'شاهد شکنجه' نوید افکاری کجاست؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شاهین ناصری، 'شاهد شکنجه' نوید افکاری کجاست؟

قوه قضائیه ایران در توضیحاتی دیگر درباره اعدام نوید افکاری، این بار "شاهد بودن" شاهین ناصری بر شکنجه نوید افکاری را رد کرده و گفته این فرد ناپدید نشده و فقط در زندان به یک بند دیگر منتقل شده است.

اما مشخص نیست اگر دلیل انتقال او مسائل بهداشتی است، به گفته منابع آگاه چرا از همان مکان جدید "با خانواده تماس نداشته است."در روزهایی که قوه قضاییه ایران تاکید داشت نوید افکاری شکنجه نشده و در شرایط عادی خودش اعتراف کرده که مأمور اداره حراست سازمان آب در شیراز را کشته، صدای فردی به نام شاهین ناصری پخش شد که این ادعا را تکذیب می‌کرد.

بر اساس این چهار ورق شهادت‌نامه، شاهین ناصری می‌گوید هنگامی که در اداره آگاهی شیراز بوده صدای فریاد نوید افکاری را شنیده و صحنه کتک خوردن او به دست دو مامور لباس شخصی به چشم دیده است. در صدای یکی از جلسات دادگاه که در اختیار بی‌بی‌سی قرار گرفته، آقای افکاری می‌گوید برای ادعایش شاهد دارد و از قاضی می‌خواهد که شاهد را احضار کند.اما قاضی جلسه در جواب او می‌گوید: "نیاز نیست. اگر دادگاه تشخیص داد، بررسی می‌کند. شما رسیدگی بلد نیستید. حتی اگر ما هم توجه نکنیم و بررسی نکنیم، دیوان [عالی کشور] بررسی خواهد کرد."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرنوشت نامعلوم شاهد شکنجه نوید افکاری | DW | 19.09.2020همزمان با تدابیر شدید امنیتی در مراسم هفتم نوید افکاری، از وضعیت و محل نگهداری شاهد شکنجه او خبری نیست. در این فاصله اسناد جدیدی منتشر شده که فاش می‌کنند در محاکمه و اعدام ورزشکار معترض شیرازی هیچ اصلی رعایت نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دادگستری استان فارس: شاهین ناصری در دوران تحقیقات ملاقاتی با نوید افکاری نداشته استرییس کل دادگستری استان فارس با رد ادعای فردی که اظهار داشته است شاهد شکنجه نوید افکاری بوده گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی 'راه‌های منتهی به روستای محل دفن نوید افکاری را بستند' - BBC News فارسیمنابع آگاه به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که روز جمعه ماموران امنیتی راه‌های منتهی به روستای سنگر، محل دفن نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله اعدام شده، را بسته‌اند. مراسم هفتمین روز درگذشت او پنج‌شنبه برگزار و فیلم‌ها و عکس‌های مراسم در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

«قصاص» شتاب‌زده نوید افکاری؛ آیا می‌توان شکایت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زهرا رهنورد: 'قتل بی‌رحمانه' نوید افکاری ملت را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرد - BBC News فارسیزهرا رهنورد، از سران مخالفان انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ ایران که در حصر خانگی است، اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی را 'قتل بی‌رحمانه' خوانده و گفته مجموعه‌ای از مسائل از جمله محیط پلیسی، فقر و بیماری به همراه این اعدام دل ملت ایران را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرده است. جناب ايت_الله_بي_بي_سي دست از این کثیف بازیاتون بردارید. بازی چپ و راست و بساط اصلاح‌طلب هاتون خیلی وقته نخ نما شده! شرم بر شما ! نونتون رو تو خون مردم نزنید! قصاص یک قاتل دل خانواده مقتول انسانهای مظلوم را شاد کرد و ظاهراً دل شما را غمگین کرده اونم بعید می‌دونم چون اگه اعدام نمیشد شما که مجال گزافه گویی پیدا نمی کردی خاک بر سر در سال 88چه تعداد جوان بی گناه به خاطر دروغ احق هایی مثل شما به قتل رسیدن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه‌ای با ۱۵۰ امضا در اعتراض به اعدام نوید افکاری: نفرت عمیق مردم ایران بار دیگر اعتراضات را به خیابان‌ها می‌آورد🔺بیانیه‌ای با ۱۵۰ امضا در اعتراض به اعدام نوید افکاری: نفرت عمیق مردم ایران بار دیگر اعتراضات را به خیابان‌ها می‌آورد این فعالان خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند:این شتاب در جنایت دراصل از عمق هراسشان از اعتراض محرومان و تهیدستان جامعه نشات گرفته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »