ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کرد

16/05/1399 06:33 ب.ظ

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کرد جزئیات بیشتر🔽

آقای ماکرون گفت که حضورش برای اعلام همبستگی و برادری است. او در ادامه گفت که می‌خواهد یک کمک بین‌المللی را مدیریت کند.رئیس جمهور فرانسه که از محل انفجار در بیروت بازدید می‌کرد، خطاب به مردم لبنان گفت که کشورش آن‌ها را رها نخواهد کرد. او قول داد که کمک های فرانسه در اختیار مردم قرار گیرد.

آقای ماکرون که وزیر خارجه فرانسه نیز او را همراهی می‌کند، گفت که می‌خواهد یک گفت و گوی صریح با نیروهای مؤثر و مراکز تصمیم گیر داشته باشد. گفت و گو با رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس لبنان و همچنین رسانه‌های خبری از جمله برنامه‌های سفر رئیس جمهور فرانسه است.آقای ماکرون با اشاره به «بحران های عمیق سیاسی و اقتصادی» در لبنان، بر ضرورت اصلاحات فوری در این کشور تأکید کرد. او گفت که اگر این اصلاحات انجام نشود، لبنان با فروپاشی مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور فرانسه این سخنان را در حالی بیان کرده است که صدها هزار لبنانی به ناگهان خانه‌ها و درآمدهایشان را از دست داده‌اند. گزارش ها حکایت از آن دارد که حداقل یک شهروند فرانسه در میان کشته شدگان و ۲۴ شهروند دیگر در میان زخمی شدگان قرار دارند که حال سه نفر از آنان وخیم اعلام شده است. headtopics.com

کشته شدن بیش از ۱۳۷ نفر و زخمی شدن بیش از پنج هزار نفر بر اثر انفجارهای روز سه شنبه در بیروت، بار دیگر شهروندان معترض لبنان را به صحنه آورده است. وزیر فرهنگ فرانسه در حساب توئیتری خود فرانسوی کشته شده را معماری معرفی کرد که در بازسازی بناهای تاریخی لبنان که از جنگ آسیب دیده اند، فعال بوده است. او نوشته فرانسه و لبنان در غم مرگ این معمار شریک هستند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه فردا به لبنان می‌رودپس از انفجار بیروت کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه فردا برای دیدار با جمعی از مقامات لبنان راهی این کشور خواهد شد انفجار_بیروت لبنان فرانسه جزئیات بیشتر🔽

رئیس جمهوری ۲ طرح پتروشیمی را در استان بوشهر افتتاح کردبوشهر- ایرنا- رئیس جمهوری روز پنجشنبه در آیینی ویدئوکنفرانسی ۲ واحد پتروشیمی متانول کاوه و کیمیای پارس خاورمیانه در مجموع با ظرقیت تولید سالانه حدود چهار میلیون تن متانول و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۵۰ نفر را در استان بوشهر افتتاح کرد.

انفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ دادانفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ داد 🛑استاندار بیروت: انفجار امروز مانند بمباران «هیروشیما» و «ناکازاکی» بوده و آنچه اتفاق افتاد در لبنان بی‌سابقه است. 🛑در پی انفجار در بیروت یک ساختمان 3 طبقه کاملا تخریب شده و چندین نفر زیر آوار مانده‌اند.

در تعطیلات پیش رو سفر نروید/ افزایش 58 درصدی تردد در جاده‌ها در روز گذشتهرییس پلیس راهور ناجا: *در تعطیلات پیش رو سفر نروید *روز گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی تردد و سفر در جاده‌ها بودیم *ترددهای شهری نیز افزایش یافته است

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

خمودگی سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان - BBC News فارسیانتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان بحث‌برانگیز شده است و اعلام روز برگزاری انتخابات آتی به این بحث بیشتر دامن زده است. این موضوع بهانه‌ای شد که عبدالقیوم قیومزاد، روزنامه‌نگار یادداشتی برای صفحه ناظران بنویسد.