یونان اولین کمپ بسته پناهجویی را در جزیره ساموس افتتاح کرد | DW | 19.09.2021

28/06/1400 02:04:00 ب.ظ

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

پناهجویان در یونان, لسبوس

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

در این کمپ همچنین زمین‌های ورزش و بازی ، و آشپزخانه‌های مشترک، دوش و توالت قرار دارند.نوتیس میتاراچی، وزیر مهاجرت یونان درباره اردوگاه جدید در جزیره ساموس می‌گوید: «ما یک مرکز مدرن، بسته و امن و کنترل‌شده ایجاد کردیم تا شأن انسانی از دست ‌رفته افرادی را که در جستجوی حمایت بین‌المللی هستند، به آنها بازگردانیم.»

در بیانیه این سازمان آمده است: «همه این هزینه‌ها برای بازداشت کردن افرادی صرف شده که تنها"جرم" آنها جستجوی امنیت و ثبات است. در کنار رد گسترده درخواست‌های پناهندگی، این مرکز جدید نمادی دیگر از رد کامل پناهندگان و حق پناهندگی آنهاست.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

کنعانی: ایران از موضع نیاز مذاکره نمی‌کند / تنفر از رژیم صهیونیستی بیشتر شده است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اگر به احمدمسعود کمک می کردید، یا نه به اصل ماجرا برگردیم اگر به دکتربختیار کمک می کردید ، بحران مهاجرت نبود، اسرائیل اینقدر بزرگ نمی شد، جنگ های منطقه ای نبود، ۱۱سپتامبر نبود، میکونوس رخ نمی داد،حمله مونیخ رخ نمی داد.... خود کرده را تدبیر نیست. جاویدشاه Down_with_Reisi

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش

کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور / نگرانی از سویه 'لامبدا'کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور وزارت بهداشت: خوشبختانه در روزهای اخیر،شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا،بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا هستیم. هرچند که این توزیع در همه استان‌ها یکسان نیست،اما اکثر استان‌ها به مرحله‌ای از آرامش دست پیدا می‌کنند

نخست وزیر لبنان: انتقال سوخت ایران از سوی حزب‌الله نقض حاکمیت لبنان استنخست وزیر جدید لبنان درباره انتقال سوخت از ایران به این کشور از سوی حزب‌الله گفت از اینکه حاکمیت لبنان نقض شده ناراحت است، اما با توجه به اینکه این اقدام بدون دخالت دولت لبنان انجام گرفت، نگران تحریم آمریکا علیه این کشور نیست قابل توجه برادران عرزشي هیچ کس مثل ملا الاغ نیست.هم مال ملتو تقدیم بقیه میکنه و هم بابتش تحریم هم میشه چون داره از تروریستای حزب الله حمایت میکنه.ملا یک الاغ نعهمه.خاک بر سر این آب و خاک بکنن که این موجوداتو تولید کرده.

ویدئویی از نماز جمعه کابل؛ امام جماعت: خوشحالیم که افغانستان اکنون امن استشماری از جنگجویان طالبان در این ویدئو در حال نمازگزاری و سلاح بر دوش و بر زمین به تصویر کشیده شده‌اند. کدام ویدئو؟ نماز جمعه و مسجد محل آغاز خریت و حماقت بشر است. پس چرا با اسلحه داخل مسجد شدین همه اگه افغانستان امن شده؟ اینها جز یک دسته حیوانات وحشی و جنگلی هیچ نیستند. بوی از انسانیت نبردند. حال آدم از سر و وضع اینها بهم میخوره. حیوانات باغ وحش صد برابر قابل تحمل تر اند. حیف حیف صد حیف. عروسک دست میمون افتاد.

فراخوان خبرنگاران افغانستان: آزادی رسانه در خطر نابودی است | DW | 18.09.2021بیش از ۱۰۰ خبرنگار افغانستان به جامعه بین‌المللی متوسل شده‌اند تا آزادی رسانه‌ها در این کشور را نجات دهد. ‌آنان گفته‌اند، کارکنان رسانه‌ها‌ نیازی فوری به ضمانت‌های حفاظتی دارند.

سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟ در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.

اردوگاه پناهجویان در جزیره ساموس، یونان یونان روز شنبه ۱۸ سپتامبر اولین اردوگاه پناهجویی"بسته" خود را در جزیره ساموس ، در نزدیکی سواحل ترکیه بازگشایی کرد.Aa تیتر پیشنهادی دوم: چرا فرانسه از فسخ قرارداد فروش زیردریایی به استرالیا به خشم آمده است؟ فرانسه فسخ یکجانبه این قرارداد را که «قرارداد قرن» برای صنعت این کشور نامیده می‌شد و ارزش آن بالغ بر ۵۶ میلیارد یورو بود، به منزله «خنجر از پشت» به دست یکی از کشورهای متحد خود قلمداد کرده و به همین دلیل برای نخستین بار سفرایش را از واشنگتن و کانبرا فراخوانده است.به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا، گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر، شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا، بستری و فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در کشور هستیم.ه اینکه این اقدام بدون دخالت دولت لبنان انجام گرفته نگران تحریم آمریکا نیست.

این اردوگاه اولین مجموعه از پنج مجموعه جدیدی است که برای"بهبود شرایط زندگی" پناهجویان ساخته شده است. شلوغی و شرایط نامناسب زندگی در اردوگاه‌های پناهجویی همواره موضوع شکایات بسیاری از پناهجویان که در این مجموعه‌ها زندگی می‌کردند بوده است. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در توجیه تصمیم دولتش برای فسخ قرارداد با فرانسه گفت: «نظر ما عوض نشده است، بلکه نیازمان تغییر کرده. این اردوگاه جدید با سیم‌خاردار احاطه شده و  به دوربین‌های مداربسته ، اسکنرهای ایکس‌ری و درهای مغناطیسی مجهز است.  وزارت بهداشت موضوع واکسیناسیون را با جدیت دنبال می کند رییس مرکز مدیریت بیماری‌ های واگیر با بیان اینکه وزارت بهداشت موضوع واکسیناسیون را با جدیت دنبال می کند، تاکید کرد: واکسیناسیون تنها راه کنترل بیماری نیست، بلکه در کنار واکسیناسیون، مردم، صاحبان مشاغل و گروه‌ هایی که با این بیماری به نوعی سروکار دارند، باید رعایت شیوه‎ نامه‌ های بهداشتی را مورد توجه جدی قرار دهند. بسیاری از مهاجران به استفاده از این تجهیزات اعتراض کرده و می‌گویند این اقامتگاه بیشتر شبیه به زندان است. مفاد «قرارداد قرن» چیست؟ ارزش توافق میان‌دولتی فرانسه و استرالیا که ۵ سال پیش امضا شد، در ابتدا ۳۱ میلیارد یورو بود اما به دلیل افزایش هزینه‌ها و نیز تغییرات نرخ ارز به مرور زمان افزایش یافت. در این کمپ همچنین زمین‌های ورزش و بازی ، و آشپزخانه‌های مشترک، دوش و توالت قرار دارند. نخست‌وزیر لبنان از کشورهای عرب خواست به یاری لبنان بیایند و کمک کنند این کشور از بحران کنونی بیرون بیاید.

کنترل رفت و آمد پناهجویان به گزارش رسانه‌های یونان ، همه ساکنین این اردوگاه به غیر از پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب اجازه خروج از کمپ را دارند. استرالیا تمایل دارد برای رویارویی با فشارهای چین در اقیانوس آرام، شش فروند زیردریایی خود را با زیردریایی‌های نو عوض کند. واکسیناسیون یک توقع عمومی است وی با بیان اینکه واکسیناسیون یک توقع عمومی است، خاطرنشان کرد: مردم و همه مسئولین از ما انتظار دارند که هرچه زودتر این اقدام به سرانجام رسد، اما در مورد واکسیناسیون طبقه ‌بندی صورت گرفته که مشتمل بر دو گروه است، یکی گروه سنی و دیگری مشاغل خاص پر خطرتر. قرار است حدود ۴۵۰ پناهجو از ۷۵۰۰ پناهجویی که در اردوگاه دیگری زندگی می‌کردند، دوشنبه ۲۰ سپتامبر به اردوگاه جدید که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده منتقل شوند. نوتیس میتاراچی، وزیر مهاجرت یونان درباره اردوگاه جدید در جزیره ساموس می‌گوید: «ما یک مرکز مدرن، بسته و امن و کنترل‌شده ایجاد کردیم تا شأن انسانی از دست ‌رفته افرادی را که در جستجوی حمایت بین‌المللی هستند، به آنها بازگردانیم.» در سال ۲۰۱۶، ناوال متعهد شد زیردریایی‌های «اَتَک» را برای استرالیا بسازد که قرار بود از زیردریایی‌های اتمی «باراکودا»ی فرانسوی در آینده تولید شوند.» با این حال ۴۵ نهاد و سازمان غیردولتی و گروه‌های فعال به محدودسازی تردد پناهجویان در این اردوگاه اعتراض و خواستار حذف این محدودیت‌ها شده‌اند. وی درخصوص واکسیناسیون گروه های سنی زیر 18 سال عنوان کرد: از آنجا که دانش آموزان پایه دوازدهم باید خود را به تحصیل حضوری رسانده و آماده شرکت در آزمون کنکور شوند، از نظر ما در اولویت قرار دارند، بنابراین، امیدواریم که واکسیناسیون را از پایه دوازدهم آغاز کرده و به پایه های بعدی برسیم. نادیده گرفتن حق پناهندگی یکی از نهادهای غیردولتی معترض به تاسیسات جدید در جزیره ساموس سازمان"پزشکان بدون مرز" است که"حصاربندی نظامی با سیم‌خاردار و نصب دوربین‌های مداربسته پیشرفته" را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفته است میلیون‌ها یورو تنها برای نصب این تجهیزات در این اردوگاه هزینه شده است.» این قرارداد یک توافق نسبتاً پیچیده بود، به ویژه به این دلیل که استرالیایی‌ها خواهان انتقال فناوری بودند و می‌خواستند که بخشی از ساخت و ساز مستقیماً در آنجا انجام شود..

در بیانیه این سازمان آمده است: «همه این هزینه‌ها برای بازداشت کردن افرادی صرف شده که تنها"جرم" آنها جستجوی امنیت و ثبات است. در کنار رد گسترده درخواست‌های پناهندگی، این مرکز جدید نمادی دیگر از رد کامل پناهندگان و حق پناهندگی آنهاست. زیرا نیوزیلند از سال ۱۹۸۵ به این سو به دلیل آزمایش‌های اتمی فرانسه در منطقه اقیانوس آرام، اجازه استفاده از بنادرش برای نزدیک شدن تجهیزات هسته‌ای را نمی‌دهد. یا وقتی مسئولین ذی ربط سیاستی را اعلام می کنند، مردم و سایر مسئولین باید رعایت کنند.» یونان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در خط مقدم بحران مهاجرت اروپا قرار داشت. در این بازه زمانی حدود یک میلیون پناهنده از خاورمیانه و آفریقا وارد این کشور شدند، بخش بزرگی از آنها از مسیر ترکیه. امانوئل گوده، مدیر روابط عمومی گروه ناوال در این زمینه به شبکه ۳ تلویزیون محلی نرماندی در غرب فرانسه گفت: «بعد از آن پشت سر هم قراردادهای تولید داشتیم. از آن زمان تاکنون شمار  پناهجویانی که به اروپا می‌رسند سیر نزولی داشته اما به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان نگرانی‌ها از شکل‌گیری موج جدید مهاجرت را تشدید کرده است.  گویا تصریح کرد: اینکه از یک پیک عبور می کنیم و تصور می کنیم همه خطرات رفع شده، تفکر گمراه کننده و اشتباهی است.

نخست وزیر کیریاکوس میتسوتاکیس وعده داده است هجوم مهاجران را خیلی پیش‌تر  از مرزهای یونان متوقف کند.» سلین پاژون می‌گوید: «این قرارداد پنجاه ساله برای فرانسه ساختارمند بود زیرا با آن می‌توانست راهبرد خود را به طور دائمی در منطقه اقیانوس هند و اقیانوس آرام مستحکم کند. دولت محافظه‌کار یونان که در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید با اخراج گروهی مهاجران، انتقال پناهندگان به بخش‌های اصلی یونان و ساخت حصار ۴۰ کیلومتری در منطقه اوروس در مرز با ترکیه ، مواضع سخت خود را در برابر چالش پناهجویی نشان داد. اتحادیه اروپا ۲۷۶ میلیون یورو (۳۲۶ میلیون دلار) برای ساخت اردوگاه‌های پناهجویی جدید در پنج جزیره اژه - لروس ، لسبوس ، کوس ، کیوس و همچنین ساموس - که بیشتر شمار مهاجران از طریق دریاها به این مناطق وارد می‌شوند، اختصاص داده است. در فرانسه ۶۵۰ نفر که بیشترشان در دفاتر مطالعه و طراحی کار می‌کردند، مشغول آماده کردن سفارش‌های استرالیا بودند. وی عنوان کرد: نباید خوش خیال باشیم زیرا ممکن است سویه هایی به وجود بیایند که به واکسن و داروها پاسخ نمی دهند که در آن صورت قدرت سرایت بالایی نیز خواهد داشت. انتظار می‌رود اردوگاه لروس ماه آینده به پایان برسد. اما در لسبوس - اردوگاه پناهجویی موریا ، بزرگترین اردوگاه اروپا که سال گذشته بر اثر آتش‌سوزی تخریب شد، هنوز کار ساخت آغاز نشده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئولان ناوال نوشته است که زیان بزرگ به این گروه صنعتی واقعی است، اما بر اساس برآوردها، موجودیت آن را در آینده از بین نمی‌برد.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه پناهجویان افغان در مرز ایران با آغاز فروپاشی دولت مرکزی در افغانستان بسیاری از شهروندان افغان این کشور را به مقاصد مختلف ترک کردند. انتهای پیام. آنانی که گذرنامه، ویزا و امکانات مالی داشتند از طریق مرزهای هوایی خارج شده و بسیاری به مشهد رفتند. این شرکت همچنین در حال ساخت شش زیردریایی معمولی برای هند و چهار زیر دریایی برای برزیل است و امیدوار است در هلند و هند قراردادهای جدیدی را به دست آورد. گروهی نیز تلاش کردند به صورت غیر قانونی وارد خاک ایران شوند که توسط نیروهای مرزی متوقف شدند. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه فرار ارتشیان به سوی ایران با پیشروی طالبان، ارتش افغانستان بدون مقاومت تسلیم شد. به گفته امانوئل گوده، اطلاع از میزان دقیق غرامتی که در قرارداد تعیین شده و بندهای مربوط به آن محرمانه است، هنوز زود است اما گروه دریایی ناوال قصد دارد «مبلغ زیادی» از مشتری خود درخواست کند. شماری از نظامیان افغان از طریق مرز میلک وارد ایران شدند.

در نتیجه نشستی که مسئولان جمهوری اسلامی ایران با طالبان برگزار کردند، این افراد به افغانستان بازگشت داده شدند.» روزنامه فایننشال ریویو، بزرگترین روزنامه تجاری استرالیا روز چهارشنبه برآورد کرد که استرالیا ممکن است ۴۰۰ میلیون یورو جریمه شود. از سرنوشت این افراد اطلاعی در دست نیست، معلوم نیست آیا این نظامیان به صفوف طالبان پیوسته‌اند یا به زندگی"عادی" خود بازگشته‌اند؟ روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه بازگرداندن هزاران پناهجو به گزارش خبرگزاری‌های ایران پناهجویان افغان بعد از ورود به خاک ایران توسط هنگ مرزی ایران در پاسگاه ملاشریف جمع آوری می‌شوند و بعد از یک"پذیرایی مختصر" توسط نیروهای هلال احمر، به فاصله ۲۴ ساعت توسط نیروهای انتظامی ایران از طریق مرز میلک دوباره به افغانستان برگردانده می‌شوند. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه "موجی در راه نیست"،"اردوگاه هم فراهم نشده" اخیرا مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع وزارت کشور یک بار دیگر تاکید کرد که ایران برای پذیرش مهاجران و آوارگان جدید اردوگاه فراهم نکرده است. این تصمیم همچنین ممکن است روابط بین استرالیا و نیوزیلند را نیز تیره کند، زیرا نیوزیلند از این بیم دارد که با لغو این قرارداد به نفع قرارداد آکوس برای تهیه زیردریایی‌های اتمی آمریکا، منطقه در درازمدت به منطقه‌ای هسته‌ای بدل شود. به گفته او اصولا به نظر نمی‌رسد که فضای افغانستان طوری باشد که موج آوارگی و مهاجران جدید به سمت ایران حرکت کنند بنابراین نیازی به تمهیدات در این‌باره وجود ندارد. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه وقتی پنجره کابل بسته شود شبه‌نظامیان طالبان بر شدت برخورد با شهروندان خواستار مهاجرت در اطراف فرودگاه کابل افزوده‌اند و تاکید می‌کنند که عملیات تخلیه نیروهای خارجی و همکاران محلی آن‌ها باید طبق توافق با آمریکا در روز سه‌شنبه ۳۱ اوت خاتمه یابد. آمریکا پیش از این نیز گفته بود که مقامات ارشدش قبل از اعلام قرارداد آکوس، با همتایان فرانسوی تماس گرفته‌اند تا در مورد مشارکت جدید با استرالیا گفتگو کنند.

ناظران معتقدند با بسته شدن فرودگاه کابل فشار برای خروج در مزهای زمینی افزایش خواهد یافت. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه "همسایگان مرزها را باز کنند" یک مقام ارشد ناتو که در افغانستان مستقر است روز چهارشنبه ۲۵ اوت (۳ شهریور) در گفتگو باخبرگزاری رویترز ازهمسایگان افغانستان خواست مرزها را باز کنند. وزارتخانه‌های خارجه و دفاع فرانسه از آمریکا به دلیل این رفتار انتقاد کرده و گفته‌اند تصمیم آمریکا که منجر به «محرومیت یک متحد و شریک اروپایی» مانند فرانسه از مشارکت ساختارمند با استرالیا می‌شود، نشان دهنده عدم همبستگی است و فرانسه از این بابت «متاسف» است. او گفت: «ایران، پاکستان و تاجیکستان باید اجازه ورود افراد بیشتری را از طریق مرز زمینی یا هوایی بدهند.» روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه پناهجویان افغان در مرز ترکیه ترکیه از ماه‌ها پیش با سرعت بخشیدن به احداث دیوار مرزی به رویدادهای افغانستان واکنش نشان داد. گسست حاضر این تصور را ایجاد می کند که فرانسه کنار گذاشته شده است و اکنون گروه کشورهای متفقین پیشین برای آمریکا تنها به بریتانیا تقلیل یافته است. با این حال این کشور نیز در مرزهای شرقی خود شاهد ورود روزافزون پناهجویان افغان است.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه افزایش گشت‌های مرزی مرزبانی ترکیه در روزهای اخیر گشت‌های هوایی و زمینی خود را در مرزهای مشترک با ایران افزایش داده است. جوزپ بورل، رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه از این که از قبل از این ماجرا «اطلاع» نیافته و مورد «مشورت» قرار نگرفته ابراز تاسف می‌کند. مقام‌های ترک گفته‌اند که حدود ۱۸۲ هزار مهاجر ثبت شده افغان و حدود ۱۲۰ هزار مهاجر ثبت نشده این کشور در ترکیه به سر می‌برند. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه رسیدن موج مهاجران به ترکیه در هفته‌های آتی؟ مرزبانی ترکیه برای کنترل مرزها برج‌های نظارتی ایجاد کرده و از پهپادها و دوربین‌های مخصوص شب استفاده می‌کند. در سوی دیگر اقیانوس آرام نیز عصبانیت از رفتار آمریکا و استرالیا مشاهده می‌شود. مقام‌های ترکیه گفته‌اند که بعد از پیروزی طالبان شاهد افزایش مهاجرت افغان‌ها نبوده‌اند، اما بعد از بسته شدن امکان خروج از فرودگاه کابل، رسیدن مهاجران تازه به ترکیه به دلیل دوری این کشور از افغانستان هفته‌ها وقت خواهد گرفت. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه بازگشت به ایران پلیس در شهر مرزی وان ۲۵ مهاجر را که اکثرشان افغان بودند، در یک ساختمان متروکه گرفتار کرد. چین نیز که هدف اصلی اتحاد غربی آکوس در منطقه است به نوبه خود فروش «فوق‌العاده غیر مسئولانه» زیردریایی به استرالیا را محکوم کرده است.

آن‌ها گفته‌اند که بعد از روزها پیاده‌روی خود را به ترکیه رسانده‌اند. مقامات ترک گفته‌اند افرادی که در امتداد مرز بازداشت شوند به سمت ایرانی مرز فرستاده خواهند شد. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا معتقد است که این تحویل سفارش جدید استرالیا به «صلح و امنیت» در منطقه هند و اقیانوس آرام کمک می‌کند. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه بررسی امنیتی آن‌هایی که به دست پلیس می‌افتند برای بررسی امنیتی، انگشت‌نگاری و عکسبرداری به یک مرکز منتقل می‌شوند. یکی از این مهاجران در این مرکز گفته است. «یک ماه پیش خانه‌اش را در کابل ترک کرد و ترس داشت که به دلیل کار کردن با آمریکایی‌ها و ترک‌ها به عنوان راننده، مورد انتقام‌جویی طالبان قرار بگیرد.

روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه توقف بازگشت به افغانستان پناهجویان افغان بعداً به مرکز بازگشت در شهر وان در شرق ترکیه منتقل می‌شوند و می‌توانند پیش از این که به کشورشان بازگشت داده شوند تا ۱۲ ماه در آنجا بمانند. فعلاً بازگشت دادن این پناهجویان به افغانستان متوقف شده است و حدود ۷۵۰۰ تن در این مراکز نگهداری می‌شوند. روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه آن‌ها که نیاز به محافظت دارند رمضان سچیلمیش، معاون اداره مهاجرت ترکیه گفته که این نهاد تلاش می‌کند، آنانی را که نیازمند محافظت در برابر تهدیدات طالبان هستند شناسایی کرده و به کشور سومی منتقل کند. او افزود: «آنانی که نیاز به محافظت دارند از آنهایی که به دلیل اقتصادی به کشور ما آمده‌اند، باید جدا شوند. ما نمی‌توانیم همه را فقط به این خاطر که تابعیت افغانستان را دارند به صورت خودکار اخراج کنیم.

» روایتی تصویری از پناهجویان افغان در مرزهای ایران و ترکیه آرزوی یک فرماندار در میان پناهجویانی که خود را به ترکیه می‌رسانند، بیش از پیش زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند. ایران و ترکیه تنها کشورهایی نیستند که مانع از ورود پناهجویان افغان می‌شوند. یونان نیز حصار مرزی ۴۰ کیلومتری و نصب سیستم‌های نظارتی را تکمیل کرده تا مانع از ورود پناهجویان به اروپا شود. مهمت امین بیلمز، فرماندار استان مرزی وان می‌گوید: «بزرگ‌ترین آرزوی ما این است که موج مهاجرت افغان‌ها به وجود نیاید.» نویسنده: محمود صالحی .