آنقدر می‌نوشت كه نمی‌شد نخوانی | DW | 05.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

شانزده خرداد ۱۳۸۷؛ ۱۲ سال پيش در چنين روزی نادر ابراهيمی در تهران درگذشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نادر ابراهيمی در سال ۱۳۱۵ در تهران زاده شد: «پدرم نقاش بود و چند صباحی هم در مكتب استاد كمال الملک نقاشی كرده بود.»

۱۵ ساله بود كه نوشتن آغاز كرد و ۲۷ ساله بود كه نخستين جُنگ دانستان‌هايش"خانه‌ای برای شب" را در نشر روزبهان به چاپ رساند كه داستان"دشنام" آن با استقبال بسيار روبرو شد.«خط خوب اولین وسیله كسب من بود. برای آشنایان خطاطی می‌كردم و پول می‌گرفتم. یكی دو سال بعد، اولین حكم رسمی یک شغل مناسب را از یک موسسه دولتی دریافت كردم: كمک‌كارگر فنی تعمیرگاه سیار سازمان برنامه در تركمن صحرا.»«دانشكده حقوق را رها كردم. شايد هم دانشكده حقوق مرا رها كرد.

از او بيش از صد رمان، جُنگ داستان كوتاه، كتاب كودک و نوجوان، نمایشنامه و فیلمنامه و آثار پژوهشی در زمینه‌های گوناگون به جا مانده است. او همچنين نخستین نهاد غیر انتفاعی غیر دولتی ایرانشناسی را بنيان نهاد و هزينه بسيار برای سفر، تهیه فیلم و عكس و اسلاید از سراسر ایران و بایگانی آنها صرف كرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری دست‌کم ۲۰ تجمع کارگری در اعتراض به وضعیت معیشت در نیمه اول خرداد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۱۰ دروغ در ۲۰ دقیقه ؛ مرور سخنرانی خامنه‌ای در سالگرد فوت خمینیEhsanMehrabi7 کثافت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وقوع هشت آتش‌سوزی در ایران طی دو هفته؛ سه آتش‌سوزی «عمدی» در تهراندر دو هفته گذشته ۸ آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایران رخ داده که سه مورد آن «عمدی» اعلام شده است. تجربه نشان داده هر جا خرابکاری سیستماتیکی در کشور رخ داده، نشان سپاه هم اونجا وجود داشته !!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد | DW | 03.06.2020وزیر خارجه آلمان خواستار بررسی حمله به خبرنگار دویچه‌وله و تیم همراه او در آمریکا و شفاف‌سازی در مورد آن شد. پلیس آمریکا به سوی اشتفان زیمونس که می‌خواست در مورد ناآرامی‌های مینیاپولیس گزارش دهد، گلوله شلیک کرد. همه بر ضد ترامپ دویچه وله ، اینترنشنال ، بی بی سی و .... چرا ؟؟؟؟؟ چون 👇👇👇👇👇👇 🙄🙄🙄🙄🙄 آمریکا آلمان را هم با خاک یکسان کرد انگار یادت نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات ده‌ها هزار نفری در لندن در اعتراض به مرگ جورج فلویدیکی از معترضان به نژادپرستی در لندن در مورد تصاویر مرگ جورج فلوید می‌گوید: «نمی‌خواهم گریه کنم؛ این [تصاویر] خونم را به جوش می‌آورد.» اعتراض به «مرگ» جرج فلوید؟! نخیر توجه کن: در اعتراض به کشته شدن یک سیاه پوست زیر دست و پای نیروهای حکومت فاشیست آمریکا از سران اروپا که همیشه در این جور موارد مدافع حقوق بشر می شدند دهانشان کاملا بسته هست .دم شهروندان گرم .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدیو؛ هزاران نفر در لندن در اعتراض به قتل جرج فلوید به خیابان آمدندتظاهرکنندگان در پایتخت بریتانیا پیش از حرکت به سوی خیابان‌های مرکزی لندن در هاید پارک تجمع کرده بودند. پروپاگاندای رسانه های غربی چرا اینهه آدم تو خاورمیانه کشته میشن صداشون درنمیاد ولی واسه ی یه امریکایی دارن جورواجر میکننن خودشونو
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »