اسکان هزاران مهاجر زیر یک پل در یک شهر مرزی در آمریکا | DW | 18.09.2021

27/06/1400 06:44:00 ب.ظ

در پی هجوم دوباره مهاجران به مرز آمریکا هزاران نفر که بسیاری از آنها اهل هائیتی هستند، زیر یک پل در شهر مرزی دل‌ریو در ایالت تگزاس اسکان داده شدند. بسیاری از آنان جهت حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند.

مهاجرت غیرقانونی, مرز آمریکا و مکزیک

در پی هجوم دوباره مهاجران به مرز آمریکا هزاران نفر که بسیاری از آنها اهل هائیتی هستند، زیر یک پل در شهر مرزی دل‌ریو در ایالت تگزاس اسکان داده شدند. بسیاری از آنان جهت حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند.

در پی هجوم دوباره مهاجران به مرز آمریکا هزاران نفر که بسیاری از آنها اهل هائیتی هستند، زیر یک پل در شهر مرزی دل‌ریو در ایالت تگزاس اسکان داده شدند. بسیاری از آنان جهت حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند.

سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا همچنین اعلام کرد این افراد به به گذرگاه مرزی ایگل در ۹۳ کیلومتری شرقی دل‌ریو منتقل خواهند شد.با وجود افزایش فشارها بر جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، کاخ سفید تا کنون در ارتباط با وضعیت موجود در دل‌ریو سکوت کرده است.بر اساس این بیانیه برای جلوگیری از ابتلا به گرما‌زدگی و مشکلات دیگر  پل مذکور در دل‌ریو به عنوان"محل اسکان موقت" مورد استفاده قرار گرفته است.

مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکاچندین نفر از این مهاجران در مصاحبه با رویترز گفته‌اند مسیری را که از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ بین مهاجران دست به دست شده بود دنبال کرده‌اند. از قرار این"مسیر امن" طوری انتخاب شده که سر و کار مهاجران به مقامات مرزی مکزیک نیفتد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

شمار افرادی که در چین واکسن کامل کرونا زدند از یک میلیارد نفر گذشتمقامات چینی با وضع تعطیلی‌های هدفمند، محدودیت سفر، آزمایش جمعی و تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات عمومی یکم اکتبر که دوران اوج گردشگری یک هفته‌ای در این کشور است، کار مهار بیماری را آغاز کرده‌اند.

کرونا در ایران؛ داستان واکسن‌ستیزان و اول شدن در یک مسابقه بی‌رقیب

دستگاه های بسیاری مشغول برنامه‌ریزی برای سلب امید و نشاط از جوانان هستندرهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار مدال‌آوران بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو، با قدردانی صمیمانه از قهرمانان کشورمان گفتند: مهمترین پیام قهرمانی ورزشکاران افتخارآفرین کشور در صحنه های بین المللی، امکان تحقق کارهای به ظاهر نشدنی و انتقال پیام ایستادگی و امید و نشاط به جامعه و جوانان است. احمقها تو ی عکسی که گذاشتی همه که مرد هستند 🤣🤣🤣🦓🦓🦓🦓 مرگ بر طالبان چه در کابل چه تهران زارت.....خود گوئی و خودخندی.... چرندیات یک خفیف عقل

سامانه دفاعی سعودی یک موشک و 4 پهپاد حوثی را در جازان سرنگون کردپادشاهی عربی سعودی از سرنگونی یک موشک بالستیک و 4 پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی منطقه جازان این کشور خبر داد.به گزارش «العربیه» سامانه‌ پدافند هوایی سعودی

خودکشی یک معلم در فارس به دلیل مشکلات مالی😢😢😢

مدیر یک درمانگاه در بوکان با اتهامات سیاسی به ۷ سال حبس محکوم شد

مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا در پی سرازیر شدن هزاران مهاجر غیرقانونی به شهر مرزی دل‌ریو در نزدیکی مرز مکزیک و آمریکا در ایالت تگزاس، شهردار این شهر وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.ژونگ قبلاً گفته بود واکسن‌های چینی تقریباً ۶۰ درصد بر سویه دلتا مؤثر هستند و آنتی‌بادی‌ها با یک تزریق تقویت کننده افزایش می‌یابند.روند واکسیناسیون در ایران طی هفته‌های اخیر سرعت گرفته است.به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این پیام را برای جامعه، آورده بسیار مهمی خواندند و افزودند: در حالی‌که دستگاههای بسیاری مشغول برنامه‌ریزی برای سلب امید و نشاط از جامعه بویژه از جوانان هستند، قهرمانی ورزشکاران ایرانی، پیام امید را به کل جامعه تزریق می‌کند و این موضوع بسیار ارزشمند است.

مقاماتت مرزی ایالات متحده آمریکا اعلام کرده‌اند که در پی ورود این مهاجران که اکثر آنها اهل هائیتی هستند، مرزهای این کشور در این منطقه بسته می‌شود. سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا در حال حاضر بسیاری از این مهاجران را تا رسیدگی به وضعیت آنها، زیر پلی در شهر دل‌ریو اسکان داده است. هم‌رسانی این مطلب:. سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا همچنین اعلام کرد این افراد به به گذرگاه مرزی ایگل در ۹۳ کیلومتری شرقی دل‌ریو منتقل خواهند شد. در ایران با توجه به سابقه‌‌ای که از توصیه‌های طب سنتی-اسلامی برای درمان بیماری کووید۱۹ به ثبت رسیده، این احتمال می‌رود که در آینده نه چندان دور، چوب واکسن‌ستیزان در لای چرخ‌های روند واکسیناسیون عمومی قرار گیرد. مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا برونو لوزانو ، شهردار دل‌ریو گفت:"گشت مرزی در حال حاضر به خاطر  هجوم مهاجران در منطقه دل‌ریو دچار مشکل شده است". او افزود، شمار مهاجران از ۸ هزار نفر در روز پنج‌شنبه، روز جمعه به ۱۰ هزار نفر رسیده است. ایشان تأکید کردند: بانوان ورزشکار ایرانی در این رقابت‌ها ثابت کردند که حجاب اسلامی مانع درخشش در عرصه ورزش نیست همانگونه که این موضوع را در عرصه‌های سیاست و علم و مدیریت نیز ثابت کرده‌اند.

به گفته شهردار دل‌ریو بسیاری از این افراد اهل هائیتی هستند که در پی زلزله مهیب اخیر و همچنین تداوم بی‌ثباتی سیاسی کشور خود را ترک کرده‌اند. پیش از این با «طب اسلامی» و داروی امام کاظم، روغن بنفشه و ادرار شتر به جنگ با کرونا رفتند و حالا می‌گویند واکسیناسیون در ایران سیستماتیک است. با وجود افزایش فشارها بر جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، کاخ سفید تا کنون در ارتباط با وضعیت موجود در دل‌ریو سکوت کرده است. "محل اسکان موقت" سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد شمار کارکنان خود را در منطقه افزایش و آب آشامیدنی، حوله و توالت‌های سیار در اختیار مهاجران قرار خواهد داد. بر اساس این بیانیه برای جلوگیری از ابتلا به گرما‌زدگی و مشکلات دیگر  پل مذکور در دل‌ریو به عنوان"محل اسکان موقت" مورد استفاده قرار گرفته است. خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران از جمله مهم‌ترین آن‌ها است. بسیاری از مهاجران برای حفظ خود از گرما برای خود سرپناه‌های مقوایی ساخته‌اند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چند توصیه نیز به مسئولان ورزشی داشتند.

با توجه به این که مهاجران امکان خرید وسائل مورد نیاز خود در آمریکا را ندارند، بسیاری از آنها با عبور از رودخانه ریو گرانده که عمق آن تا زانوست برای تامین نیازهای خود به مکزیک می‌‌روند. مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا چرا اهالی هائیتی اکنون به آن سوی مرزها سرازیر شده‌اند؟ مشخص نیست که چگونه در چنین مدت کوتاه جمعیتی به این بزرگی از اهالی هائیتی وارد دل‌ریو شده‌اند. او اخیرا در خصوص اظهارات وزیر بهداشت ایران درباره هوشمندسازی و عمومی کردن واکسیناسیون گفته بود : «کی گفته ۲۵ درصد اگر واکسن نزدند، از ترس نزدند؟ چرا تهمت می‌زنید؟ ترس یعنی چه؟! ما باید اطمینان حاصل کنیم؛ سلامتی‌مان را که از سر راه نیاورده‌ایم. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ادگار رودریگز، وکیل مهاجرت که با پناهگاه "Casa del Migrante" همکاری می‌کند می‌گوید، حرکت مهاجران اهل هائیتی به مرزها از هفته‌ها پیش آغاز شده بود. او معتقد است که اطلاعات غلط و شایعات درباره تغییر سیاست مهاجرتی ایالات متحده آمریکا در شکل‌گیری این موج مهاجرت نقش داشته است. چندین نفر از این مهاجران در مصاحبه با رویترز گفته‌اند مسیری را که از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ بین مهاجران دست به دست شده بود دنبال کرده‌اند. با این حال همین اظهارات و انتشار مقاله‌ای در خبرگزاری ایرنا تحت عنوان « بازی با جان مردم؛ سنگ‌اندازی‌ در برابر طرح واکسیناسیون دولت » که پاسخی به اظهارات پناهیان بود، طی هفته اخیر باعث شد تا پای ستاد کرونا به ماجرا باز شود.

از قرار این"مسیر امن" طوری انتخاب شده که سر و کار مهاجران به مقامات مرزی مکزیک نیفتد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید یکی از این مهاجران می‌گوید: کسانی که جلوتر در مسیر حرکت می‌کردند ما را با استفاده از تلفن راهنمایی می‌کردند. من هم به افرادی که پشت من حرکت می‌کردند کمک می‌کردم.» او بدون اشاره به گزارش خبرگزاری ایرنا مدعی شده که عده‌ای می‌خواهند واکسن‌ستیزی در ایران را برنامه‌ریزی شده و به «مذهب» ارتباط دهند. هجوم ناگهانی مهاجران به دل‌ریو تازه‌ترین چالش مهاجرتی دولت بایدن است. بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه و دموکرات خواستار اقدام سریع کاخ سفید در این ارتباط شده‌اند.

آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام رسمی و دست‌اندرکار که نخواسته نامش فاش شود، نوشت، دولت بایدن قصد دارد از یکشنبه ۱۹ سپتامبر این مهاجران را با هواپیما در گروه‌های بزرگ به کشورشان بازگرداند. پیش از این نیز هم‌زمان با تصمیم‌گیری‌های اولیه برای واردات واکسن در دولت دوازدهم، تجمعاتی مشابه در دی ۱۳۹۹ برگزار شده بود. به گفته این مقام جزئیات این برنامه هنوز مشخص نیست اما احتمالا روزانه بین ۵ تا ۸ پرواز در این چارچوب صورت خواهد گرفت. مهاجران در شهر دل‌ریو، ایالت تگزاس آمریکا اگرچه بایدن بسیاری از سیاست‌ها و تصمیم‌های سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا را لغو کرد اما سیاست جدیدی در این ارتباط با توجه به وضعیت همه‌گیری کرونا برای اخراج مهاجران وضع کرد که"دستورالعمل ۴۲" نام دارد. بر پایه این دستورالعمل پلیس مرزی می‌تواند مهاجران را از مناطق مرزی مستقیم اخراج کند.» ضد واکسن‌ها در سراسر دنیا حضور دارند. به گزارش سازمان گمرک و مرزبانی آمریکا اکثریت قریب به اتفاق مهاجران مجرد و بسیاری از خانواده‌ها به احتمال زیاد مستقیم اخراج خواهند شد.

این سازمان همچنین اعلام کرد کسانی که"دستورالعمل ۴۲" شامل حال آنها نمی‌شود و مبنای قانونی برای ماندن در این کشور ندارند در"روند خروج سریع" قرار خواهند گرفت. با وجود این که روز پنج‌شنبه ۱۶ سپتامبر یک قاضی فدرال اعلام کرد"دستورالعمل ۴۲" اجازه اخراج قانونی این مهاجران را نمی‌دهد، اما تا اجرایی شدن تصمیم این قاضی ۱۴ روز زمان لازم است. در برخی کشورها از جمله آمریکا برای تشویق این افراد به تزریق واکسن جوایز نقدی مانند پرداخت صد دلار در نظر گرفته شده است. .