قسامه در تهران؛ قسم خوردن ۵۰ شاهد برای اعدام متهم به قتل

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۵۰ شاهد طی مراسم قسامه مقابل قضات شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران قسم خوردند تا قاتل بودن مردی به نام یاسر را تایید کنند. قسامه یکی از روشهای اثبات قتل و یا ضرب و جرح است که با وجود لوث (ظن قاضی به راستگویی مدعی) قابل اجرا است. اخبار_ایران

استان وایر- ۵۰ شاهد طی مراسم قسامه مقابل قضات شعبه ض۱۰ دادگاه کیفری استان تهران قسم خوردند تا قاتل بودن مردی به نام یاسر را که به قتل متهم شده تایید کنند. سه سال قبل مرد جوانی به نام رامین در بزرگراه آزادگان در تهران با شلیک گلوله به قتل رسید. امدادگران اورژانس او را به بیمارستان منتقل کردند اما اوبه‌علت شدت خونریزی جان خود را از دست داد.

تحقیقات ماموران جنایی آشکار کرد که مقتول با یاسر اختلافاتی داشته است. یاسر اما بعد از بازداشت گفته بود اسلحه در دست رامین بوده و او قصد کشتن رامین را نداشته است: « می‌خواستم اسلحه را از رامین بگیرم تا شلیک نکند که ناگهان یک تیر شلیک شد و به شکم رامین خورد بعد هم من از ترس فرار کردم.» خانواده مقتول در جلسه رسیدگی به این پرونده خواستار قصاص او بودند. شاهد پرونده که به اتهام حمل مواد مخدر در زندان بود در جلسه رسیدگی به پرونده یکبار دیگر ماجرای قتل را شرح داد اما یاسر شهادت او را رد کرد و گفت که پسرعمه رامین به اتهام حمل مواد مخدر در زندان است و با وعده کمک از سوی خانواده رامین دارد علیه من شهادت می‌دهد.بدین ترتیب هیأت قضات برای تصمیم‌گیری در این خصوص وارد شور شدند و عمل متهم را از موارد لوث تشخیص دادند و در نهایت مراسم قسامه برگزار شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آیا لازم است این افراد خود ناظر واقعه بوده باشند یا همین که قسم بخورند کافی است ؟؟

چه روش مزخرفی!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش شدید ذخایر خونی در تهران و درخواست از شهروندانکاهش شدید ذخایر خونی در تهران و درخواست از شهروندان مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر کاهش محسوس ذخایر خونی، از مردم پایتخت درخواست کرد تا بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند. mohaddese136 ما که به وظیفمون عمل کردیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس پلیس تهران: گرداندن اراذل و اوباش در خیابان با حکم قضایی است - BBC News فارسیرئیس پلیس تهران در واکنش به انتقادها از گرداندن و کتک زدن برخی متهمان در خیابان که با عنوان 'طرح گرداندن اوباش و اراذل' شناخته می‌شود، گفت که این اقدامات با 'حکم مرجع قضایی' انجام می‌شود و پلیس در اجرای این طرح 'اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد.' بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این کار پلیس را 'تحقیرآمیز' می‌دانند و وکلا و کارشناسان درباره غیرقانونی بودن آن هشدار داده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رییس پلیس تهران: انتقاد به گرداندن متهمان در خیابان ژست روشنفکری است | DW | 12.10.2020فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را 'جوسازی' و 'اداهای روشنفکری' خواند. او این اقدام را مبتنی بر حکم قضایی دانست و تاکید کرد که پلیس از این رویکرد کوتاه نخواهد آمد. حالا پس فردا همینارو اعدام کنن، متاسفانه مردم میرن تماشا. خانه از پای بست ویران است. دستتون درد نکنه، خیلی هم عالیه؛ ولی به یک شرط ! بشرطی که اون حرومزاده هایی که هزاران میلیارد پول مردم ایران رو میدزدند، مفسد اقتصادی یا اختلاسگر خطاب نکنید! خیلی صریح و روشن بهشون بگین دزد!!!!! باید به فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: شما یک وحشی داعشی هستی که تحت نظر یک خونخوار بنام رئیسی قاضی‌القضات مشغول جنایت و خونریزی هستید. از دار و دسته جنایتکاران‌ بیش از این نمی‌توان انتظار داشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ابتلای 220 نفر از پرسنل یک بیمارستان در تهران به کرونامدیر بیمارستان مدرس تهران اعلام کرد تا به امروز قریب به 220 نفر از کادر درمان و نیروهای پشتیبانی ما درگیر کرونا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار جان‌باختگان کرونا در ایران به‌ رقم بی‌سابقهٔ ۲۷۲ نفر در ۲۴ ساعت«دولت ایران برای نزدن ماسک مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای خروج فرد مبتلا به کرونا از خانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه تعیین کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مرگ ۲۷۲ نفر در شبانه‌روز گذشته - BBC News فارسیوزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که مجموع شمار جان‌باختگان کرونا در ایران را بر اساس اعلام رسمی مقامات این کشور به ۲۸ هزار و ۸۱۶ نفر می‌رساند. به نظر می‌رسد این بالاترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در ایران براساس آمار رسمی باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »