پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ بایدن: متقاعد شده‌ام که پوتین تصمیم به حمله دارد

30/11/1400 09:37 ق.ظ

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد. رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود که افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد.

جو بایدن گفت: «فکر می‌کنیم که آنها کی‌یف را هدف خواهند گرفت، شهری با دو میلیون و ۸۰۰ هزار سکنه بی‌گناه!»

وی در عین حال تاکید کرد که راه‌حل دیپلماتیک هنوز امکانپذیر است. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور روز پنجشنبه در اروپا با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود دیدار خواهد کرد. در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رویارویی بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین در روز شنبه را دنبال کنید.ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق این کشور روز شنبه یکدیگر را به نقض جدی آتش‌بس متهم کردند. دور جدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی‌ها از احتمال حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است. headtopics.com

ایجاد بهونه (درست یا غلط) برای جنگ! لعنت به منتفعین جنگ لعنت به منتفعین لت و پار شدن افراد نه_به_جنگ

ادامه مطلب:
euronews_pe »

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ در لوهانسک صدای بمباران شنیده شدسخنگوی دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که رهبران گروه هفت روز پنجشنبه آینده در نشستی مجازی «شرایط در مرز روسیه و اوکراین» را بررسی خواهند کرد. پس اوضاع خیلی خطرناک شده، امیدوارم جنگ نشه

شکایت علیه ایران در دیوان بین‌المللی به اتهام «ارتکاب جنایات جنگی» در سوریهشماری از وکلای مدافع حقوق بشر با طرح شکایتی در دیوان کیفری بین‌المللی خواستار رسیدگی به نقش جمهوری اسلامی و نیروهای وابسته‌ آن در جریان جنگ سوریه شدند.به جاکشا نگین ایران بگین جمهوری عسلامی

ادعای کی‌یف به حمله شورشیان جدایی‌طلب به کودکستانی در لوهانسکجدایی‌طلبان پیش‌تر گفته بودند که نیروهای دولت مرکزی اوکراین مناطق تحت تسلط آن‌ها را چندین بار هدف حله خمپار‌ه‌ای قرار داده‌‌اند، اما کی‌یف با رد این ادعا می‌گوید این شورشیان هوادار روسیه هستند که از آتش توپخانه خود استفاده می‌کنند. به ادعای کی‌یف، شورشیان یک کودکستان را هدف قرار داده‌اند.

اولیانوف: مذاکرات وین می‌تواند در ماه میلادی جاری به پایان برسدنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین عنوان کرد که مذاکرات وین بر سر احیای برجام می‌تواند در ماه جاری به پایان برسد.

پیش‌نویس برجام اولویت را به «تبادل زندانیان و غنی‌سازی» داده؛ فروش نفت در مرحله بعدسه دیپلمات غربی مطلع به رویترز گفتند در پیش‌نویس توافق مورد مذاکره که بیش از ۲۰ صفحه است روند دقیقی برای بازگشت گام به گام ایران و آمریکا به اجرای تعهدات خود در برجام ترسیم شده است لجن پراکنای مزدور 😂🍆

ورود فرماندار نیوجرسی به رفتار تبعیض آمیز پلیس آمریکا در ماجرای دعوای دو نوجوانمسئله‌ای که موجب انتقاد شده، طبیعتا جدا کردن این دو نوجوان از یکدیگر نیست، بلکه برخورد تبعیض آمیز پلیس با ‌آنهاست. در حالی که نوجوان سیاه‌پوست با خشونت روی زمین به پشت خوابانده می‌شود تا به دستش دستبند زده‌ شود، نوجوان سفید پوست روی کاناپه به حال خود رها می‌شود. شرم بر پلیس فاسد امریکا

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که متقاعد شده که ولادیمیر پوتین، همتای روسی وی تصمیم خود برای حمله به اوکراین را گرفته است.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود که افزایش درگیری‌ها در شرق اوکراین در راستای ایجاد «توجیهی ساختگی» برای آغاز عملیات روسیه در اوکراین طی هفته آینده یا حتی چند روز آینده صورت می‌گیرد.

جو بایدن گفت: «فکر می‌کنیم که آنها کی‌یف را هدف خواهند گرفت، شهری با دو میلیون و ۸۰۰ هزار سکنه بی‌گناه!»

وی در عین حال تاکید کرد که راه‌حل دیپلماتیک هنوز امکانپذیر است. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور روز پنجشنبه در اروپا با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود دیدار خواهد کرد.

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و تحولات مرتبط با رویارویی بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین در روز شنبه را دنبال کنید.ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند

ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان هوادار روسیه در شرق این کشور روز شنبه یکدیگر را به نقض جدی آتش‌بس متهم کردند.

دور جدید درگیری‌ها بین ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان در شرق این کشور در حالی صورت می‌گیرد که نگرانی‌ها از احتمال حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است.

ارتش اوکراین اعلام کرد که تا ساعت هفت صبح روز شنبه به وقت محلی ۶۶ مورد تبادل آتش در شرق این کشور روی داده است. این رقم به شکل قابل توجهی نسبت به روزهای قبل افزایش یافته است.

از سوی دیگر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک وضعیت را «بحرانی» توصیف کرده‌اند.دنیس پوشیلیندنیس پوشیلین، رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک روز شنبه در این جمهوری خودخوانده «بسیج عمومی» اعلام کرد.

وی در این پیام ویدئویی که همزمان با افزایش تنش‌ها بین روسیه و کشورهای غربی بر سر اوکراین منتشر شد از نیروهای ذخیره هوادار روسیه در دونتسک خواست تا خود را به دفاتر وظیفه عمومی و مراکز نظامی معرفی کنند.

رهبر جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک افزود که فرمان «بسیج عمومی» را امضاء کرده است.رئیس‌جمهوری فرانسهامانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه قرار است روز شنبه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود گفتگو کند.

او سپس در نظر دارد روز یکشنبه با ولادیمیر پوتین تلفنی مذاکره کند. پاریس اعلام کرده است که این گفتگوها برای «جلوگیری از وقوع بدترین سناریو» انجام خواهد شد.