«درگیری لفظی» در جلسه اروپایی‌ها با مقامات اسرائیل بر سر خشونت علیه فلسطینیان

17/10/1400 01:59 ب.ظ

رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده است.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده است. رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده و یک دیپلمات ارشد اسرائیلی به این سفرا گفته است که اظهارات‌شان او را «ناراحت می‌کند».

وب‌سایت والانیوز شامگاه پنج‌شنبه، ۱۶ دی‌ماه، نوشت که سفیران کشورهای اروپایی برای ارائه اعتراض مشترک رسمی علیه آن‌چه «خشونت شهرک‌نشین‌ها علیه فلسطینیان در کرانه باختری» نامیدند، به این نشست رفته بودند. بر اساس این گزارش، در آغاز نشست که دو هفته پیش انجام شد و خبر بروز بحران در آن اکنون رسانه‌ای شده، سفیران اروپایی درخواست کردند که موضوع‌های دیگری نیز در جلسه مطرح شود.

دیپلمات‌های اروپایی همچنین خواسته بودند در خصوص ادامه ساخت‌وسازهای اسرائیلی در برخی از مناطق کرانه باختری، اخراج و ویران کردن برخی از خانه‌های فلسطینیان به دست اسرائیل و تصمیم اخیر اسرائیل در «تروریستی» نامیدن شش سازمان غیرانتفاعی فلسطینیان گفت‌وگو کنند. headtopics.com

هیچ دقت کردید این سیاستمداران اروپایی که خودشان را برای فلسطینیان جر می دهند، موقعی که به جنایات فجیع رژیم ج.ا علیه مردم ایران می رسند، چشمان خود را بر روی این جنایات می بندند و خود را به کری و کوری می زنند. واکنش سیاستمداران اروپا نسبت به سرکوب مردم اصفهان و...

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بلینکن: تا تفنگ روسیه بر سر اوکراین است مذاکرات پیشرفتی نخواهد داشتبلینکن با اشاره به امیدواری روسیه برای پیشرفت در زمینه‌هایی مانند کنترل تسلیحات گفت: «تا زمانی که 'تفنگ بر سر اوکراین' است در مذاکرات با روسیه هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت.» خب تا تفنگ امریکا بر سر ایرانم هست همین اراجیف را تفت بدین دیگه

مقام امنیتی اسرائیل: توافق هسته‌ای با ایران بهتر از شکست مذاکرات وین استژنرال آهارون هالیوا، رئیس سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل در جلسه هیات وزیران گفته است اگر مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به باز اسرائیل گوه زیادی خورد ...آخه به تو چه کته کله شومپت ...کی آدم حسابت می کنه میای زر می زنی

رویترز از تیراندازی نیروهای امنیتی قزاقستان به سوی معترضان خبر دادناآرامی‌ها در قزاقستان که از شامگاه یکشنبه 2 ژانویه در اعتراض به افزایش بهای سوخت مایع در اغلب شهرهای این کشور آغاز شد با ادامه موج خشونت و سرکوب از سوی

درگیری «فرستاده طالبان» با سفیر دولت پیشین افغانستان در رُم به دخالت پلیس ایتالیا منجر شدطالبان برای اغلب نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در خارج از کشور سفیران جدیدی تعیین نکرده است. از سوی دیگر دولت تحت رهبری طالبان در افغانستان نیز هنوز توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و اسرائیل؛ اشاره به ایران و تهدیدات روسیه علیه اوکراین🔺 گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و اسرائیل؛ اشاره به ایران و تهدیدات روسیه علیه اوکراین ▪️در این گفت‌وگو، آنتونی بلینکن تعهد آهنین دولت پرزیدنت بایدن به امنیت اسرائیل را مورد تاکید قرار داد. متاسفم برای امریکا که بازیچه یِ دستِ باندِ صهیونیستهایِ کثیف و ضدّ بشریت شده!! همیشه جنایت کاران مورد تهدید قرار میگیرن خیلی هم آهنین ..دقیقا مثل ملاقاتش با پرنسس که نرمه نرمه ول اکرد😂😂😂

مقدماتی فوتسال جام ملت‌های آسیا؛ حریفان ایران و افغانستان مشخص شدندقرعه‌کشی رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های فوتسال آسیا، جمعه، 6 ژانویه برگزار شد که بر اساس آن تیم ملی فوتسال ایران در گروه A و در منطقه آسیای میانه با تیم‌های

نسخه چاپی

رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که نشست اخیر سفیران ۱۶ کشور اروپایی با مقامات ارشد وزارت خارجه اسرائیل به درگیری شدید لفظی و بروز یک بحران منجر شده و یک دیپلمات ارشد اسرائیلی به این سفرا گفته است که اظهارات‌شان او را «ناراحت می‌کند».

وب‌سایت والانیوز شامگاه پنج‌شنبه، ۱۶ دی‌ماه، نوشت که سفیران کشورهای اروپایی برای ارائه اعتراض مشترک رسمی علیه آن‌چه «خشونت شهرک‌نشین‌ها علیه فلسطینیان در کرانه باختری» نامیدند، به این نشست رفته بودند.

بر اساس این گزارش، در آغاز نشست که دو هفته پیش انجام شد و خبر بروز بحران در آن اکنون رسانه‌ای شده، سفیران اروپایی درخواست کردند که موضوع‌های دیگری نیز در جلسه مطرح شود.

دیپلمات‌های اروپایی همچنین خواسته بودند در خصوص ادامه ساخت‌وسازهای اسرائیلی در برخی از مناطق کرانه باختری، اخراج و ویران کردن برخی از خانه‌های فلسطینیان به دست اسرائیل و تصمیم اخیر اسرائیل در «تروریستی» نامیدن شش سازمان غیرانتفاعی فلسطینیان گفت‌وگو کنند.

به نوشته باراک راوید، گزارشگر اسرائیلی، الیزا بن‌نون، دیپلمات ارشد و معاون مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل، به دیپلمات‌های اروپایی گفت «شما دارید مرا عصبانی می‌کنید».

به گفته دیپلمات‌های اروپایی، آنان تلاش کردند تا خانم بن‌نون و فضای جلسه را آرام کنند اما این به یک «بحران بزرگ» منجر و جلسه به حالت «انفجار» تمام شده است.

به نوشته جروزالم پست، خانم بن‌نون گفته بود که بعد از همه اقداماتی که دولت کنونی در قبال فلسطینیان انجام داده و مجوز کار آن‌ها در اسرائیل را افزایش داده، مطرح شدن اعتراض‌ دیپلمات‌های اروپایی «نابه‌جا» است و شکایات آنها شبیه «حمله» است.

تعلیق طرح ساخت یک محله یهودی‌نشین در شرق بیت‌المقدس به دنبال مخالفت آمریکا

به نوشته تایمز اسرائیل، لی‌اور خایات، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل، با تایید تلویحی این گزارش گفته است که موضوع‌هایی هست که دیپلمات‌های اسرائیلی گاهی باید با «لحن جدی» درباره‌شان سخن بگویند.

خانم خایات در همین حال گفته است که مذاکرات کشورش با دولت‌های اروپا بر سر موضوع‌های مختلف کماکان در دستور کار است حتی اگر ارتقای همکاری‌ها، با اختلاف نظر همراه باشد یا اگر واکنش اسرائیل به گوش اروپایی‌ها «خوشایند نباشد».

به نوشته روزنامه جروزالم پست، «خشونت شهرک‌نشین‌ها علیه فلسطینیان» در دوره اخیر موضوع بحث سیاست داخلی اسرائیل بوده و سیاستمداران اسرائیلی نیز درباره آن اظهار نظر کرده‌اند.

عومر بر- لِو، وزیر امنیت داخلی اسرائیل، ماه گذشته گفت که این موضوع در گفت‌وگوهای او با ویکتوریا نولند، وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز مطرح شد. پس از آن دیدار، یک منبع دیپلماتیک اسرائیلی ابراز تاسف کرد که واشینگتن «با وسواس» در مورد خشونت شهرک‌نشین‌ها سوال می‌کند.

یائیر گولان، یک معاون وزیر در دولت کنونی اسرائیل، نیز این هفته خشونت شهرک‌نشین‌ها را «مادون انسانی» نامید که باعث غوغایی جدی شد و برخی از سیاستمداران و هواداران‌شان، این ژنرال ذخیره را که معاون پیشین ستاد ارتش هم بوده، به «یهودستیزی» و استفاده از «اصطلاحات زمان نازی‌ها» متهم کردند.

همزمان، گیلعاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، از اقدام اِما واتسون، هنرپیشه بریتانیایی فیلم‌های هری پاتر، که این هفته در اینستاگرامش از فلسطینیان حمایت کرد، انتقاد کرد. آقای اردان نوشت که «شاید تخیلات در هری پاتر کار کند، اما نه در واقعیات».

اقدام بازیگر بریتانیایی و واکنش سفیر اسرائیل، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته و به نوشته رسانه‌های اسرائیلی و آمریکایی «باعث تشدید اظهارات یهودستیزانه شده است».رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.