ماشین پروپاگاندای کره شمالی در تلاش برای دلربایی از خارجی‌ها - BBC News فارسی

30/06/1399 07:26:00 ب.ظ

ماشین پروپاگاندای کره شمالی در تلاش برای دلربایی از خارجی‌ها

وقتی به دستگاه تبلیغاتی کره شمالی فکر می‌کنید، احتمالا انتظار دارید که به سبک و سیاق دهه‌های گذشته و دوران جنگ سرد عمل کند، نه این که از زمان خودش جلوتر باشد.

ولی حالا، گویا ماشین پروپاگاندای کره شمالی، رویکرد تازه‌ای در پیش گرفته، با چندین حساب کاربری در شبکه‌های یوتیوب و توییتر، که برای مخاطبان خارجی، تصویر مثبتی از این کشور ارائه می‌کنند، از جمله یک مجموعه ویدئو به زبان انگلیسی درباره زندگی در پیونگ یانگ....توضیح تصویر،.

کراسیمیرا توییگ گزارش می‌دهد...

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اینفوگرافی| تمام خاک آمریکا در تیررس موشک جدید کره شمالیروز گذشته تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد کره شمالی احتمالا می‌خواهد از یک موشک قاره‌پیما رونمایی کند. این موشک که براساس گزارش‌ها، هواسونگ-15 نام دارد، نوع جدید سیستم تسلیحات موشکی بالستیک کره شمالی است و می‌تواند به هر نقطه از خاک آمریکا برسد.

BBC NEWS فارسی on Instagram: “گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام #نوید_افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله #پویا_بختیاری تجمع…”گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام نوید افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله پویا بختیاری تجمع کردند. ویدیوهای دریافتی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی:

چراغ سبز دونالد ترامپ برای فعالیت 'تیک‌تاک' در آمریکا - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ادامه فعالیت 'تیک‌تاک' در آمریکا چراغ سبز نشان داده و می‌گوید توافق بین این شبکه اجتماعی و دو شرکت آمریکایی مورد حمایت اوست. او پیشتر فعالیت این شرکت چینی را به 'نگرانی‌های امنیتی' در کشورش را منع کرده بود؛ مقامهای امنیتی در آمریکا نگرانند که داده‌‌های جمع آوری شده توسط این اپلیکیشن چینی به دست حزب حاکم در پکن برسد.

مارچلو بیلسا؛ افسانه و واقعیت در مورد یکی از جذاب‌ترین مربیان فوتبال دنیا - BBC News فارسیشاید این داستان را شنیده‌اید که مارچلو بیلسا یک بار هواداران تیم خودش را با نارنجک دستی تهدید کرده یا وقتی مربی تیم ملی‌ آرژانتین بوده، ۲۰۰۰ نوار ویدئویی از بازی تیم‌های رقیب‌شان را با خود به جام جهانی ۲۰۰۲ برده است. بیلسا یک مربی دقیق، وسواسی و مرموز است که افسانه‌های زیادی در موردش وجود دارد

نگرانی از احتمال قطع انگشتان چهار زندانی در ارومیه - BBC News فارسیقاضی دادگاه اطفال و نوجوانان چندی پیش در آذربایجان غربی حکم داد که چهار متهم به سرقت مجازات 'حد' شوند. در حکم اینطور نوشته شده است: ' قطع چهار انگشت دست راست ایشان از انتهای آن به نحوی که انگشت شست باقی بماند'. یک منبع آگاه به بی‌بی‌سی گفت دستور اجرای حکم چند ماه پیش صادر شده است.

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروزدر ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است