انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, اخبار جعلی

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, اخبار جعلی

فیسبوک اخبار رسانه‌های حکومتی ایران، چین و روسیه را نشانه‌گذاری می‌کند | DW | 05.06.2020

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.

05/06/2020 04:08:00 ب.ظ

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.

چند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیسبوک تصمیم دارد پست‌های حدود ۲۰۰ صفحه فعال در این شبکه اجتماعی را علامت‌گذاری کند. تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران آمریکا هستند هم 'از روی احتیاط' مسدود می‌شود.

فیسبوک اخبار رسانه‌های حکومتی ایران، چین و روسیه را نشانه‌گذاری می‌کندچند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیسبوک تصمیم دارد پست‌های حدود ۲۰۰ صفحه فعال در این شبکه اجتماعی را علامت‌گذاری کند. تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران آمریکا هستند هم"از روی احتیاط" مسدود می‌شود.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.گزارش رویترز بر پایه فهرستی تنظیم شده که فیسبوک منتشر کرده است. مطابق این فهرست، در مرحله نخست مطالب حدود ۲۰۰ صفحه فعال در فیسبوک نشانه‌گذاری می‌شود.

اتانیل گلیچر مدیر بخش تنظیم سیاست‌های امنیت سایبری فیسبوک گفته است که نشانه‌گذاری شامل هیچ رسانه آمریکا‌یی‌ای نخواهد شد به دلیل این که فیسبوک معتقد است"حتی تحریریه رسانه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا نیز عملکرد مستقل دارند".فیسبوک پیش از این اعلام کرده بود که نتوانسته از بهره‌برداری روسیه از این شبکه اجتماعی برای تأثیر احتمالی بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا جلوگیری کند. این شبکه اجتماعی از آن زمان به بعد، با حساسیت بیشتری عمل می‌کند و از صفحات فیسبوکی و تبلیغات روی فیسبوک شفافیت عمل بیشتری طلب می‌کند. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبه نوشته رویترز، فیسبوک همچنین اعلام کرده که تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران در ایالات متحده آمریکا باشد، را پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در آمریکا "از روی احتیاط" مسدود خواهد کرد. تبلیغات دیگر هم با عنوان"تبلیغ" نشانه‌گذاری می‌شوند.

مدیران این شبکه بزرگ اجتماعی سال گذشته اعلام کرده بودند که طرحی برای نشانه‌گذاری اخبار رسانه‌های حکومتی دارند. به نوشته رویترز، این ابزار حال در شرایطی ارائه می‌شود که فیسبوک با بحرانی عمیق روبه‌روست. این شبکه متهم می‌شود که نسبت به پست‌های"گمراه‌کننده" و"از نظر نژادی تبعیض‌آمیز" رئیس جمهوری آمریکا بی‌تفاوت است. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدالبته فیسبوک نخستین شبکه‌ای نیست که قصد نشانه‌گذاری محتویات را دارد. یوتیوب که متعلق به گوگل است، از سال ۲۰۱۸ میلادی شناسایی کانال‌هایی را آغاز کرد که فعالیت اصلی آنها خبررسانی است و بودجه آنها را دولت‌ها تأمین می‌کنند.

منتقدان یوتیوب را متهم می‌کنند که برخی کانال‌های رسانه‌های دولتی را نشانه‌گذاری نکرده و این کانال‌ها با ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرست و پروپاگاندای دولتی است، درآمد تبلیغاتی دارند. ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

آزادی_بیان_غرب

ترامپ از ایران به خاطر آزادی شهروند آمریکایی تشکر کرد | DW | 05.06.2020دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از جمهوری اسلامی به خاطر آزادی مایکل وایت سپاسگزاری کرد. به گفته ترامپ، این نشان می‌دهد که 'توافق با ایران ممکن است'. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز از 'برخورد سازنده' ایران سخن گفت. همچی، معامله شدنی نیست. تشگیلات و هویت و علوم و بساط اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران غیرحقیقی غیرعلمی غیرقانونی و دروغین و شئونیزم است باید از ایران ایرانیان حذف و کنار گذاشته شود ابلهانند ازدشمنی اشرار فرقه فارسیسم با اتحادملتهای ایرانیان به سود خود دنبال معامله با اشرارند سیاست مدارهای کثیف دوستی خاله خرسه

وکیل جورج فلوید: فلوید قربانی پاندمی نژادپرستی و تبعیض شد | DW | 05.06.2020در مینیاپولیس مراسم یادبود جورج فلوید برگزار شد؛ مردی سیاهپوست که در پی برخورد خشونت‌آمیز یک مأمور پلیس جان خود را از دست داد. وکیل خانواده فلوید در این مراسم مرگ او را ناشی از 'پاندمی نژادپرستی' در آمریکا دانست. فلوید قربانی مصرف الکل زیادشد امیدوارم این حرف وکیل خانواده جرج فلوید مبنی بر پاندمی بودن 'نژاد پرستی' درست نباشد.

آنقدر می‌نوشت كه نمی‌شد نخوانی | DW | 05.06.2020شانزده خرداد ۱۳۸۷؛ ۱۲ سال پيش در چنين روزی نادر ابراهيمی در تهران درگذشت.

آخرین خبرهای جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | DW | 05.06.2020ایکاش ما ایرانیان هم میتوانستیم ، نه به دلیل صرفه جویی ؟! بلکه ممانعت از جنایات و دُزدیها و فساد و ویرانگریهایِ بیشتر ، درب این حکومت اِشغالگر و انتخاب نشده توسط ملت را از اساس گِل بگیریم و ملت و مملکتی را از تعرض بیشتر و به قهقرا رفتن حفظ کنیم !!! ایکاش یعنی اینکه دارن سفارتشونو در کشورای بی اهمیت میبندن ایران شده خاک بر سرتون با کشورداریتون عوامل رادیو فردا و صدای آمریکا ماسستتون را کیسه کنید ،رئیس عوض شد.

۹ کشته در حمله اسرائیل 'به محل حضور نیروهای ایرانی' در سوریه | DW | 05.06.2020طبق گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، هواپیماهای جنگنده ارتش اسرائیل به مواضعی در استان حما حمله کرده‌اند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، از کشته شدن دست کم ۹ نفر در جریان این عملیات هوایی خبر داده است.

ترامپ از ایران به خاطر آزاد کردن مایکل وایت تشکر کرددونالد ترامپ ویش از این بارها علاقه خود به آغاز گفتگو با ایران را آشکار و حتی اعلام کرده که شماره تلفنی را نیز به این کار اختصاص داده است. HappyBdayBrianKhook بیاد شب پیش سدعلی گدا دلجویی کنه، خاک بر سر زردعنبو غلط کرد خوک دشمن بشریت