در تجمعات اصفهان حدود ۱۳۰ نفر بازداشت شدند/ نمی‌توانیم اسم اغتشاش‌گران را «مردم» بگذاریم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 104 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری: در تجمعات اصفهان حدود ۱۳۰ نفر بازداشت شدند/ نمی‌توانیم اسم اغتشاش‌گران را «مردم» بگذاریم

به گزارش خبرنگار ایلنا، ذبیح الله خدائیان در نشست خبری خود تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب گفت: حضرت زینب نماد ایثار، بصیرت و صبر و مقاومت است و نقش حضرت زینب در قیام عاشورا و به خصوص رسوا کردن چهره منافقان و قاتلین شهدای دشت کربلا بی بدیل است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه ما در دستگاه قضایی از روحیه مطالبه گری، ظلم ستیزی و مبارزه با فساد دانشجو‌ها حمایت کرده و خدمت این عزیزان هستیم، افزود: ریاست قوه قضاییه هیچ زمانی ارتباط خود را با دانشجو‌ها قطع نکرده است چه زمانی که معاون اول قوه قضاییه بودند و چه در این دوران؛ همین روز قبل جلسه بسیار صمیمی با دانشجو‌ها داشت و به سئوالات آن‌ها پاسخ داد.

وی بیان داشت: یکی از پرونده‌های مربوط به مفسدان اقتصادی که افرادی اقدام به کلاهبرداری شبکه‌ای کرده و با این اقدام خود در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد می‌کردند به حبس‌های طویل المدت محکوم شدند از جمله این افراد علیرضا برخوردار کاشانی فرزند قاسم که به ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال محکوم شد. یکی از شقوق این حکم، رد یک میلیون و ۳۰۰ هزار یورو است.

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: متهم این پرونده به نام سید جعفر طباطبایی فرزند سید علی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل وجه از راه نامشروع به دو فقره حبس، یکی ۲۰ سال حبس و یکی دو سال حبس و جزای نقدی و رد اموال ناشی از جرم محکوم گردید. خدائیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه یک شرکت لبنیاتی ۶۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کره و مواد اولیه کره دریافت کرده، اما پول را در جای دیگری هزینه کرده است آیا در این زمینه پرونده‌ای تشکیل شده است یا خیر، گفت: در این خصوص که ظاهرا برخی از مسئولان گمرک اعلام کردند و با سئوالی که قبلا از دادسرای تهران داشتیم، ظاهرا پرونده‌ای تشکیل نشده، اما پیگیری می‌کنیم اگر چنانچه چنین موردی وجود دارد حتما پیگیری و نسبت به تعقیب متهم اقدام شود.

وی در پاسخ به سوالی درمورد بازداشت‌شدگان تجمعات اصفهان عنوان کرد: در ارتباط با تجمع مردم در اصفهان لازم می‌دانم توضیحی دهم. مردم حق دارند اگر مطالبه‌ای دارند به اطلاع مسئولان برسانند. مردم اصفهان هم مثل سایر استان‌ها درباره حق آبه تجمعاتی را داشتند و شاهد بودیم چندین روز ادامه داشت و آرام و مسالمت‌آمیز بود اما همین تجمع مسالمت‌آمیز و شعور مردم آن منطقه دشمنان را عصبانی کرد و باعث شد تحت تاثیر دشمن، افرادی در صفوف مردم نفوذ کند و دست به اغتشاش بزنند.

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با موضوع نامه رهبر انقلاب در مورد پرونده احمد عراقچی گفت: هر زمان که رهبر انقلاب دستوری به دستگاه قضایی داده‌اند تاکید داشته‌اند ضمن اجرای قانون حق کسی ضایع نشود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان اصفهان در یک شعبه ویژه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دست‌کم 13 نفر طی عملیات ارتش هند در مرز میانمار کشته شدندیك مقام نظامی هند از کشته شدن دست‌کم 13 تن از جمله هفت غیرنظامی طی عملیات ارتش این کشور در مرز با میانمار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۴۰ هزار نفر در وین علیه تدابیر کرونایی دولت تظاهرات کردند | DW | 05.12.2021دولت اتریش برای مهار موج جدید کرونا محدویت‌های شدیدی اعمال کرده است. در مرکز شهر وین بیش از ۴۰ هزار نفر در اعتراض به این محدودیت ها تظاهرات کردند. چی شد ؟ اینا که فوتبال جام ملت های اروپا رو با تماشاگر انجام میدادن ((:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر🔺 نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر ▪ به گزارش یک مرکز خبری محلی، در این درگیری‌ها که صبح روز یکشنبه در یانگون روی داد دست‌کم ۱۵ نفر دستگیر شدند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انفجار بمب در رستورانی در سومالی 5 کشته بر جای گذاشتبر اثر انفجار بمب جاسازی شده در رستورانی در ایالت جنوب غربی سومالی 5 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در اندونزی ادامه دارد🔺 جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در جاوه اندونزی ادامه دارد ▪ انبوه خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »