فیسبوک اخبار رسانه‌های حکومتی ایران، چین و روسیه را نشانه‌گذاری می‌کند | DW | 05.06.2020

05/06/2020 04:08:00 ب.ظ

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, اخبار جعلی

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.

چند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیسبوک تصمیم دارد پست‌های حدود ۲۰۰ صفحه فعال در این شبکه اجتماعی را علامت‌گذاری کند. تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران آمریکا هستند هم 'از روی احتیاط' مسدود می‌شود.

فیسبوک اخبار رسانه‌های حکومتی ایران، چین و روسیه را نشانه‌گذاری می‌کندچند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیسبوک تصمیم دارد پست‌های حدود ۲۰۰ صفحه فعال در این شبکه اجتماعی را علامت‌گذاری کند. تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران آمریکا هستند هم"از روی احتیاط" مسدود می‌شود.

خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد.گزارش رویترز بر پایه فهرستی تنظیم شده که فیسبوک منتشر کرده است. مطابق این فهرست، در مرحله نخست مطالب حدود ۲۰۰ صفحه فعال در فیسبوک نشانه‌گذاری می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

آزادی_بیان_غرب

ترامپ از ایران به خاطر آزادی شهروند آمریکایی تشکر کرد | DW | 05.06.2020دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از جمهوری اسلامی به خاطر آزادی مایکل وایت سپاسگزاری کرد. به گفته ترامپ، این نشان می‌دهد که 'توافق با ایران ممکن است'. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز از 'برخورد سازنده' ایران سخن گفت. همچی، معامله شدنی نیست. تشگیلات و هویت و علوم و بساط اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران غیرحقیقی غیرعلمی غیرقانونی و دروغین و شئونیزم است باید از ایران ایرانیان حذف و کنار گذاشته شود ابلهانند ازدشمنی اشرار فرقه فارسیسم با اتحادملتهای ایرانیان به سود خود دنبال معامله با اشرارند سیاست مدارهای کثیف دوستی خاله خرسه

وکیل جورج فلوید: فلوید قربانی پاندمی نژادپرستی و تبعیض شد | DW | 05.06.2020در مینیاپولیس مراسم یادبود جورج فلوید برگزار شد؛ مردی سیاهپوست که در پی برخورد خشونت‌آمیز یک مأمور پلیس جان خود را از دست داد. وکیل خانواده فلوید در این مراسم مرگ او را ناشی از 'پاندمی نژادپرستی' در آمریکا دانست. فلوید قربانی مصرف الکل زیادشد امیدوارم این حرف وکیل خانواده جرج فلوید مبنی بر پاندمی بودن 'نژاد پرستی' درست نباشد.

آنقدر می‌نوشت كه نمی‌شد نخوانی | DW | 05.06.2020شانزده خرداد ۱۳۸۷؛ ۱۲ سال پيش در چنين روزی نادر ابراهيمی در تهران درگذشت.

آخرین خبرهای جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | DW | 05.06.2020ایکاش ما ایرانیان هم میتوانستیم ، نه به دلیل صرفه جویی ؟! بلکه ممانعت از جنایات و دُزدیها و فساد و ویرانگریهایِ بیشتر ، درب این حکومت اِشغالگر و انتخاب نشده توسط ملت را از اساس گِل بگیریم و ملت و مملکتی را از تعرض بیشتر و به قهقرا رفتن حفظ کنیم !!! ایکاش یعنی اینکه دارن سفارتشونو در کشورای بی اهمیت میبندن ایران شده خاک بر سرتون با کشورداریتون عوامل رادیو فردا و صدای آمریکا ماسستتون را کیسه کنید ،رئیس عوض شد.

۹ کشته در حمله اسرائیل 'به محل حضور نیروهای ایرانی' در سوریه | DW | 05.06.2020طبق گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، هواپیماهای جنگنده ارتش اسرائیل به مواضعی در استان حما حمله کرده‌اند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، از کشته شدن دست کم ۹ نفر در جریان این عملیات هوایی خبر داده است.

ترامپ از ایران به خاطر آزاد کردن مایکل وایت تشکر کرددونالد ترامپ ویش از این بارها علاقه خود به آغاز گفتگو با ایران را آشکار و حتی اعلام کرده که شماره تلفنی را نیز به این کار اختصاص داده است. HappyBdayBrianKhook بیاد شب پیش سدعلی گدا دلجویی کنه، خاک بر سر زردعنبو غلط کرد خوک دشمن بشریت

جهان فیسبوک اخبار رسانه‌های حکومتی ایران، چین و روسیه را نشانه‌گذاری می‌کند چند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیسبوک تصمیم دارد پست‌های حدود ۲۰۰ صفحه فعال در این شبکه اجتماعی را علامت‌گذاری کند.ایران ترامپ از ایران به خاطر آزادی شهروند آمریکایی تشکر کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از جمهوری اسلامی به خاطر آزادی مایکل وایت سپاسگزاری کرد.جهان وکیل جورج فلوید: فلوید قربانی پاندمی نژادپرستی و تبعیض شد در مینیاپولیس مراسم یادبود جورج فلوید برگزار شد؛ مردی سیاهپوست که در پی برخورد خشونت‌آمیز یک مأمور پلیس جان خود را از دست داد.نادر ابراهيمی در سال ۱۳۱۵ در تهران زاده شد: «پدرم نقاش بود و چند صباحی هم در مكتب استاد كمال الملک نقاشی كرده بود.

تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران آمریکا هستند هم"از روی احتیاط" مسدود می‌شود. خبرگزاری رویترز نوشته است که اخبار سه شبکه حکومتی پرس تی‌وی ایران، اسپوتنیک روسیه و شینهوآ چین در فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، نشانه‌گذاری خواهند شد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز از"برخورد سازنده" ایران سخن گفت. گزارش رویترز بر پایه فهرستی تنظیم شده که فیسبوک منتشر کرده است. بنجامین کرامپ، وکیل خانواده فلوید در این نطق خود در این مراسم تصریح کرد: «او نه در پی خطرات ویروس جدید کرونا بلکه بر اثر تبعیض نظام‌مند سیاهپوستان که همه ما در آمریکا با آن آشنایی داریم، جان خود را از دست داده است». مطابق این فهرست، در مرحله نخست مطالب حدود ۲۰۰ صفحه فعال در فیسبوک نشانه‌گذاری می‌شود. ترامپ در توییت خود از مقامات جمهوری اسلامی به خاطر آزادی مایکل وایت سپاسگزاری کرد و تصریح کرد که این نشان می‌دهد"توافق با ایران ممکن است". اتانیل گلیچر مدیر بخش تنظیم سیاست‌های امنیت سایبری فیسبوک گفته است که نشانه‌گذاری شامل هیچ رسانه آمریکا‌یی‌ای نخواهد شد به دلیل این که فیسبوک معتقد است"حتی تحریریه رسانه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا نیز عملکرد مستقل دارند". یكی دو سال بعد، اولین حكم رسمی یک شغل مناسب را از یک موسسه دولتی دریافت كردم: كمک‌كارگر فنی تعمیرگاه سیار سازمان برنامه در تركمن صحرا.

فیسبوک پیش از این اعلام کرده بود که نتوانسته از بهره‌برداری روسیه از این شبکه اجتماعی برای تأثیر احتمالی بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا جلوگیری کند. مایک پمپئو، وزر خارجه ایالات متحده نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز خرسندنی از آزادی مایکل وایت، از"اقدام سازنده" جمهوری اسلامی سخن گفت و این گام ایران را ستود. برادر جورج فلوید نیز در این مراسم گفت: «همه خواهان اجرای عدالت برای جورج هستند. این شبکه اجتماعی از آن زمان به بعد، با حساسیت بیشتری عمل می‌کند و از صفحات فیسبوکی و تبلیغات روی فیسبوک شفافیت عمل بیشتری طلب می‌کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به نوشته رویترز، فیسبوک همچنین اعلام کرده که تبلیغات رسانه‌های دولتی که هدف آنها کاربران در ایالات متحده آمریکا باشد، را پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در آمریکا "از روی احتیاط" مسدود خواهد کرد. مایکل وایت که دو سال در ایران زندانی بود، پس از آزادی با هواپیمایی دولت سوئیس راهی زوریخ شده و به آمریکا برمی‌گردد. تبلیغات دیگر هم با عنوان"تبلیغ" نشانه‌گذاری می‌شوند. افزون بر بستگان فلوید و صدها تن دیگر، شخصیت‌های سرشناسی چون جسی جکسون و ال شارپتون از رهبران جنبش مدنی آمریکا و همچنین تیم والز فرماندار ایالت مینه‌سوتا در این مراسم حضور داشتند. مدیران این شبکه بزرگ اجتماعی سال گذشته اعلام کرده بودند که طرحی برای نشانه‌گذاری اخبار رسانه‌های حکومتی دارند. وایت یک روز پس از آن آزاد شد که سیروس عسگری، شهروند ایرانی که در آمریکا بازداشت شده بود، به ایران بازگشت. از او بيش از صد رمان، جُنگ داستان كوتاه، كتاب كودک و نوجوان، نمایشنامه و فیلمنامه و آثار پژوهشی در زمینه‌های گوناگون به جا مانده است.

به نوشته رویترز، این ابزار حال در شرایطی ارائه می‌شود که فیسبوک با بحرانی عمیق روبه‌روست. این شبکه متهم می‌شود که نسبت به پست‌های"گمراه‌کننده" و"از نظر نژادی تبعیض‌آمیز" رئیس جمهوری آمریکا بی‌تفاوت است. مادر وایت ضمن ابراز قدردانی از تلاش‌های وزارت خارجه آمریکا و دیپلمات‌های سوئیس، درخواست کرد که حریم خصوصی خانواده او حفظ شود. مرگ فلوید اعتراضات گسترده‌ای را در آمریکا علیه تبعیض نژادی و کشته‌شدن شهروندان سیاهپوست به دست مأموران پلیس به دنبال داشته است.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید البته فیسبوک نخستین شبکه‌ای نیست که قصد نشانه‌گذاری محتویات را دارد. یوتیوب که متعلق به گوگل است، از سال ۲۰۱۸ میلادی شناسایی کانال‌هایی را آغاز کرد که فعالیت اصلی آنها خبررسانی است و بودجه آنها را دولت‌ها تأمین می‌کنند. با وجود این به گزارش رسانه‌های خبری آزادی مایکل وایت و مجید طاهری، پزشک ایرانی‌آمریکایی مبادله‌ای بین ایران و آمریکا بوده که با میانجی‌گری سوئیس انجام گرفته است. منتقدان یوتیوب را متهم می‌کنند که برخی کانال‌های رسانه‌های دولتی را نشانه‌گذاری نکرده و این کانال‌ها با ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرست و پروپاگاندای دولتی است، درآمد تبلیغاتی دارند. فلوید اندکی بعد در بیمارستان جان سپرد. كار این نهاد، نوشتن، چاپ و پخش كتاب، نقاشی، عكاسی و رفتارپژوهی و زبان‌پژوهی كودكان و بررسی شیوه‌های آموزش آنان بود.

در همین زمینه: . محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی از آزادی وایت و طاهری ابراز خوشحالی کرده و در توییت خود از بازگشت آنها به جمع خانواده‌هایشان سخن گفت.