پناهجویان در یونان, لسبوس, جزیره ساموس, کمپ پناهندگی

پناهجویان در یونان, لسبوس

یونان اولین کمپ بسته پناهجویی را در جزیره ساموس افتتاح کرد | DW | 19.09.2021

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

19/09/2021 02:04:00 ب.ظ

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

یونان روز شنبه ۱۸ سپتامبر اولین اردوگاه پناهجویی"بسته" خود را در جزیره ساموس ، در نزدیکی سواحل ترکیه بازگشایی کرد.این اردوگاه اولین مجموعه از پنج مجموعه جدیدی است که برای"بهبود شرایط زندگی" پناهجویان ساخته شده است. شلوغی و شرایط نامناسب زندگی در اردوگاه‌های پناهجویی همواره موضوع شکایات بسیاری از پناهجویان که در این مجموعه‌ها زندگی می‌کردند بوده است.

شهبانو فرح پهلوی: ایران روزی از خاکستر خود برخواهد خاست زنان افغان در اعتراض به طالبان در سازمان ملل حاضر شدند همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شد

این اردوگاه جدید با سیم‌خاردار احاطه شده و  به دوربین‌های مداربسته ، اسکنرهای ایکس‌ری و درهای مغناطیسی مجهز است. بسیاری از مهاجران به استفاده از این تجهیزات اعتراض کرده و می‌گویند این اقامتگاه بیشتر شبیه به زندان است.در این کمپ همچنین زمین‌های ورزش و بازی ، و آشپزخانه‌های مشترک، دوش و توالت قرار دارند.

کنترل رفت و آمد پناهجویانبه گزارش رسانه‌های یونان ، همه ساکنین این اردوگاه به غیر از پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب اجازه خروج از کمپ را دارند.قرار است حدود ۴۵۰ پناهجو از ۷۵۰۰ پناهجویی که در اردوگاه دیگری زندگی می‌کردند، دوشنبه ۲۰ سپتامبر به اردوگاه جدید که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده منتقل شوند. headtopics.com

نوتیس میتاراچی، وزیر مهاجرت یونان درباره اردوگاه جدید در جزیره ساموس می‌گوید: «ما یک مرکز مدرن، بسته و امن و کنترل‌شده ایجاد کردیم تا شأن انسانی از دست ‌رفته افرادی را که در جستجوی حمایت بین‌المللی هستند، به آنها بازگردانیم.»با این حال ۴۵ نهاد و سازمان غیردولتی و گروه‌های فعال به محدودسازی تردد پناهجویان در این اردوگاه اعتراض و خواستار حذف این محدودیت‌ها شده‌اند.

نادیده گرفتن حق پناهندگییکی از نهادهای غیردولتی معترض به تاسیسات جدید در جزیره ساموس سازمان"پزشکان بدون مرز" است که"حصاربندی نظامی با سیم‌خاردار و نصب دوربین‌های مداربسته پیشرفته" را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفته است میلیون‌ها یورو تنها برای نصب این تجهیزات در این اردوگاه هزینه شده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: «همه این هزینه‌ها برای بازداشت کردن افرادی صرف شده که تنها"جرم" آنها جستجوی امنیت و ثبات است. در کنار رد گسترده درخواست‌های پناهندگی، این مرکز جدید نمادی دیگر از رد کامل پناهندگان و حق پناهندگی آنهاست.»

یونان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در خط مقدم بحران مهاجرت اروپا قرار داشت. در این بازه زمانی حدود یک میلیون پناهنده از خاورمیانه و آفریقا وارد این کشور شدند، بخش بزرگی از آنها از مسیر ترکیه.از آن زمان تاکنون شمار  پناهجویانی که به اروپا می‌رسند سیر نزولی داشته اما به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان نگرانی‌ها از شکل‌گیری موج جدید مهاجرت را تشدید کرده است. headtopics.com

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند تصاویری از ضرب و جرح خبرنگاران از سوی طالبان در حاشیه تظاهرات گروهی از زنان در کابل

نخست وزیر کیریاکوس میتسوتاکیس وعده داده است هجوم مهاجران را خیلی پیش‌تر  از مرزهای یونان متوقف کند.دولت محافظه‌کار یونان که در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید با اخراج گروهی مهاجران، انتقال پناهندگان به بخش‌های اصلی یونان و ساخت حصار ۴۰ کیلومتری در منطقه اوروس در مرز با ترکیه ، مواضع سخت خود را در برابر چالش پناهجویی نشان داد.

اتحادیه اروپا ۲۷۶ میلیون یورو (۳۲۶ میلیون دلار) برای ساخت اردوگاه‌های پناهجویی جدید در پنج جزیره اژه - لروس ، لسبوس ، کوس ، کیوس و همچنین ساموس - که بیشتر شمار مهاجران از طریق دریاها به این مناطق وارد می‌شوند، اختصاص داده است.انتظار می‌رود اردوگاه لروس ماه آینده به پایان برسد. اما در لسبوس - اردوگاه پناهجویی موریا ، بزرگترین اردوگاه اروپا که سال گذشته بر اثر آتش‌سوزی تخریب شد، هنوز کار ساخت آغاز نشده است.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهپناهجویان افغان در مرز ایرانبا آغاز فروپاشی دولت مرکزی در افغانستان بسیاری از شهروندان افغان این کشور را به مقاصد مختلف ترک کردند. آنانی که گذرنامه، ویزا و امکانات مالی داشتند از طریق مرزهای هوایی خارج شده و بسیاری به مشهد رفتند. گروهی نیز تلاش کردند به صورت غیر قانونی وارد خاک ایران شوند که توسط نیروهای مرزی متوقف شدند.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهفرار ارتشیان به سوی ایرانبا پیشروی طالبان، ارتش افغانستان بدون مقاومت تسلیم شد. شماری از نظامیان افغان از طریق مرز میلک وارد ایران شدند. در نتیجه نشستی که مسئولان جمهوری اسلامی ایران با طالبان برگزار کردند، این افراد به افغانستان بازگشت داده شدند. از سرنوشت این افراد اطلاعی در دست نیست، معلوم نیست آیا این نظامیان به صفوف طالبان پیوسته‌اند یا به زندگی"عادی" خود بازگشته‌اند؟ headtopics.com

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهبازگرداندن هزاران پناهجوبه گزارش خبرگزاری‌های ایران پناهجویان افغان بعد از ورود به خاک ایران توسط هنگ مرزی ایران در پاسگاه ملاشریف جمع آوری می‌شوند و بعد از یک"پذیرایی مختصر" توسط نیروهای هلال احمر، به فاصله ۲۴ ساعت توسط نیروهای انتظامی ایران از طریق مرز میلک دوباره به افغانستان برگردانده می‌شوند.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه"موجی در راه نیست"،"اردوگاه هم فراهم نشده"اخیرا مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع وزارت کشور یک بار دیگر تاکید کرد که ایران برای پذیرش مهاجران و آوارگان جدید اردوگاه فراهم نکرده است. به گفته او اصولا به نظر نمی‌رسد که فضای افغانستان طوری باشد که موج آوارگی و مهاجران جدید به سمت ایران حرکت کنند بنابراین نیازی به تمهیدات در این‌باره وجود ندارد.

مادری در پی اعدام هم‌زمان دو فرزندش در زندان سپیدار سکته کرد و جان‌ باخت جدول زمانی مذاکرات دولت ائتلافی آلمان؛ شولتس برای جانشینی مرکل آماده می‌شود واکنش کاربران به انتشار آگهی ترحیم «حاج داود»؛ شکنجه‌گر زندانیان دهه ۶۰ با تابوت

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهوقتی پنجره کابل بسته شودشبه‌نظامیان طالبان بر شدت برخورد با شهروندان خواستار مهاجرت در اطراف فرودگاه کابل افزوده‌اند و تاکید می‌کنند که عملیات تخلیه نیروهای خارجی و همکاران محلی آن‌ها باید طبق توافق با آمریکا در روز سه‌شنبه ۳۱ اوت خاتمه یابد. ناظران معتقدند با بسته شدن فرودگاه کابل فشار برای خروج در مزهای زمینی افزایش خواهد یافت.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه"همسایگان مرزها را باز کنند"یک مقام ارشد ناتو که در افغانستان مستقر است روز چهارشنبه ۲۵ اوت (۳ شهریور) در گفتگو باخبرگزاری رویترز ازهمسایگان افغانستان خواست مرزها را باز کنند. او گفت: «ایران، پاکستان و تاجیکستان باید اجازه ورود افراد بیشتری را از طریق مرز زمینی یا هوایی بدهند.»

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهپناهجویان افغان در مرز ترکیهترکیه از ماه‌ها پیش با سرعت بخشیدن به احداث دیوار مرزی به رویدادهای افغانستان واکنش نشان داد. با این حال این کشور نیز در مرزهای شرقی خود شاهد ورود روزافزون پناهجویان افغان است.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهافزایش گشت‌های مرزیمرزبانی ترکیه در روزهای اخیر گشت‌های هوایی و زمینی خود را در مرزهای مشترک با ایران افزایش داده است. مقام‌های ترک گفته‌اند که حدود ۱۸۲ هزار مهاجر ثبت شده افغان و حدود ۱۲۰ هزار مهاجر ثبت نشده این کشور در ترکیه به سر می‌برند.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهرسیدن موج مهاجران به ترکیه در هفته‌های آتی؟مرزبانی ترکیه برای کنترل مرزها برج‌های نظارتی ایجاد کرده و از پهپادها و دوربین‌های مخصوص شب استفاده می‌کند. مقام‌های ترکیه گفته‌اند که بعد از پیروزی طالبان شاهد افزایش مهاجرت افغان‌ها نبوده‌اند، اما بعد از بسته شدن امکان خروج از فرودگاه کابل، رسیدن مهاجران تازه به ترکیه به دلیل دوری این کشور از افغانستان هفته‌ها وقت خواهد گرفت.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهبازگشت به ایرانپلیس در شهر مرزی وان ۲۵ مهاجر را که اکثرشان افغان بودند، در یک ساختمان متروکه گرفتار کرد. آن‌ها گفته‌اند که بعد از روزها پیاده‌روی خود را به ترکیه رسانده‌اند. مقامات ترک گفته‌اند افرادی که در امتداد مرز بازداشت شوند به سمت ایرانی مرز فرستاده خواهند شد.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهبررسی امنیتیآن‌هایی که به دست پلیس می‌افتند برای بررسی امنیتی، انگشت‌نگاری و عکسبرداری به یک مرکز منتقل می‌شوند. یکی از این مهاجران در این مرکز گفته است. «یک ماه پیش خانه‌اش را در کابل ترک کرد و ترس داشت که به دلیل کار کردن با آمریکایی‌ها و ترک‌ها به عنوان راننده، مورد انتقام‌جویی طالبان قرار بگیرد.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهتوقف بازگشت به افغانستانپناهجویان افغان بعداً به مرکز بازگشت در شهر وان در شرق ترکیه منتقل می‌شوند و می‌توانند پیش از این که به کشورشان بازگشت داده شوند تا ۱۲ ماه در آنجا بمانند. فعلاً بازگشت دادن این پناهجویان به افغانستان متوقف شده است و حدود ۷۵۰۰ تن در این مراکز نگهداری می‌شوند.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهآن‌ها که نیاز به محافظت دارندرمضان سچیلمیش، معاون اداره مهاجرت ترکیه گفته که این نهاد تلاش می‌کند، آنانی را که نیازمند محافظت در برابر تهدیدات طالبان هستند شناسایی کرده و به کشور سومی منتقل کند. او افزود: «آنانی که نیاز به محافظت دارند از آنهایی که به دلیل اقتصادی به کشور ما آمده‌اند، باید جدا شوند. ما نمی‌توانیم همه را فقط به این خاطر که تابعیت افغانستان را دارند به صورت خودکار اخراج کنیم.»

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیهآرزوی یک فرمانداردر میان پناهجویانی که خود را به ترکیه می‌رسانند، بیش از پیش زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند. ایران و ترکیه تنها کشورهایی نیستند که مانع از ورود پناهجویان افغان می‌شوند. یونان نیز حصار مرزی ۴۰ کیلومتری و نصب سیستم‌های نظارتی را تکمیل کرده تا مانع از ورود پناهجویان به اروپا شود. مهمت امین بیلمز، فرماندار استان مرزی وان می‌گوید: «بزرگ‌ترین آرزوی ما این است که موج مهاجرت افغان‌ها به وجود نیاید.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.»

اگر به احمدمسعود کمک می کردید، یا نه به اصل ماجرا برگردیم اگر به دکتربختیار کمک می کردید ، بحران مهاجرت نبود، اسرائیل اینقدر بزرگ نمی شد، جنگ های منطقه ای نبود، ۱۱سپتامبر نبود، میکونوس رخ نمی داد،حمله مونیخ رخ نمی داد.... خود کرده را تدبیر نیست. جاویدشاه Down_with_Reisi

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش

کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور / نگرانی از سویه 'لامبدا'کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور وزارت بهداشت: خوشبختانه در روزهای اخیر،شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا،بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا هستیم. هرچند که این توزیع در همه استان‌ها یکسان نیست،اما اکثر استان‌ها به مرحله‌ای از آرامش دست پیدا می‌کنند

نخست وزیر لبنان: انتقال سوخت ایران از سوی حزب‌الله نقض حاکمیت لبنان استنخست وزیر جدید لبنان درباره انتقال سوخت از ایران به این کشور از سوی حزب‌الله گفت از اینکه حاکمیت لبنان نقض شده ناراحت است، اما با توجه به اینکه این اقدام بدون دخالت دولت لبنان انجام گرفت، نگران تحریم آمریکا علیه این کشور نیست قابل توجه برادران عرزشي هیچ کس مثل ملا الاغ نیست.هم مال ملتو تقدیم بقیه میکنه و هم بابتش تحریم هم میشه چون داره از تروریستای حزب الله حمایت میکنه.ملا یک الاغ نعهمه.خاک بر سر این آب و خاک بکنن که این موجوداتو تولید کرده.

ویدئویی از نماز جمعه کابل؛ امام جماعت: خوشحالیم که افغانستان اکنون امن استشماری از جنگجویان طالبان در این ویدئو در حال نمازگزاری و سلاح بر دوش و بر زمین به تصویر کشیده شده‌اند. کدام ویدئو؟ نماز جمعه و مسجد محل آغاز خریت و حماقت بشر است. پس چرا با اسلحه داخل مسجد شدین همه اگه افغانستان امن شده؟ اینها جز یک دسته حیوانات وحشی و جنگلی هیچ نیستند. بوی از انسانیت نبردند. حال آدم از سر و وضع اینها بهم میخوره. حیوانات باغ وحش صد برابر قابل تحمل تر اند. حیف حیف صد حیف. عروسک دست میمون افتاد.

فراخوان خبرنگاران افغانستان: آزادی رسانه در خطر نابودی است | DW | 18.09.2021بیش از ۱۰۰ خبرنگار افغانستان به جامعه بین‌المللی متوسل شده‌اند تا آزادی رسانه‌ها در این کشور را نجات دهد. ‌آنان گفته‌اند، کارکنان رسانه‌ها‌ نیازی فوری به ضمانت‌های حفاظتی دارند.

سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟ در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.