شعار مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین در پی درگذشت بکتاش آبتین

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین، پس از انتشار خبر درگذشت بکتاش_آبتین، در هواخوری بند با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور دست به اعتراض زدند. اخبار_ایران

استان‌وایر - به دنبال درگذشت بکتاش آبتین، نویسنده و شاعر زندانی، روز شنبه، ۱۸ دی، زندانیان سیاسی در بند ۸ زندان اوین، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

برخی منابع از زندان اوین خبر داده‌اند که زندانیان سیاسی بند ۸ این زندان، پس از انتشار خبر درگذشت بکتاش آبتین، در هواخوری بند با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور و ... دست به اعتراض زدند.: «سپس همه آنان از سالن‌های مختلف با حضور در سالن ۸ در حالی که رئیس‌بند و مسئولین حفاظت زندان نیز در آنجا بودند به سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور و دیگر شعارها ادامه دادند».

در این بیانیه آمده بود: «بکتاش آبتین ، شاعر، فیلمساز و عضو پایدار و برجسته‌ کانون نویسندگان ایران که جان شیرین خود را فدای آزادی کرد، از میان ما رفت.» پیش از این همسر بکتاش آبتین در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست» گفته بود: «خواستند او را بکشند. به کما رفته است و جانش در خطر است». آقای آبتین در تاریخ ۵مهر۱۳۹۹ در اوج بحران شیوع کووید ۱۹ در ایران، برای تحمل دوران محکومیت به زندان اوین تهران منتقل شده بود.[email protected]اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت اولین مورد مرگ ناشی از سویه اومیکرون در برزیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«درگیری لفظی» در جلسه اروپایی‌ها با مقامات اسرائیل بر سر خشونت علیه فلسطینیانرسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده است. اسرائیل به پایانت سلام کن. هیچ دقت کردید این سیاستمداران اروپایی که خودشان را برای فلسطینیان جر می دهند، موقعی که به جنایات فجیع رژیم ج.ا علیه مردم ایران می رسند، چشمان خود را بر روی این جنایات می بندند و خود را به کری و کوری می زنند. واکنش سیاستمداران اروپا نسبت به سرکوب مردم اصفهان و... چه بود؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جراحت و قطع عضو ۴ نوجوان بر اثر انفجار مین در مهرانمین هایی که در جنگ توسط سپاه پاسداران و بسیج کاشته شد و تله های انفجاری،بدون کالک و نقشه می باشد حتی تله ها را هم نمیدانند کشش است یا قطع کشش . نقشه ای نیست که کجا مین است و تله انفجاری .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه تصمیم اسرائیل در احداث واحدهای مسکونی جدید در قدس را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه تصویب طرح احداث 3557 واحد مسکونی جدید از سوی اسرائیل در قدس اشغالی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ در جست‌وجوی آسترازنکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فرح پهلوی در سالروز قانون منع حجاب: در کنار زنان ایران ایستاده‌امسالگرد كشف حجاب اجبارى اولاً شهبانو‼️🤨 دوماً کی گفته ایران دیگه هرگز شاه نخواهد داشت؟ 🤨 کرید و کورید که مردم تو خیابونا چی میگن؟ به کوری شما چپولهای ۵۷ تی ، فریاد جاویدشاه میزنند‼️ لایق بی بی سی هستید شما چپولهای نادان😪 از ملت ایران خجالت بکشید‼️🤨
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »