قتل یک کولبر به دست نیروهای نظامی در سردشت

28/06/1400 01:54:00 ب.ظ

سردشت

در ادامه روند بدون توقف کشتار کولبران به دست نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در استان‌های غربی ایران، یک کولبر دیگر نیز هدف قرار گرفت و جان خود را از دست داد. اخبار_ایران سردشت

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در شامگاه شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰، نیروهای هنگ مرزی در مرز «دوله‌بی» سردشت به سوی شماری از کولبران تیراندازی کرده و یک کولبر را به قتل رساندند.هه‌نگاو هویت این کولبر را «امید محمدزاده»، اهل روستایی در ربط معرفی کرده و نوشته که وی ٣٩ ساله و پدر سه فرزند ۱۲، ۷ و ۵ ساله بود.

گزارش شده که جسد وی هم‌اکنون در بیمارستان سردشت نگهداری می‌شود و به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. با کشته شدن این کولبر، تعداد کولبرانی که هفته گذشته در مرز سردشت با شلیک ماموران کشته شدند به سه نفر رسید.بر اساس آمار شبکه حقوق بشر کردستان در سال گذشته ۴۲ کولبر با شلیک مستقیم ماموران ایران و شش کولبر ایرانی توسط نیروهای مرزی ترکیه کشته شدند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اسکان هزاران مهاجر زیر یک پل در یک شهر مرزی در آمریکا | DW | 18.09.2021در پی هجوم دوباره مهاجران به مرز آمریکا هزاران نفر که بسیاری از آنها اهل هائیتی هستند، زیر یک پل در شهر مرزی دل‌ریو در ایالت تگزاس اسکان داده شدند. بسیاری از آنان جهت حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند.

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

آنالنا بربوک؛ یک زن تازه‌نفس در مصاف دو مرد کهنه‌کار | DW | 19.09.2021چه کسی بر مسند صدراعظمی آلمان تکیه می‌زند و جانشین زن قدرتمندی به نام آنگلا مرکل می‌شود؟ آنالنا بربوک از حزب سبزها در کنار آرمین لاشت و اولاف شولتس یکی از سه نامزد اصلی است. نقاط مشترک و نقاط افتراق این سه نامزد کجاست؟ ارزشیبایی های جدیداصلا بعیده این خانم بشه بنظرم ایشون انقدر پخته نیستد برای اینکار. اگر اقای امین لاشت جانشین مرکلا بشه نیاز به ائتلاف 'جامایکا 'ست CDU حزب سبز و لیبرالا. اگر SPD با CDU ائتلاف نکنه. آقای scholzجانشین خانم مرکل هستند . آلمانی ها گیج و مردد در انتخاب هستند. طرفداران سنتی حزب دموکرات مسیحی آرای آنها به شدت ریزش کرده . به احتمال زیاد حزب سوسیال دموکرات با سبزها ائتلاف خواهد کرد. انصافا این از مرکل بهتره.....

اعضای تیم فوتبال زنان افغانستان در انتظار مهاجرت به یک کشور جدیداعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان و خانواده‌های آن‌‌ها که هم اکنون در پاکستان به سر می‌برند، خواستار مهاجرت به کشور سوم برای ادامه زندگی خود هستند. - خبرگزاری آناتولی

زندگی در سایه تردید، تبعیض و خشونت؛ داستان یک فرد دوجنس‌گرا

شمار افرادی که در چین واکسن کامل کرونا زدند از یک میلیارد نفر گذشتمقامات چینی با وضع تعطیلی‌های هدفمند، محدودیت سفر، آزمایش جمعی و تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات عمومی یکم اکتبر که دوران اوج گردشگری یک هفته‌ای در این کشور است، کار مهار بیماری را آغاز کرده‌اند.

استان‌وایر- در ادامه  روند بدون توقف کشتار کولبران به دست نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در استان‌های غربی ایران، یک کولبر دیگر نیز هدف قرار گرفت و جان خود را از دست داد.مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا در پی سرازیر شدن هزاران مهاجر غیرقانونی به شهر مرزی دل‌ریو در نزدیکی مرز مکزیک و آمریکا در ایالت تگزاس، شهردار این شهر وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.روند واکسیناسیون در ایران طی هفته‌های اخیر سرعت گرفته است.آنالنا بربوک برای اولین مرتبه در تاریخ آلمان فدرال سه کاندیدا برای عالی‌ترین پست سیاسی کشور رقابت می‌کنند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در شامگاه شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰، نیروهای هنگ مرزی در مرز «دوله‌بی» سردشت به سوی شماری از کولبران تیراندازی کرده و یک کولبر را به قتل رساندند. هه‌نگاو هویت این کولبر را «امید محمدزاده»، اهل روستایی در ربط معرفی کرده و نوشته که وی ٣٩ ساله و پدر سه فرزند ۱۲، ۷ و ۵ ساله بود. سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا در حال حاضر بسیاری از این مهاجران را تا رسیدگی به وضعیت آنها، زیر پلی در شهر دل‌ریو اسکان داده است. گزارش شده که جسد وی هم‌اکنون در بیمارستان سردشت نگهداری می‌شود و به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. در ایران با توجه به سابقه‌‌ای که از توصیه‌های طب سنتی-اسلامی برای درمان بیماری کووید۱۹ به ثبت رسیده، این احتمال می‌رود که در آینده نه چندان دور، چوب واکسن‌ستیزان در لای چرخ‌های روند واکسیناسیون عمومی قرار گیرد.  با کشته شدن این کولبر، تعداد کولبرانی که هفته گذشته در مرز سردشت با شلیک ماموران کشته شدند به سه نفر رسید. مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا برونو لوزانو ، شهردار دل‌ریو گفت:"گشت مرزی در حال حاضر به خاطر  هجوم مهاجران در منطقه دل‌ریو دچار مشکل شده است". بر اساس آمار شبکه حقوق بشر کردستان در سال گذشته ۴۲ کولبر با شلیک مستقیم ماموران ایران و شش کولبر ایرانی توسط نیروهای مرزی ترکیه کشته شدند. نامزدها در مواضع و دیدگاه‌ها تفاوت‌های جدی دارند اما خاستگاه خانوادگی و طبقاتی هر سه به هم نزدیک است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . به گفته شهردار دل‌ریو بسیاری از این افراد اهل هائیتی هستند که در پی زلزله مهیب اخیر و همچنین تداوم بی‌ثباتی سیاسی کشور خود را ترک کرده‌اند. پیش از این با «طب اسلامی» و داروی امام کاظم، روغن بنفشه و ادرار شتر به جنگ با کرونا رفتند و حالا می‌گویند واکسیناسیون در ایران سیستماتیک است.