فصل جدید بسکتبال آمریکا؛ تلاش لبرون جیمز برای اثبات مجدد و ستاره‌ای که واکسن کرونا نمی‌زند - BBC News فارسی

27/07/1400 05:07:00 ب.ظ

فصل جدید بسکتبال آمریکا؛ تلاش لبرون جیمز برای اثبات مجدد و ستاره‌ای که واکسن کرونا نمی‌زند

فصل جدید بسکتبال آمریکا؛ تلاش لبرون جیمز برای اثبات مجدد و ستاره‌ای که واکسن کرونا نمی‌زند

یک بازیکن حاضر در تالار افتخارات بسکتبال آمریکا که حاضر نشد واکسن کرونا بزند، فوق ستاره‌ای که در حسرت یافتن تیم جدید است و یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ بسکتبال که می‌خواهد ثابت کند هنوز رقیب ندارد، بخشی از ماجراهای جذاب این فصل معتبرترین رقابت‌های بسکتبال جهان هستند.

منبع تصویر،بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که بروکلین نتز مدعی اصلی قهرمانی رقابت‌های این فصل است. البته این پیشبینی با یک "اگر" بزرگ همراه است: اگر سه فوق ستاره این تیم کوین دورنت، کایر اروینگ و جیمز هاردن هم‌زمان در زمین مسابقه باشند.بروکلین نتز فصل قبل هم مدعی اصلی قهرمانی بود ولی مصدومیت‌های متوالی موجب شد که ستاره‌های این تیم فقط در نیمی از بازی‌ها کنار هم باشند.

"این مسئله حالا بین ایروینگ و نیویورک سیتی است. این معضل لیگ نیست... ولی به نظرم برای همه بهتر است که تمامی بازیکنان واکسن بزنند."هنوز مشخص نیست که سیمونز این فصل در کدام تیم بازی خواهد کردلبرون جیمز و رفقاجیمز (نفر دوم از راست) از اعتبارش کمک گرفت تا یک ستاره بزرگ را به لس‌آنجلس لیکرز بیاورد

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

bbcpersian درودها دوستان فردا چهارشنبه 20.10.2021 گابریل خبررسان بر چرخ اقبال 13.3.1443 انتقال بر سلطان بانو 28.7.1400 انرژی هسته ای بر سوارکار دوستانی توییتری که بک گرفتن مجاز هستن به منزل نقاشی شده بیان و خواسته های خودشون رو با گروه شاهدان ارباب مطرح کنند.

عکس روز: همانگونه که خدا آنها را آفرید | DW | 19.10.2021افغانستان؛ تا دمی بیاساید تصویری نمادین از خیابانی در کابل، پایتخت افغانستان. زندگی در این شهر با تکیه طالبان بر مسند امور از اساس دگرگون شد؛ تغییراتی که البته در این تصویر دیده نمی‌شوند. همان‌طور که این کودک حرکت دوچرخه را نمی‌بیند. عکس روز:

حکومت نقش پدری را دارد که فرزندان خود را به قتل می‌رساندچه ربطی به شاهنامه و سهراب و رستم و ... داشت. کیونش میخاست سیبیل ، سیبیل پرپشت و کلفت که توی غرب براش میزنند دسر سه جاف، کمبودی نداشت پسر مون بابت درپوش گذار چرند میگه! چون المانهایی که استفاده کرده ربطی به جمهوری اسلامی نداره.

اتحادیه اروپا: لبنانی‌هایی را که مانع اصلاحات و یا انتخابات می‌شوند، تحریم می‌کنیمسخنگوی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که این اتحادیه لبنانی‌هایی را که مانع اصلاحات و یا انتخابات می‌شوند، تحریم می‌کند.

زید آیت مالک، مسافر قاچاقی که ستاره دوی استقامت اسپانیا شد - BBC News فارسیزید آیت مالک همیشه یک دونده خوب بود. مهارتی که یک بار به کمکش آمد و برایش مرز بین دستگیری و فرار را رقم زد.

مادر پویا بختیاری: آنان که قصد خاموش کردن صدای دادخواهی من را دارند سخت در اشتباهند🔺 ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری جوانی که در ۲۵ آبان ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری جان خود را از دست داد، در آستانه دومین سالگرد حوادث آبان با انتشار یک توییت بر تداوم اعتراض و دادخواهی خود تاکید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: پویا سمبل آزادیست وهرگز فراموش نمیشود ،اودر قلب های ما جای دارد.

ایران می‌گوید که نمی‌خواهد موضوع «تبادل زندانیان» به مذاکرات هسته‌ای گره بخورد🔺 ایران می‌گوید که نمی‌خواهد موضوع «تبادل زندانیان» به مذاکرات_هسته‌ای گره بخورد ▪ جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته تعداد قابل توجهی از شهروندان کشورهای غربی، به ویژه آمریکا و بریتانیا را بازداشت کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید: حالا اینا که یکی از اون یکی پفیوزترن.....ولی فقط عکسایی که این رسانه از ظریف بی پدر میذاشت رو مقایسه کنید با عکسایی که از این مادر بخطا میذاره! هنوز متوجه نشدید که گروگان گرفتند؟ شما جاسوس رو حلوا حلوا میکنید الدنگ

آنتتوکومپو که به "گریک فریک" (هیولای یونانی) معروف است، فصل گذشته بیشتر منتقدانش را ساکت کرد و عنوان با ارزش‌ترین بازیکن (ام‌وی‌پی) لیگ را نیز بدست آورد.افغانستان؛ تا دمی بیاساید استراحت در افغانستان پر شر و شور.، مانند آنچه در داستان سهراب در شاهنامه اتفاق می‌افتد و «علیرضا فاضلی» و علیرضا‌هایی که به دست پدران و خانواده خود به قتل رسیده‌اند.به گزارش ایسنا، سخنگوی اتحادیه اروپا امروز در مصاحبه‌ای با شبکه خبری العربیه اظهار کرد: چارچوب قانونی تحریم‌ها علیه برخی چهره‌های قانونی آماده است و ما لبنانی‌هایی را که مانع اجرای اصلاحات و یا برگزاری انتخابات در این کشور می‌شوند، تحریم خواهیم کرد.

او و هم‌تیمی‌هایش کار سختی برای دفاع از عنوان قهرمانی دارند. این مطلب نگاهی دارد به برخی از نکات کلیدی این فصل ان‌بی‌ای: بروکلین نتز مدعی قهرمانی است، اگر. زندگی در این شهر با تکیه طالبان بر مسند امور از اساس دگرگون شد؛ تغییراتی که البته در این تصویر دیده نمی‌شوند.. این اثر هنری با این بار سیاسی و اجتماعی در رسانه‌های فارسی‌زبان و رسانه‌های خارجی چه بازتابی داشته است؟  این اثر در بنیاد حقوق بشر در میامی به مدت دو روز به نمایش گذاشته شد و به همین دلیل بیشترین بازتاب آن در رسانه‌های فارسی زبان بوده است و هنوز به پخش بین‌المللی و بازتاب آن در رسانه‌های خارجی دست پیدا نکرده‌ایم، اما هدف ما این است که در فضاهای هنری جهانی نیز به نمایش گذاشته شود.. همانگونه که خدا آنها را آفرید عکاس مشهور آمریکایی، اسپنسر تونیک یک خلاقیت دیگر به خرج داده: صدها انسان عریان که بدنشان تنها با رنگ سفید پوشانده شده، در صحرایی در اسرائیل در نزدیکی دریای مرده، بحرالمیت عکاسی شده‌اند. منبع تصویر، توضیح تصویر، بروکلین نتز سرانجام می‌تواند هر سه ستاره‌اش را هم‌زمان در اختیار داشته باشد؟ بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که بروکلین نتز مدعی اصلی قهرمانی رقابت‌های این فصل است.

البته این پیشبینی با یک "اگر" بزرگ همراه است: اگر سه فوق ستاره این تیم کوین دورنت، کایر اروینگ و جیمز هاردن هم‌زمان در زمین مسابقه باشند. انگیزه دیگر عکاس از این عکس جلب توجه به دریای مرده بوده که در حال خشکیدن است. زمانی که برای روابط جنسی آن تعیین تکلیف و جرم‌انگاری شده است، پس سیاسی بودن آن اجتناب ناپذیر است. کریس کارینو، کارشناس بسکتبال می‌گوید: "در نیویورک سیتی اگر می‌خواهید در فضای سرپوشیده فعالیت ورزشی کنید، باید واکسن (کرونا) زده باشید. این در حالی است که کایری اروینگ گفته واکسن نخواهد زد و به این ترتیب اجازه حضور در بازی‌ها را هم ندارد. این بیابان که بیشتر پوشیده از شنزار و نمکزار است گاه در ماه‌های سپتامبر تا نوامبر کاملا متحول می‌شود." "به نظرم منطقی است که بگوییم انتظارات زیادی در مورد قهرمانی آن‌ها وجود دارد، اما اگر جام را نبرند هم فاجعه نخواهد بود. چیزی که برای من بسیار خوشحال‌کننده بود، این است که این خودرو که متعلق به ایرانی‌ها بود، به خدمت ایرانی‌ها برگشت و در مسیر کمک به حقوق بشر خصوصا اقلیت‌های جنسی و جنسیتی به کار‌گرفته شد." بروکلین نتز فصل قبل هم مدعی اصلی قهرمانی بود ولی مصدومیت‌های متوالی موجب شد که ستاره‌های این تیم فقط در نیمی از بازی‌ها کنار هم باشند. این رویداد که این روزها شاهد آن هستیم، آخرین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی اتفاق افتاده بود.

حقوق اروین در فصل آینده ۳۳ میلیون دلار خواهد بود و اگر او شرایط بازی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که به تیم ایالت‌هایی فرستاده شود که قوانین آسان‌تری در رابطه با محدودیت‌های کرونا دارند. آدام سیلور، مدیر اجرایی ان‌بی‌ای در آستانه شروع فصل جدید گفت: "امیدوارم کایری به رغم موضع سختی که دارد، سرانجام راضی شود که واکسن بزند، چون واقعا دوست دارم که او بتواند این فصل بسکتبال بازی کند. جنب‌وجوش و فعالیت‌های بدنی از جمله راه‌های حفظ تندرستی است، البته انجام ژیمناستیک در آب هم در این سن و سال انرژی می‌طلبد. تنها مسئله این است که آیا ما نسبت به انسان‌های اطراف‌مان احساس مسئولیت می‌کنیم یا خیر؟ این احساس مسئولیت بسیار شخصی‌ است، به عنوان مثال برای من از یک دغدغه شخصی شروع شد و با فرصت‌هایی که به من داده شد و امروز به اینجا رسید." "این مسئله حالا بین ایروینگ و نیویورک سیتی است. این معضل لیگ نیست. در ماه‌های گذشته با رفع برخی‌ محدودیت‌ها بسیاری از اماکن دیدنی و فرهنگی درهای خود را بار دیگر باز کرده‌اند...

. فروش دار و ندار در بازار مکاره کابل در پی قدرت‌گیری طالبان و سقوط کابل ده‌ها هزار شهروند افغانستان از کشور خارج شدند، هزاران نفر دیگر هم چنین قصدی دارند. ولی به نظرم برای همه بهتر است که تمامی بازیکنان واکسن بزنند." منبع تصویر، توضیح تصویر، هنوز مشخص نیست که سیمونز این فصل در کدام تیم بازی خواهد کرد اگر ایروینگ قصد ترک نیویورک را داشته باشد یکی از گزینه‌های محتمل معاوضه او با بن سیمونز، پوینت گارد فیلادلفیا سونتی‌سیکسرز است. برخی‌ها حتی برای تأمین نیاز‌های اولیه خود ناچار شده‌اند، دار و ندار خود را در بازارهای خیابانی کابل عرضه کنند. هرچند که به نظر می‌رسد فیلادلفیا قصد دارد این بازیکن ۲۵ ساله را که سه بار در تیم "آل‌استار" حضور داشته، حفظ کند. گفته می‌شود که این بازیکن استرالیایی از شرایط تیم راضی نیست و در تمرینات نیم فصل هم شرکت نکرد، گرچه در حال حاضر به تیم ملحق شده است. از این رو مسئولان مکزیکوسیتی تصمیم گرفتند در مشهورترین بلوار این شهر به جای تندیس کریستف کلمب، پیکره این زن سرخ‌پوست را در معرض دید عموم قرار دهند.

لبرون جیمز و رفقا Getty Images توضیح تصویر، جیمز (نفر دوم از راست) از اعتبارش کمک گرفت تا یک ستاره بزرگ را به لس‌آنجلس لیکرز بیاورد لبرون جیمز نه تنها نیمی از عمر خود را در ان‌بی‌ای گذرانده، که همواره یکی از بهترین بازیکنان این رقابت‌ها نیز بوده است. اما حالا در ۳۶ سالگی سئوال این است که عملکرد فوق‌العاده او تا کی ادامه خواهد داشت؟ جیمز که چهار بار قهرمان بسکتبال آمریکا شده است، بخش بزرگی از رقابت‌های فصل قبل را به دلیل مصدومیت قوزک از دست داد. شناور در غروب پاییز سرد آلمان آغاز شده اما این زن قایقران بی توجه به خنکی غروب پاییز روی رود ماین در فرانکفورت با آرامش در حال قایق‌سواری ایستاده (پدل بورد) است. او سپس به ترکیب لس‌آنجلس لیکرز برگشت اما همراه با این تیم در دور اول پلی‌آف حذف شد. جیمز که بسیاری او را در کنار مایکل جردن، بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ بسکتبال می‌دانند، می‌خواهد ثابت کند که هنوز هم مرد اول این رشته است. چنگ و دندان نشان دادن! به کسی دندان‌نشان دادن یک ضرب‌المثل آلمانی است، چیزی شبیه همان چنگ و دندان نشان دادن خودمان. او از نفوذش استفاده کرد تا رفیق قدیمی‌اش کارملو آنتونی (۳۷ ساله) را راضی کند به او در لیکرز ملحق شود.

راجان روندو ۳۵ ساله، یکی دیگر از ستاره‌هایی است که این فصل با پیراهن بنفش و طلایی لیکرز به زمین می‌رود. همین که تیم او در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل تیم برزیل با نتیجه صفر صفر مساوی کرد، نوعی چنگ و دندان نشان دادن به برزیلی‌ها است. او از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ نیز برای این تیم بازی کرده بود. لیکرز راسل وستبروک را هم از واشنگتون ویزارد به خدمت گرفته است اما نکته کلیدی این است که این ستاره با سابقه ۹ بار حضور در آل‌استار چقدر در سیستم لیکرز جا می‌افتد. عکس روز: فیوری کمربند را نداد تایسون فیوری بریتانیایی (رو به دوربین) در رقابتی نفس‌گیر در لاس‌وگاس پس از ۱۱ راند دیونتی وایلدر آمریکایی را ناک‌اوت کرد و کمربند قهرمانی بوکس سنگین‌وزن جهان را برای خود نگهداشت. لیکرز چهارمین تیم این ورزشکار ۳۲ ساله در سه سال اخیر است. قهرمانی لیگ در دسترس یانیس؟ منبع تصویر، Getty Images توضیح تصویر، آنتتوکومپو فصل گذشته ارزشمندترین بازیکن ان‌بی‌ای شد و به میلواکی باکس کمک کرد تا به اولین قهرمانی از سال ۱۹۷۱ برسد تعجیب ندارد که کسب قهرمانی پس از ۵۰ سال موجب می‌شود که ملیواکی این فصل هم یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی به شمار رود. دیدار نخست با نتیجه مساوی و مسابقه دوم به نفع فیوری به پایان رسیده بود.

این قهرمانی تا حد زیادی مدیون یانیس آنتتوکومپو است؛ بازیکنی با ۲۱۱ سانتیمتر قد و ۱۱۰ کیلوگرم وزن که یکی از مقتدرترین نیروهای لیگ از دوران شکیل اونیل به این سو است. و اگر این اطلاعات به اندازه کافی موجب هراس رقیبان نشده باید گفته که خیلی‌ها معتقدند این ستاره ۲۶ ساله هنوز نتوانسته تمام توانایی‌هایش را نشان دهد. این سبب می‌شود که مخاطب بیشتر با آنچه نمی‌بیند درگیر شود تا با بقیه اثر؛ مانند کاری که کریستو و ژان‌کلود با پوشاندن بناهای عظیم می‌کردند. نیتان ماریزون، کارشناس بسکتبال به بی‌بی‌سی گفت: "به نظرم یانیس می‌تواند اقتداری بیشتر از فصل گذشته‌ داشته باشد. من معقتدم او می‌تواند به طور متوسط ۳۰ امتیاز در هر بازی بگیرد، ۷۰ درصد پرتاب‌های آزادش را تبدیل به امتیاز کند و پرش‌های بهتری داشته باشد. مبارزه بومیان برزیل علیه تبعیض بومیان برزیل با تجمع در برابر وزارت آموزش و پرورش این کشور دست به تظاهرات زدند. قهرمانی لیگ کاملا در دسترس او است.

" یک مدعی تازه به لطف جذب کایل لاوری از تورنتو رپتورز، میامی هیث می‌تواند به شگفتی‌ساز این فصل تبدیل شود. در این عکس یکی از معترضان در برازیلیا، پایتخت برزیل با آرایش سنتی دیده می‌شود. لاوری که در سال ۲۰۱۹ قهرمان ان‌بی‌ای شد با تجربه و قدرت رهبری‌اش قدرتی مضاعف به تیم جوان و مستعد میامی هیث می‌بخشد. این قضیه راجع به پی‌جی تاکرهو هم صدق می‌کند، بازیکنی که فصل قبل با میلواکی باکس، قهرمان لیگ شد. جشن امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی تحت شرایطی خاص برگزار می‌شود؛ البته ماسکی که این هنرمندان رقص سنتی به چهره زده‌اند، با توجه به آرایش منحصربه‌فرد رقصندگان چندان جلب توجه نمی‌کند. به این بازیکنان نام‌هایی مانند جیمی باتلر و بم آدبایو را اضافه کندید و آن‌گاه اعتراف خواهید کرد که میامی هیث این فصل می‌تواند هر حریفی را به چالش بکشد. موضوعات مرتبط . ماراتن ۲۵۰ کیلومتری در بیابان در سی‌وپنجمین دوره ماراتن مشهور مراکش که در بیابان‌های این کشور برگزار می‌شود ورزشکاران بار دیگر ۲۵۰ کیلومتر را با پای پیاده طی می‌کنند.