قوه قضاییه ایران: در اعتراضات اصفهان ۱۳۰ نفر بازداشت شدند

16/09/1400 01:35:00 ب.ظ

اعتراضات_اصفهان, قوه_قضاییه

سخن‌گوی قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی تعداد بازداشت‌شدگان اعتراضات کشاورزان و شهروندان اصفهان به بحران آب در این استان را حدود ۱۳۰ نفر اعلام کرد. اخبار_ایران اعتراضات_اصفهان قوه_قضاییه

ذبیح الله خدائیان، روز سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰، در نشست خبری هفتگی خود، با اعلام خبر بازداشت ۱۳۰ شهروند در اعتراضات اصفهان، که برای این افراد «قرار» صادر شده و «برخی هم بلافاصله آزاد شدند».به گفته او تعداد دیگری از معترضان بازداشت شده روز دوشنبه، ۱۵ آذر ماه، آزاد شدند.

سخن‌گوی قوه‌قضاییه گفت: «به جز افرادی که تیراندازی داشتند و جرم‌شان به نحوی مخل امنیت است بقیه با قرار کفالت آزاد شدند یا در جریان آزادی هستند».«اسدالله جعفری»، رییس کل دادگستری اصفهان، روز یک‌شنبه، ۱۴ آذر ماه،اعلام کردبرای رسیدگی به اتهامات برخی از بازداشت‌ شدگان، یک شعبه ویژه تشکیل شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

محکومیت هشت نفر در پرونده کرسنت/ بازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهانبازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهان سخنگوی قوه قضاییه: ۱۳۰ نفر در ماجرای اصفهان بازداشت شده بودند و قرار برایشان صادر شده بود وبرخی بلافاصله آزاد و دیروز هم اکثر آنها آزاد شدند.جز افرادی که تیراندازی مسلحانه داشتند بقیه با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده بودند پدر سوخته کدام فرد در اصفهان بغیر از بسیج و لباس شخصی ها شلیک کرده ؟

در تجمعات اصفهان حدود ۱۳۰ نفر بازداشت شدند/ نمی‌توانیم اسم اغتشاش‌گران را «مردم» بگذاریمسخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: در ماجرای تجمع اصفهان نزدیک ۱۳۰ نفر بازداشت شده بودند و برایشان قرار صادر شده و برخی هم بلافاصله آزاد شدند. دیروز برخی از این ۱۳۰ نفر هم آزاد شدند. به جز افرادی که تیراندازی داشتند و جرم‌شان به نحوی که مخل امنیت است بقیه با قرار کفالت آزاد شدند یا در جریان آزادی هستند.

رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان اصفهان در یک شعبه ویژه

در اردوگاه خانواده‌های «داعش» در شمال سوریه چه می‌گذرد؟زمانی‌که گروه «داعش»، سوریه و عراق را ترک کرد، یک بمب ساعتی از خود به جای گذاشت. بمبی که به‌رغم همه تلاش‌ها برای مهار یا کنترل آن، همچنان همه جهان را به

انفجار بمب در رستورانی در سومالی 5 کشته بر جای گذاشتبر اثر انفجار بمب جاسازی شده در رستورانی در ایالت جنوب غربی سومالی 5 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در اندونزی ادامه دارد🔺 جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در جاوه اندونزی ادامه دارد ▪ انبوه خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

استان‌وایر - سخن‌گوی قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی تعداد بازداشت‌شدگان اعتراضات کشاورزان و شهروندان اصفهان به بحران آب در این استان را حدود ۱۳۰ نفر اعلام کرد.به گزارش ایسنا، ذبیح الله خداییان در نشست خبری امروز (سه شنبه) ۱۶ آذرماه  گفت: از زحمات همه پرستاران تشکر می کنم و امیدوارم همه مسئولان به مطالبات پرستاران توجه کنند.به گزارش خبرنگار ایلنا، ذبیح الله خدائیان در نشست خبری خود تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب (س) نماد ایثار، بصیرت و صبر و مقاومت است و نقش حضرت زینب (س) در قیام عاشورا و به خصوص رسوا کردن چهره منافقان و قاتلین شهدای دشت کربلا بی بدیل است.استان‌وایر- رییس کل دادگستری اصفهان ضمن تایید خبر آزادی چند تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر در این استان برای رسیدگی به اتهامات برخی از بازداشت‌شدگان یک «شعبه ویژه» تشکیل شده است.

ذبیح الله خدائیان، روز سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰، در نشست خبری هفتگی خود، با اعلام خبر بازداشت ۱۳۰ شهروند در اعتراضات اصفهان،  که برای این افراد «قرار» صادر شده و «برخی هم بلافاصله آزاد شدند». به گفته او تعداد دیگری از معترضان بازداشت شده روز دوشنبه، ۱۵ آذر ماه، آزاد شدند. ما در دستگاه قضایی از روحیه مطالبه گری و ظلم ستیزی و مبارزه با فساد دانشجویان حمایت می کنیم. سخن‌گوی قوه‌قضاییه گفت: «به جز افرادی که تیراندازی داشتند و جرم‌شان به نحوی مخل امنیت است بقیه با قرار کفالت آزاد شدند یا در جریان آزادی هستند». خدائیان با بیان اینکه جریان دانشجو یک جریان پیش رو و مطالبه گر است، گفت: دانشجویان همیشه صراحت، صداقت و شجاعت را سرلوحه کار خود قرار دادند. «اسدالله جعفری»، رییس کل دادگستری اصفهان، روز یک‌شنبه، ۱۴ آذر ماه، اعلام کرد برای رسیدگی به اتهامات برخی از بازداشت‌ شدگان، یک شعبه ویژه تشکیل شده است. یکی از پرونده‌های مربوط به مفسدان اقتصادی که افرادی اقدام به کلاهبرداری شبکه‌ای می کردند حکمشان صادر و  به حبس‌های طویل مدت محکوم شدند. اعتراضات به بحران آب و طرح‌های انتقال آب از اصفهان که روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه با ایجاد چادر در بستر خشک زاینده‌رود توسط کشاورزان آغاز شد، طی روزهای بعد با حضور هزاران شهروند ادامه یافت. » در ویدیوهای منتشر شده از معترضان بر بستر زاینده رود واضح است که نیروهای نظامی و امنیتی به صورت مستقیم به مردم شلیک کرده‌اند و تصاویر متعددی نیز از زخمی شدن معترضان با تیرهای ساچمه‌ای منتشر شده است.

این اعتراضات روز پنج‌شنبه و جمعه، پنجم و ششم آذر ماه، با به آتش کشیدن چادرها توسط نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک‌آور به خشونت کشیده شد. یکی از شقوق حکم آن رد یک میلیون و سیصد هزار یورو می باشد. وی ادامه داد: این روز به همه دانشجو‌ها مبارک باشد و تشکر می‌کنم از همه دانشجو‌هایی که در عرصه مبارزه با فساد، مطالبه می‌کنند و ما در خدمت آن‌ها هستیم. به دنبال ورود نیروهای امنیتی و انتظامی و شلیک گلوله ساچمه‌‌ای، تعدادی از شهروندان دچار پارگی قرنیه چشم شدند. پیش از این مقامات تعداد بازداشتی‌ها را ۶۷ نفر عنوان کردند. سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در شعبه چهارم پرونده دیگر با مسئولیت قاضی صلواتی  نیز منجر به صدور حکم شد و شرکت یونیک فاینانس است که مرتکبان از طریق عضوگیری در شرکت های هرمی از مردم پول هایی را گرفته بودند. این در حالی است که بنا به گزارش «سازمان حقوق بشر ایران»، بیش از ۳۰۰ نفر در جریان این اعتراضات بازداشت و حدود ۴۰ نفر دچار آسیب‌های جدی چشمی شده‌اند. وی بیان داشت: یکی از پرونده‌های مربوط به مفسدان اقتصادی که افرادی اقدام به کلاهبرداری شبکه‌ای کرده و با این اقدام خود در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد می‌کردند به حبس‌های طویل المدت محکوم شدند از جمله این افراد علیرضا برخوردار کاشانی فرزند قاسم که به ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال محکوم شد. برخی از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی از در روزهای اخیر خبر داده‌اند. وی در پاسخ به سوالی درباره پرونده کرسنت و اینکه آیا اتهامی متوجه وزیر سابق نفت است؟ گفت: پرونده کرسنت مربوط به قرارداد گازی است که بین شرکت نفت ملی ایران و کرسنت اماراتی منعقد شده است و در جریان انعقاد قرارداد سوءاستفاده‌هایی شده بود و برخی پورسانت گرفته بودند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:.

📩 اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:  [email protected] 📞 اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: .