لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ اصابت خمپاره به داخل خاک روسیه و کشته شدن سرباز اوکراینی

30/11/1400 02:20 ب.ظ

آغاز رزمایش روسیه با پرتاب موشک بالستیک در حضور پوتین؛ وزیر دفاع آمریکا: مسکو برای حمله به اوکراین آماده می‌شود بیشتر بخوانید🔽

رهبران جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین فرمان «بسیج عمومی» صادر کردند. کامالا هریس گفت: «ما به تدابیر اقتصادی اکتفا نخواهیم کرد بلکه متحدانمان در ناتو را نیز در جبهه شرق تقویت خواهیم کرد.

» وزیر دفاع آمریکا: نیروهای روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کنند رزمایش راهبردی روسیه با پرتاب موشک بالستیک و تحت نظارت پوتین آغاز شدAP/Russian Defense Ministry Press Service

رسانه‌های روسیه به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش دادند که ولادیمیر پوتین به همراه الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی و متحد نزدیک خود بر این رزمایش نظارت می‌کند. شولتس: ادعاهای پوتین مبنی بر نسل‌کشی در شرق اوکراین مسخره استAP Photo

اولاف شولتس اظهار داشت: «او مدعی است که در منطقه دنباس نوعی نسل‌کشی در جریان است. برای اینکه خیلی شفاف بخواهم حرف بزنم باید بگویم که این حرف حقیقتا مسخره است اما این روایت او [پوتین] از رویدادها است.» ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو روز شنبه ضمن تاکید بر تعهد «خلل ناپذیر» اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برای حمایت از یکدیگر به روسیه هشدار داد که اگر به دنبال «کاهش حضور ناتو» در مرزهایش باشد در نهایت با «افزایش حضور ناتو» روبرو خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ بایدن: متقاعد شده‌ام که پوتین تصمیم به حمله داردرئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد. ایجاد بهونه (درست یا غلط) برای جنگ! لعنت به منتفعین جنگ لعنت به منتفعین لت و پار شدن افراد نه_به_جنگ

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ در لوهانسک صدای بمباران شنیده شدسخنگوی دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که رهبران گروه هفت روز پنجشنبه آینده در نشستی مجازی «شرایط در مرز روسیه و اوکراین» را بررسی خواهند کرد. پس اوضاع خیلی خطرناک شده، امیدوارم جنگ نشه

وزارت دفاع روسیه: با اتمام مانور، نیروها به پایگاه‌هایشان بازمی‌گردندوزارت دفاع روسیه: با اتمام مانور، نیروها به پایگاه‌هایشان بازمی‌گردند سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت، پس از تکمیل مانورهای نظامی در بلاروس، نیروهای روسیه به پایگاه‌های دائمی خود بازخواهند گشت. اول خامنه ای راست میگه دوم وزارت دفاع روس 😅😅😅

جو بایدن: روسیه تصمیم گرفته است به اوکراین حمله کند؛ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نمی‌کنیم🔺جو بایدن: روسیه تصمیم گرفته است به اوکراین حمله کند؛ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نمی‌کنیم ▪رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «با اطمینان می‌‌گویم اگر روسیه این برنامه را دنبال کند، مسئول جنگی فاجعه‌بار، عمدی و غیرضروری است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: پوتین اگر میخواست حمله کند یکساعته اوکراین را میگرفت اون با این کار اول هزینه زیادی راتون تراشید دوم جنگ افزارهاتون را رصد کرد سوم خواب برای همه شما را حرام کرده خوب رودست خوردید . شما جنگ درست میکنید آقای بایدن

نامه 200 عضو جمهوری‌خواه به بایدن: هرگونه توافق با ایران باید به تایید کنگره برسدحدود 200 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند که هر گونه توافق اتمی جدید با ایران بدون تایید نمایندگان

هشدار جمهوریخواهان کنگره به بایدن: توافق با ایران به کنگره نیاید، سرنوشتی مانند برجام خواهد داشتسایت خبری اکسیوس می‌گوید حدود ۲۰۰ عضو جمهوریخواه کنگره نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا نوشته‌ و به او هشدار داده‌اند اگر با ایران بدون تائید کنگره بر سر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی توافق کند، این قرارداد سرانجامی چون برجام خواهد داشت. با این اتمام حجت جمهوری‌خواهان کنگره، بایدن و رابرت مالی مجبورند ماتحت لیسی آخوندا رو، نصفه نیمه رها کنند. بایدن سَخت بدنبال اَحیای برجام ننگین اوبامایی اما چرا ! زیرا دولت حزب دموکراتی آمریکا میخاهد با باج هسته ای با رژیم آیت الله ها ب تفاهم و توافق بَرَسد تا خود را بر روی درگیری با روسیه و چین مَعطوف کُند. اما رژیم ایران قانع نخواهد بود ب چند میلیارد دلار و تاسیسات اتمی پابرجا

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رویارویی بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین در روز شنبه را دنبال کنید.کامالا هریس: واکنش ما در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نمی‌شودAP Photo

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که واکنش آمریکا در صورت حمله روسیه به اوکراین به تحریم اقتصادی خلاصه نخواهد شد.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرد که روسیه در صورت حمله با اوکراین علاوه بر تحریم‌های اقتصادی «شدید و سریع» با تقویت نیروهای ناتو در شرق اروپا نیز روبرو خواهد شد.

کامالا هریس گفت: «ما به تدابیر اقتصادی اکتفا نخواهیم کرد بلکه متحدانمان در ناتو را نیز در جبهه شرق تقویت خواهیم کرد.»

وی افزود که ادعای روسیه مبنی بر عقب‌نشینی نیروهایش از مرز با اوکراین با «واقعیت همخوانی ندارد.»

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: «نیروهای ما برای نبرد به اوکراین اعزام نخواهند شد اما از هر سانتی‌متر از سرزمین‌های ناتو دفاع خواهند کرد.»

وزیر دفاع آمریکا: نیروهای روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کنند

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده روز شنبه گفت که نیروهای نظامی روسیه خود را برای حمله به اوکراین آماده می‌کنند.

وی افزود که نظامیان روسیه خود را در مواضع مناسب قرار می‌دهند تا امکان انجام حمله را داشته باشند.

رزمایش راهبردی روسیه با پرتاب موشک بالستیک و تحت نظارت پوتین آغاز شدAP/Russian Defense Ministry Press Service

خبرگزاری‌های روسیه روز شنبه گزارش دادند که رزمایش راهبردی این کشور تحت نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با پرتاب موشک‌های بالستیک آغاز شد.

وزارت دفاع روسیه پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای راهبردی هسته‌ای هم در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

رسانه‌های روسیه به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش دادند که ولادیمیر پوتین به همراه الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی و متحد نزدیک خود بر این رزمایش نظارت می‌کند.

بنا به اعلام کاخ کرملین علاوه بر موشک بالستیک در این رزمایش موشک‌های کروز هم شلیک شد.

برای اینکه خیلی شفاف بخواهم حرف بزنم باید بگویم که این حرف حقیقتا مسخره است اما این روایت او [پوتین] از رویدادها است.صدراعظم آلمان

شولتس: ادعاهای پوتین مبنی بر نسل‌کشی در شرق اوکراین مسخره استAP Photo

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز شنبه گفت که ادعاهای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه مبنی بر «نسل‌کشی» علیه غیرنظامیان در مناطق شرق اوکراین «مسخره» است.

صدراعظم آلمان اخیرا ضمن سفر به مسکو در کاخ کرملین با رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

اولاف شولتس اظهار داشت: «او مدعی است که در منطقه دنباس نوعی نسل‌کشی در جریان است. برای اینکه خیلی شفاف بخواهم حرف بزنم باید بگویم که این حرف حقیقتا مسخره است اما این روایت او [پوتین] از رویدادها است.»

مسکو تلاش می‌کند تا تاریخ را به عقب برگرداند و منطقه نفوذ خودش را ایجاد کند.دبیرکل ناتو

هشدار دبیرکل ناتو به روسیه: با سیاست «حضور کمتر» ناتو در مرزهایتان «حضور بیشتر» آن را رقم می‌زنیدAP Photo

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو روز شنبه ضمن تاکید بر تعهد «خلل ناپذیر» اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برای حمایت از یکدیگر به روسیه هشدار داد که اگر به دنبال «کاهش حضور ناتو» در مرزهایش باشد در نهایت با «افزایش حضور ناتو» روبرو خواهد شد.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت اظهار داشت: «مسکو تلاش می‌کند تا تاریخ را به عقب برگرداند و منطقه نفوذ خودش را ایجاد کند.»

وی افزود: «ما همگی متحدانی در ناتو هستیم. یکپارچه هستیم و همواره هرآنچه را که برای حفاظت و دفاع متقابل از یکدیگر لازم باشد انجام خواهیم داد.»

استان روستوف در روسیه در برابر موج پناهجویان وضعیت اضطراری اعلام کردAP Photo

مقامات روسیه روز شنبه در استان روستوف که با اوکراین هم‌مرز است به دلیل موج ورود پناهجویان از اوکراین وضعیت اضطراری اعلام کردند.

استاندار روستوف گفت که با توجه به افزایش شمار افرادی که وارد خاک روسیه می‌شوند در این استان وضعیت اضطراری اعلام می‌کند. جدایی‌طلبان در شرق اوکراین دستور تخلیه غیرنظامیان را صادر کرده‌اند.

رهبران جدایی‌طلبان در دونتسک و لوهانسک روز جمعه گفته بودند که غیرنظامیان از جمله زنان، کودکان و افراد سالمند را به داخل خاک روسیه منتقل خواهند کرد. آنها دولت مرکزی اوکراین را به تدارک حمله به دونتسک و لوهانسک متهم می‌کنند.

با تلاشی آشکار برای بازنویسی نظم بین‌الملل روبرو هستیم.رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا

فن درلاین: حمله به اوکراین می‌تواند آینده‌ مرفه را از روسیه بگیردAP Photo

اورزولا فن درلاین، رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که هزینه حمله به اوکراین برای روسیه می‌تواند از دست دادن «آینده‌ای مرفه» باشد.

وی همچنین مسکو را متهم کرد که به دنبال «بازنویسی مقررات نظم بین‌الملل» است. رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت درباره حمله احتمالی روسیه به اوکراین گفت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین چیزی محقق شود. با تلاشی آشکار برای بازنویسی نظم بین‌الملل روبرو هستیم.»

اورزولا فن درلاین همچنین روسیه و چین را متهم کرد که «اتحادی» برای تحمیل «قانون سلطه قویترها» در سطح جهان است.

خبرگزاری تاس: خمپاره‌‌ای به داخل خاک روسیه اصابت کرد

خبرگزاری روسی تاس روز شنبه به نقل از منبعی امنیتی گزارش داد که یک خمپاره به منطقه‌ای در عمق یک کیلومتری خاک روسیه اصابت کرد.

بنا به همین گزارش این خمپاره ساعت چهار صبح به وقت مسکو در منطقه‌ای در استان روستوف منفجر شد.ارتش اوکراین روز شنبه اعلام کرد که یک سرباز این کشور در مناطق جدایی‌طلب شرقی کشته شد.

فرمانده ارتش اوکراین در شرق این کشور گفت: «به دنبال گلوله‌باران‌ها یک سرباز به شکل مرگباری بر اثر انفجار خمپاره زخمی شد و جان باخت.»خبرگزاری رویترز حدود ساعت ۹:۳۰ به وقت اروپای مرکزی (۱۲ ظهر به وقت تهران) از شنیده شدن صدای چند انفجار در شمال شهر دونتسک در شرق اوکراین خبر داد.رهبر جدایی‌طلبان لوهانسک هم «بسیج عمومی» اعلام کرد

لئونید پاسچنیک، رهبر جدایی‌طلبان لوهانسک در شرق اوکراین روز شنبه در این منطقه «بسیج عمومی» اعلام کرد.

این خبر تنها ساعاتی پس از اتخاذ تصمیم مشابه از سوی رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک منتشر می‌شود.

در فرمانی که به امضای لئونید پاسچنیک رسیده آمده است: «در سرزمین جمهوری خلق لوهانسک بسیج عمومی اعلام می‌کنم.»ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکرایندفتر رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد که سفر ولودیمیر زلنسکی به آلمان برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ انجام خواهد شد.

در بیانیه ریاست‌جمهوری اوکراین اشاره‌ای به سخنان جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که به نظر می‌رسید خروج ولودیمیر زلنسکی از اوکراین در شرایط فعلی را مناسب نمی‌داند نشده است.

دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرده که شرایط در شرق این کشور «کاملا تحت کنترل» است. این در حالی است که ارتش اوکراین از کشته شدن یک سرباز در شرق این کشور خبر داده است.

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردندAP Photo

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق این کشور روز شنبه یکدیگر را به نقض جدی آتش‌بس متهم کردند.

دور جدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی‌ها از احتمال حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است.

ارتش اوکراین اعلام کرد که تا ساعت هفت صبح روز شنبه به وقت محلی ۶۶ مورد تبادل آتش در شرق این کشور روی داده است. این رقم به شکل قابل توجهی نسبت به روزهای قبل افزایش یافته است.

از سوی دیگر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک وضعیت را «بحرانی» توصیف کرده‌اند.دنیس پوشیلیندنیس پوشیلین، رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک روز شنبه در این جمهوری خودخوانده «بسیج عمومی» اعلام کرد.

وی در این پیام ویدئویی که همزمان با افزایش تنش‌ها بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین منتشر شد از نیروهای ذخیره هوادار روسیه در دونتسک خواست تا خود را به دفاتر وظیفه عمومی و مراکز نظامی معرفی کنند.

رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک افزود که فرمان «بسیج عمومی» را امضاء کرده است.رئیس‌جمهوری فرانسهامانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه قرار است روز شنبه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود گفتگو کند.

او سپس در نظر دارد روز یکشنبه با ولادیمیر پوتین تلفنی مذاکره کند. پاریس اعلام کرده است که این گفتگوها برای «جلوگیری از وقوع بدترین سناریو» انجام خواهد شد.

کاخ کرملین نیز روز شنبه تائید کرد که ولادیمیر پوتین روز یکشنبه با رئیس‌‌جمهوری فرانسه تلفنی گفتگو خواهد کرد.

فکر می‌کنیم که آنها کی‌یف را هدف خواهند گرفت، شهری با دو میلیون و ۸۰۰ هزار سکنه بی‌گناه!رئیس‌جمهوری آمریکاجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکاجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که متقاعد شده که ولادیمیر پوتین، همتای روسی وی تصمیم خود برای حمله به اوکراین را گرفته است.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود که افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد.

جو بایدن گفت: «فکر می‌کنیم که آنها کی‌یف را هدف خواهند گرفت، شهری با دو میلیون و ۸۰۰ هزار سکنه بی‌گناه!»

وی در عین حال تاکید کرد که راه‌حل دیپلماتیک هنوز امکانپذیر است. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور روز پنجشنبه در اروپا با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود دیدار خواهد کرد.