهبری با تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرموافقت رهبری با تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات دو هزار و یکصد و سی و پنج تن از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.