رییس پلیس تهران: انتقاد به گرداندن متهمان در خیابان ژست روشنفکری است | DW | 12.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را 'جوسازی' و 'اداهای روشنفکری' خواند. او این اقدام را مبتنی بر حکم قضایی دانست و تاکید کرد که پلیس از این رویکرد کوتاه نخواهد آمد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را"جوسازی" و"اداهای روشنفکری" خواند. او این اقدام را مبتنی بر حکم قضایی دانست و تاکید کرد که پلیس از این رویکرد کوتاه نخواهد آمد.حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران از گرداندن مجرمان و متهمان در سطح شهر دفاع کرد و از هماهنگی با قوه قضاییه در این زمینه خبر داد.

حسین رحیمی گرچه کتک زدن این فرد را"ناپسند" خوانده اما رفتار ماموران را توجیه کرده است: «واقعیت موضوع این بود که این اوباشگر با یکی از زنانی که او را آزار داده بود روبرو شد و آن زن به او گفت که عاقبت کارت را دیدی؟ پس از آن این اوباشگر در حضور مردم شروع به فحاشی و بیان الفاظ رکیک به این زن کرد و مامور نیز برای ساکت کردن او مجبور به این کار شد.»

نیروی انتظامی، مجرمان و متهمان یاد شده را"اراذل و اوباش شناسنامه‌دار محلات" می‌نامد و هدف از چرخاندن آنها در سطح شهر را عبرت افرادی عنوان می‌کنند که نظم عمومی را مختل می‌سازند. عمادالدین باقی، موسس کمیته دفاع از حقوق زندانیان و فعال حقوق بشر در ایران از جمله می‌گوید: «قانون اساسی یکی از مهم‌ترین وظایف قوه قضاییه را پیشگیری دانسته اما ارعاب، خودش موجب خشونت‌آمیزتر شدن جرم می‌شود. کسانی که این شیوه را به کار می‌گیرند برای موثر شدن ارعاب، ناگزیرند دامنه آن را توسعه دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نمایش موقعی نمایش که تماشاچی داشته باشه. چرا مردم پای چنین تعزیعه بازیهایی می روند؟ اینها نمایش ترس و و حشت حکومتی است که هیچ وسیله ایی برای سر پا ماندن جز ایجاد ترس و وحشت ندارد. خیابانها را از انجام چنین نمایشاتی خالی کنید.

جناب پولیس محترم، اين يه جوسازى يا كله پاچه سازی نیست! تحقیر کردن متهمان در کوچه و خیابانها یه عمل وحشیانه ایست که برمیگرده به دوران جاهلیت، شما با این عمل ناپسندانه خود این مجرم را تبدیل به یه مجرم بسيار خطرناکتر میکنید؟! پس بهتره در زندان به آنها کار و تعلیم بدید متشکرم

جامعه ایران در دنیا انگشت نما شده. آدم دیگه جایی روش نمیشه بگه ایرانیم. این چه نفرینی بود که شاه به ما کرد ؟

باید به فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: شما یک وحشی داعشی هستی که تحت نظر یک خونخوار بنام رئیسی قاضی‌القضات مشغول جنایت و خونریزی هستید. از دار و دسته جنایتکاران‌ بیش از این نمی‌توان انتظار داشت.

دستتون درد نکنه، خیلی هم عالیه؛ ولی به یک شرط ! بشرطی که اون حرومزاده هایی که هزاران میلیارد پول مردم ایران رو میدزدند، مفسد اقتصادی یا اختلاسگر خطاب نکنید! خیلی صریح و روشن بهشون بگین دزد!!!!!

حالا پس فردا همینارو اعدام کنن، متاسفانه مردم میرن تماشا. خانه از پای بست ویران است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس پلیس تهران: گرداندن اراذل و اوباش در خیابان با حکم قضایی است - BBC News فارسیرئیس پلیس تهران در واکنش به انتقادها از گرداندن و کتک زدن برخی متهمان در خیابان که با عنوان 'طرح گرداندن اوباش و اراذل' شناخته می‌شود، گفت که این اقدامات با 'حکم مرجع قضایی' انجام می‌شود و پلیس در اجرای این طرح 'اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد.' بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این کار پلیس را 'تحقیرآمیز' می‌دانند و وکلا و کارشناسان درباره غیرقانونی بودن آن هشدار داده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ده‌ها نفر با چماق و میله آهنی به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله کردندبه گفته وزارت کشور فرانسه نیمه شب شنبه زمانی که دو افسر پلیس در حال سیگار کشیدن در محوطه بیرونی ساختمان بودند حدود ۴۰ نفر با چماق و میله آهنی به مرکز پلیس حمله‌ور شدند. بیشتر شبیه فیلم هندیه که یه عده با چماق به مرکز پلیس حمله کنن!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهل نفر به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله‌ور شدندگروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند. - خبرگزاری آناتولی گروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله پلیس بلاروس به معترضان با خودروی آب پاش و نارنجک صوتی - BBC News فارسیپلیس در بلاروس برای متفرق کردن معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از خودروی آب پاش و نارنجک صوتی استفاده کرده است. معترضان که به پیروزی آلکساندر لوکاشنکو در انتخابات ماه اوت اعتراض دارند، در ۹ هفته گذشته در روزهای یکشنبه در مینسک، و دیگر شهرهای عمده بلاروس تظاهرات کرده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، دست کم ۱۴۰ نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات یکشنبه بازداشت شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس بانک مرکزی ایران برای پیگیری مطالبات تهران به عراق رفترئیس کل بانک مرکزی ایران برای پیگیری مطالبات کشورش راهی عراق شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سه مامور پلیس افغانستان طی حمله طالبان کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »