یونان اولین کمپ بسته پناهجویی را در جزیره ساموس افتتاح کرد | DW | 19.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اردوگاه جدید در جزیره ساموس یکی از پنج تأسیساتی است که با بودجه اتحادیه اروپا ساخته شده است. گروه‌های حقوق بشری از استفاده از سیم‌خاردار و دوربین‌های مداربسته انتقاد کرده و می‌گویند این کمپ بیشتر شبیه زندان است.

یونان روز شنبه ۱۸ سپتامبر اولین اردوگاه پناهجویی"بسته" خود را در جزیره ساموس ، در نزدیکی سواحل ترکیه بازگشایی کرد.

به گزارش رسانه‌های یونان ، همه ساکنین این اردوگاه به غیر از پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب اجازه خروج از کمپ را دارند. با این حال ۴۵ نهاد و سازمان غیردولتی و گروه‌های فعال به محدودسازی تردد پناهجویان در این اردوگاه اعتراض و خواستار حذف این محدودیت‌ها شده‌اند.یکی از نهادهای غیردولتی معترض به تاسیسات جدید در جزیره ساموس سازمان"پزشکان بدون مرز" است که"حصاربندی نظامی با سیم‌خاردار و نصب دوربین‌های مداربسته پیشرفته" را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفته است میلیون‌ها یورو تنها برای نصب این تجهیزات در این اردوگاه هزینه شده است.

از آن زمان تاکنون شمار پناهجویانی که به اروپا می‌رسند سیر نزولی داشته اما به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان نگرانی‌ها از شکل‌گیری موج جدید مهاجرت را تشدید کرده است.دولت محافظه‌کار یونان که در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید با اخراج گروهی مهاجران، انتقال پناهندگان به بخش‌های اصلی یونان و ساخت حصار ۴۰ کیلومتری در منطقه اوروس در مرز با ترکیه ، مواضع سخت خود را در برابر چالش پناهجویی نشان داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر به احمدمسعود کمک می کردید، یا نه به اصل ماجرا برگردیم اگر به دکتربختیار کمک می کردید ، بحران مهاجرت نبود، اسرائیل اینقدر بزرگ نمی شد، جنگ های منطقه ای نبود، ۱۱سپتامبر نبود، میکونوس رخ نمی داد،حمله مونیخ رخ نمی داد.... خود کرده را تدبیر نیست. جاویدشاه Down_with_Reisi

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور / نگرانی از سویه 'لامبدا'کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور وزارت بهداشت: خوشبختانه در روزهای اخیر،شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا،بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا هستیم. هرچند که این توزیع در همه استان‌ها یکسان نیست،اما اکثر استان‌ها به مرحله‌ای از آرامش دست پیدا می‌کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخست وزیر لبنان: انتقال سوخت ایران از سوی حزب‌الله نقض حاکمیت لبنان استنخست وزیر جدید لبنان درباره انتقال سوخت از ایران به این کشور از سوی حزب‌الله گفت از اینکه حاکمیت لبنان نقض شده ناراحت است، اما با توجه به اینکه این اقدام بدون دخالت دولت لبنان انجام گرفت، نگران تحریم آمریکا علیه این کشور نیست قابل توجه برادران عرزشي هیچ کس مثل ملا الاغ نیست.هم مال ملتو تقدیم بقیه میکنه و هم بابتش تحریم هم میشه چون داره از تروریستای حزب الله حمایت میکنه.ملا یک الاغ نعهمه.خاک بر سر این آب و خاک بکنن که این موجوداتو تولید کرده.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ویدئویی از نماز جمعه کابل؛ امام جماعت: خوشحالیم که افغانستان اکنون امن استشماری از جنگجویان طالبان در این ویدئو در حال نمازگزاری و سلاح بر دوش و بر زمین به تصویر کشیده شده‌اند. کدام ویدئو؟ نماز جمعه و مسجد محل آغاز خریت و حماقت بشر است. پس چرا با اسلحه داخل مسجد شدین همه اگه افغانستان امن شده؟ اینها جز یک دسته حیوانات وحشی و جنگلی هیچ نیستند. بوی از انسانیت نبردند. حال آدم از سر و وضع اینها بهم میخوره. حیوانات باغ وحش صد برابر قابل تحمل تر اند. حیف حیف صد حیف. عروسک دست میمون افتاد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فراخوان خبرنگاران افغانستان: آزادی رسانه در خطر نابودی است | DW | 18.09.2021بیش از ۱۰۰ خبرنگار افغانستان به جامعه بین‌المللی متوسل شده‌اند تا آزادی رسانه‌ها در این کشور را نجات دهد. ‌آنان گفته‌اند، کارکنان رسانه‌ها‌ نیازی فوری به ضمانت‌های حفاظتی دارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟ در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »