جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در اندونزی ادامه دارد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 جست‌وجو برای یافتن هفت فرد ناپدیدشده در فوران آتشفشان در جاوه اندونزی ادامه دارد ▪ انبوه خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

مقامات اندونزی روز یکشنبه ۱۴ آذر اعلام کردند که در پی فوران مرتفع‌ترین کوه آتشفشان در پر جمعیت‌ترین جزیره اندونزی «جاوه» تعداد کشته‌شدگان به ۱۳ نفر افزایش یافته و هفت نفر همچنان مفقود هستند. این در حالی است که خاکستر و آوار سوخته و گل و لای غلیظ تلاش امداد‌گران و گروه نجات را دشوار کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، کوه سمرو در منطقه لوماجانگ در استان جاوه شرقی، ستون‌های دود غلیظ و خاکستر را تا ارتفاع ۱۲ هزار متری به هوا پرتاب کرد. پس از فوران ناگهانی آتشفشان در روز شنبه گدازه‌های آتشفشانی به دامنه‌ سرازیر شد و خاکستر چندین روستا را پوشاند. اکو بودی للونو، سرپرست مرکز بررسی زمین‌شناسی، گفت که طوفان و رعد و برق و چند روز بارندگی که موجب فرسایش و در نهایت فروریختن گنبد گدازه های آتشفشان قله کوه سمرو در ارتفاع ۳۶۷۶ متری شد، این فوران را رقم زد.توریق‌الحق، رئیس منطقه لوماجانگ گفت که خاکستر باعث تاریکی چندین روستا شده است. وی گفت که چند صد نفر به پناهگاه‌های موقت یا مناطق امن دیگر منتقل شده‌اند، اما قطعی برق مانع از تخلیه محل شد.

عبدل موهاری، سخنگوی آژانس ملی کاهش بلایای طبیعی گفت که دست‌کم ۱۳ روستایی بر اثر سوختگی شدید جان خود را از دست دادند و ۵۷ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند که ۱۶ نفر از آنها در شرایط وخیم به سر می‌برند.مطالب مرتبط

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف فتح در عراق برای لغو نتایج انتخابات به دادگاه عالی فدرال مراجعه کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناکامی مجدد بازماندگان سعید جلیلی در دولت رئیسی برای مذاکره با غرب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تلاش فرانسه برای گشایش نمایندگی دیپلماتیک کشورهای اروپایی در افغانستان | DW | 04.12.2021رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید، باید هر چه سریع‌تر نمایندگی دیپلماتیک جدید در افغانستان را دایر کرد، اما این به معنای به رسمیت شناختن سیاسی طالبان نیست. فرانسه توانسته با همیاری قطر صدها نفر دیگر را از افغانستان خارج کند. فرانسه در افغانستان جاي ندارد واقعا غربی حربه ی کثیف بکار میبرند حرف از نجات چند صد وچند صد هزار فراری وطن فروش ومزدور خود میزنند درحالیکه طالب را خود غربی مسلط ساختن اگر غربی در راس امریکا فقط کمک پولی میکرد طالب صد سال دیگه مسلط نمیشد خود امریکا توسط غنی قاتل اردو را کشور را یک شبه نابود کردمردم ما چرا هوشی امارات عربی‌ با خرید ۸۰ طیاره رافال از فرانسه، توانست نظر مکرون احمق را سریعا به نفع اجیران منافق یعنی تروریستان پشاتینی تغییر دهد! ننگ و مرگ بر دموکراسی و حقوق بشر غربی کذایی! میدانید چرا کفار از نیمچه ملا ها خوش شان میاید؟ چرا که بلای دین اند و همردیف منافقین امارات، قطر و پاک!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قطر: در حال همکاری با ترکیه برای تعمیر فرودگاه کابل هستیموزیر امور خارجه قطر از همکاری کشورش با ترکیه برای آماده‌سازی مجدد فرودگاه کابل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستور وزیر کشور برای ثبات قیمت‌ها در بازاروزیر کشور با تاکید بر اینکه نمی توان بازار و مردم را به حال خود رها کرد؛ گفت: باید تصمیمات و اقداماتی اتخاذ شود که در تمامی کالاها ثبات قیمت اعمال شود. دستور 🤡🤡🤡 اگه با دستور همه چیز حا میشه منم دستور میدم گه زیادی نخورید 🤡 دمت گرم، بابا این دولت جوان انقلابی چقدر باهوشه!!! چرا تا حالا به بفکر کسی نرسیده بود؟؟؟ ممنون از مقام رهبری که این رییس جمهور آگاه و باهوش رو برای مرا انتخاب کرد. قیمت دستوری یعنی کم شدن حجم محصول در بسته‌بندی برای جبران ضرر ناشی از تورم.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

دستور وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهیدستور وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، خواستار برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی شد. دانشجویی که نماز می خواند دانشجو نیست. خرافه پرست است. ریدم تو عقلت مرتیکه وزیر عن‌مغز نماز،،،،، دستور!!!!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »