لاپید از مکرون خواست فشار بر ایران در مذاکرات وین ادامه یابد | DW | 09.01.2022

19/10/1400 10:02:00 ق.ظ

وزیر خارجه اسرائيل در گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه خواستار ادامه فشارها بر جمهوری اسلامی در مذاکرات احیای برجام در وین شد. هم‌زمان رئیس هیئت ایرانی با مذاکره‌کنندگان جدید بریتانیا و آلمان دیدار کرد.

وزیر خارجه اسرائيل در گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه خواستار ادامه فشارها بر جمهوری اسلامی در مذاکرات احیای برجام در وین شد. هم‌زمان رئیس هیئت ایرانی با مذاکره‌کنندگان جدید بریتانیا و آلمان دیدار کرد. به گزارش جروزالیم پست ژائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائيل شنبه ۱۸ دی (هشت ژانویه) در گفت‌وگو با...

به گزارش جروزالیم پست ژائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائيل شنبه ۱۸ دی (هشت ژانویه) در گفت‌وگو با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خواستار ادامه فشارها بر ایران در مذاکرات هسته‌ای وین شد. بنا بر این گزارش گفت‌وگوی رهبران دو کشور در حالی انجام شد که دیپلمات‌ها در وین نسبت به مذاکرات احیای برجام ابراز خوش‌بینی محتاطانه کردند.

به گفته لاپید، مکرون در این گفت‌وگو بر تعهد خود نسبت به حفظ امنیت اسرائیل و بر اهمیت روابط گرم میان دو کشور تاکید کرده است. اسرائیل از ابتدا هم با توافق اولیه در سال ۲۰۱۵ و هم تلاش برای احیای از هنگام از سرگیری مذاکرات وین مخالفت کرده است. مذاکرات احیای برجام پس از یک وقفه چند ماهه پس از روی کار آمدن دولت رئیسی از سر گرفته شد.

هم‌زمان خبرگزاری ایسنا گزارش داد که در ادامه رایزنی‌های دور هشتم مذاکرات وین، علی باقری، رییس هیئت ایرانی روز شنبه با روسای مذاکره‌کننده جدید بریتانیا و آلمان دیدار کرد. پس از این دیدار نیز نشستی با شرکت انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و روسای سه هیات اروپایی در هتل کوبورگ وین برگزار شد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«درگیری لفظی» در جلسه اروپایی‌ها با مقامات اسرائیل بر سر خشونت علیه فلسطینیانرسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده است. اسرائیل به پایانت سلام کن. هیچ دقت کردید این سیاستمداران اروپایی که خودشان را برای فلسطینیان جر می دهند، موقعی که به جنایات فجیع رژیم ج.ا علیه مردم ایران می رسند، چشمان خود را بر روی این جنایات می بندند و خود را به کری و کوری می زنند. واکنش سیاستمداران اروپا نسبت به سرکوب مردم اصفهان و... چه بود؟

شعار مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین در پی درگذشت بکتاش آبتین

جراحت و قطع عضو ۴ نوجوان بر اثر انفجار مین در مهرانمین هایی که در جنگ توسط سپاه پاسداران و بسیج کاشته شد و تله های انفجاری،بدون کالک و نقشه می باشد حتی تله ها را هم نمیدانند کشش است یا قطع کشش . نقشه ای نیست که کجا مین است و تله انفجاری .

توکایف: گفت‌وگویی با معترضان در کار نیست، ماموران حق تیراندازی و کشتن دارنددر حالی‌که درگیری میان پلیس و معترضان شامگاه پنجشنبه در آلماتی پایتخت قزاقستان ادامه یافت، قاسم ژمات توکایف، رئیس جمهوری این کشور روز جمعه با رد درخواست‌های جامعه جهانی و همچنین روسیه برای مذاکره میان دولت و معترضان اعلام کرد: «گفت‌وگویی در کار نیست، راهزنان مسلح را نابود می‌کنیم.» یعنی این پوتین حرمله لازم باشه ملت قزاقو با خاک یکسان میکنه که قدرت خودشو تثبیت کنه این چجور میخواد بمیره واقعا این موجودات بسیار وحشتناکن و خطرناک برای این کره خاکی از ترس کون خود پوتین فقط ما ایرانیان بی غیرتیم HelpRefugees_Indonesia

کمبود شدید بازیکن برای بایرن‌مونیخ در دیدار با مونشن‌گلادباخ | DW | 07.01.2022تیم فوتبال بایرن‌مونیخ در آستانه رقابت‌های نیم‌فصل دوم بوندس‌لیگا با مشکل کمبود شدید بازیکن مواجه شده است. این تیم به خاطر غیبت ۱۳ بازیکن اصلی، بازیکنان ‌تیم‌های نوجوانان و دوم باشگاه را به ترکیب تیم اصلی، فراخوانده است. من بیام؟

اینفوگرافی| تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص‌های جهانی چگونه است؟📊 اینفوگرافی| تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص‌های جهانی چگونه است؟ 🔹یکی از مدیران وزارت بهداشت در واکنش به گران شدن شکر گفت ایرانی‌ها زیاد شکر مصرف می‌کنند. به همین مناسبت نگاهی به آمار تغذیه ایرانی‌ها در مقایسه با شاخص جهانی می‌اندازیم.