قوه قضاییه ایران: در اعتراضات اصفهان ۱۳۰ نفر بازداشت شدند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخن‌گوی قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی تعداد بازداشت‌شدگان اعتراضات کشاورزان و شهروندان اصفهان به بحران آب در این استان را حدود ۱۳۰ نفر اعلام کرد. اخبار_ایران اعتراضات_اصفهان قوه_قضاییه

استان‌وایر - سخن‌گوی قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی تعداد بازداشت‌شدگان اعتراضات کشاورزان و شهروندان اصفهان به بحران آب در این استان را حدود ۱۳۰ نفر اعلام کرد.

ذبیح الله خدائیان، روز سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰، در نشست خبری هفتگی خود، با اعلام خبر بازداشت ۱۳۰ شهروند در اعتراضات اصفهان، به گفته او تعداد دیگری از معترضان بازداشت شده روز دوشنبه، ۱۵ آذر ماه، آزاد شدند. سخن‌گوی قوه‌قضاییه گفت: «به جز افرادی که تیراندازی داشتند و جرم‌شان به نحوی مخل امنیت است بقیه با قرار کفالت آزاد شدند یا در جریان آزادی هستند».برای رسیدگی به اتهامات برخی از بازداشت‌ شدگان، یک شعبه ویژه تشکیل شده است.

اعتراضات به بحران آب و طرح‌های انتقال آب از اصفهان که روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه با ایجاد چادر در بستر خشک زاینده‌رود توسط کشاورزان آغاز شد، طی روزهای بعد با حضور هزاران شهروند ادامه یافت. این اعتراضات روز پنج‌شنبه و جمعه، پنجم و ششم آذر ماه، با به آتش کشیدن چادرها توسط نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک‌آور به خشونت کشیده شد. به دنبال ورود نیروهای امنیتی و انتظامی و شلیک گلوله ساچمه‌‌ای، تعدادی از شهروندان دچار پارگی قرنیه چشم شدند.«سازمان حقوق بشر ایران»، بیش از ۳۰۰ نفر در جریان این اعتراضات بازداشت و حدود ۴۰ نفر دچار آسیب‌های جدی چشمی شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محکومیت هشت نفر در پرونده کرسنت/ بازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهانبازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهان سخنگوی قوه قضاییه: ۱۳۰ نفر در ماجرای اصفهان بازداشت شده بودند و قرار برایشان صادر شده بود وبرخی بلافاصله آزاد و دیروز هم اکثر آنها آزاد شدند.جز افرادی که تیراندازی مسلحانه داشتند بقیه با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده بودند پدر سوخته کدام فرد در اصفهان بغیر از بسیج و لباس شخصی ها شلیک کرده ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در تجمعات اصفهان حدود ۱۳۰ نفر بازداشت شدند/ نمی‌توانیم اسم اغتشاش‌گران را «مردم» بگذاریمسخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: در ماجرای تجمع اصفهان نزدیک ۱۳۰ نفر بازداشت شده بودند و برایشان قرار صادر شده و برخی هم بلافاصله آزاد شدند. دیروز برخی از این ۱۳۰ نفر هم آزاد شدند. به جز افرادی که تیراندازی داشتند و جرم‌شان به نحوی که مخل امنیت است بقیه با قرار کفالت آزاد شدند یا در جریان آزادی هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان اصفهان در یک شعبه ویژه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در اردوگاه خانواده‌های «داعش» در شمال سوریه چه می‌گذرد؟زمانی‌که گروه «داعش»، سوریه و عراق را ترک کرد، یک بمب ساعتی از خود به جای گذاشت. بمبی که به‌رغم همه تلاش‌ها برای مهار یا کنترل آن، همچنان همه جهان را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انفجار بمب در رستورانی در سومالی 5 کشته بر جای گذاشتبر اثر انفجار بمب جاسازی شده در رستورانی در ایالت جنوب غربی سومالی 5 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در اندونزی ادامه دارد🔺 جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در جاوه اندونزی ادامه دارد ▪ انبوه خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »