مارچلو بیلسا؛ افسانه و واقعیت در مورد یکی از جذاب‌ترین مربیان فوتبال دنیا - BBC News فارسی

30/06/1399 02:56:00 ب.ظ

مارچلو بیلسا؛ افسانه و واقعیت در مورد یکی از جذاب‌ترین مربیان فوتبال دنیا

شاید این داستان را شنیده‌اید که مارچلو بیلسا یک بار هواداران تیم خودش را با نارنجک دستی تهدید کرده یا وقتی مربی تیم ملی‌ آرژانتین بوده، ۲۰۰۰ نوار ویدئویی از بازی تیم‌های رقیب‌شان را با خود به جام جهانی ۲۰۰۲ برده است. بیلسا یک مربی دقیق، وسواسی و مرموز است که افسانه‌های زیادی در موردش وجود دارد مردی که کتاب راهنمای مربی‌گری را در دستگاه کاغذ خرد کن ریز ریز کرده و طوری دوباره آن را به هم...

مردی که کتاب راهنمای مربی‌گری را در دستگاه کاغذ خرد کن ریز ریز کرده و طوری دوباره آن را به هم چسبانده که هم برای خودش و هم برای لشکر شاگردانش قابل فهم باشد. شاگردانی که نام‌ پپ گواردیولا و مائوریتسیو پوچتینو در میان‌شان به چشم می‌خورد.

بخش جهانی بی‌بی‌سی در مستندی به نام "بیلسا؛ مربی ورای افسانه‌ها" با برخی از نزدیک‌ترین اطرافیان او در مورد دوران حرفه‌ایش در شهرهای مختلف، از بوئنوس آیرس تا بیلبائو و از مکزیکو‌سیتی تا مارسی گفتگو کرده تا دریابد کار کردن زیر نظر یک مربی فوتبال سخت‌گیر که روش کاری خاص خودش را دارد، چگونه است.

بیلسا در شهر روساریو، مرکز استان سانتا فه آرژانتین به دنیا آمد. او فرزند وسط خانواده‌ای بود که همه اعضایش سیاستمدار، وکیل و دیپلمات بوده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا از روز یکشنبه تیک‌تاک و وی‌چت را در این کشور ممنوع می‌کندوزارت بازرگانی آمریکا از ممنوعیت دانلود اپلیکیشن‌های چینی «تیک‌تاک» و «وی‌چت» از 20 سپتامبر در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده نیروی دریایی سپاه: در روز واقعه جنازه‌های دشمنان را از تنگه هرمز خارج می‌کنیمسردار تنگسیری: در روز واقعه جناز‌ه‌های دشمنان را روی تابوت‌های ایرانی از تنگه هرمز خارج می‌کنیم اگر اتفاقی بیفتد من و هم‌رزمانم در نیروهای مسلح کسانی نیستیم که در زیرزمین‌های بسته بنشینیم و کار را هدایت کنیم ما در دریا بارها خداوند و دست یاری او را دیدیم

ساعات تدریس در مدارس کوتاه شد / بیش از ۷۵ درصد مدارس پروتکلها را رعایت کرده اندوزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دو هفته گذشته مدارس فعال بوده و در برخی مدارس از ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش آموزان در کلاس ها حضور پیدا کرده اند، گروه بندی شده اند و در روزهای مختلف به مدرسه می آیند، گفت: ساعات تدریس کوتاه شده و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت در اختیار مدارس قرار داده شده است.

پلیس بلاروس صدها نفر را در تظاهرات ضد دولتی زنان در مینسک بازداشت کرددر میان بازداشت شدگان تظاهرات روز شنبه، نینا باگینسکایا، کنشگر ۷۳ ساله نیز مشاهده شده است. وی پس از تنش‌ها و درگیری‌های ماه گذشته به یکی از چهره‌های مشهور جنبش اعتراضی تبدیل شده است.

روسیه مسمومیت ناوالنی از طریق آب سمی را رد کرد | DW | 18.09.2020مخالفان دولت روسیه می‌گویند، طبق نتایج آزمایشگاه آلمان، الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین از طریق نوشیدن آب از یک بطری در هتلی در شهر تومسک سیبری مسموم شده است. اما سخنگوی کرملین این ادعا را رد کرده است.

روسیه 400 نفر از مزدوران شبیحه را به لیبی اعزام کرد