فشار جمهوری اسلامی و منع تجمع معترضان ایرانی در وین

18/06/2021 09:26:00 ب.ظ

آن_سوی_خبر

مذاکره کنندگان ایرانی ادعا کرده‌اند که صدای گروه‌های معترض در خیابان باعث ارعاب، وحشت و فشار روانی بر آن‌ها شده است و از پلیس اتریش خواسته‌اند مجوز ادامه تجمعات را باطل کند. آن_سوی_خبر گزارشی از پیام یونسی‌پور younesipour👇

«مخالفان رژیم ایران مجاز به تظاهرات نیستند چون صدای‌ آن‌ها خیلی بلند است.»»، یکی از رسانه‌های چپ‌گرا و روشن‌فکر اتریش بود. اشتاندارد در گزارش خود به بی‌وقفه بودن اعتراضات گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در وین و در طول شش دوره مذاکرات اتمی جدید میان ایران و قدرت‌های جهانی اشاره کرده است.

اشتاندارد اما سراغ برخی از تجمع‌کنندگان رفته و حتی از دیده‌های خودش از محل استقرار معترضان و هم‌چنین موقعیت جغرافیایی این منطقه از شهر نوشته است: «خیابان رینگ از شریان‌های اصلی شهر وین محسوب می‌شود. همیشه می‌توانید چندین لاین ترافیک و ازدحام خودروها را در این خیابان ببینید. فاصله تجمع کنندگان با دیوار هتل نیز چند ده متر است و بعید به نظر می‌رسد صدای اعتراض آن‌ها به گوش مذاکره‌کنندگان برسد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

younesipour چون بهانه مياورند فقط وقت گذرانى!!اروپا و امريكا بايد انقدر ساده انديش باشند كه انها را باور كنند!! younesipour کمتر گوه اصافی بخورن تا از صدای مردم خودشون نترسن

دو کشتی ایرانی در آب‌های اطلس؛ مکران و سهند در حال حرکت به سمت سوریه

مطالبات شهروندان ایرانی از رئیس جمهوری آیندهچند شهروند تهرانی از جمله رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی درباره اهداف شرکت در انتخابات و مطالبات‌شان از رئیس جمهوری آینده این کشور گفتند. - خبرگزاری آناتولی

مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند🔺مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند ▪️مقامات آمریکایی می‌گویند که کشتی‌های نیروی دریایی ایران اوایل این هفته مسیر خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

حماسه‌ای از ‌جنس ‌غیرت ایرانی در دارالعباده یزد / پرچم عزت و سربلندی ایران در اوج آسمان‌ها برافراشته شد + فیلم- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 حماسه‌ای از ‌جنس ‌غیرت ایرانی در دارالعباده یزد حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از مهم بودن سرنوشت کشور برای تمام آحاد مردم است مردم_میدان جرات دارین فیلم صف نشون بدین🤣

تاسیسات ایرانی آسیب ندید/ صادرات برق به عراق صفر شدتوضیحات سخنگوی صنعت برق در پی انفجار خط انتقال برق ایران به عراق: تاسیسات ایرانی آسیب ندید براساس اعلام منابع عراقی عناصر داعش این خط انتقال برق را در دیالی منفجر کرده‌اند صادرات برق به عراق صفر شد تا رفع کامل این مشکل نمی‌توان این خط را وارد مدار کرد بهتر! امیدوارم این تجهیزات هیچ وقت تعمیر نشه،تا برقی که حق و سهم مردم ایرانه به عراق صادر نشه. حاجی لاکن مدافعان حرم اهل بیت سیدعلی و نیروهای هوافضا فرامرزی راداری کجا بودن ؟

درخواست 45 نهاد حقوق بشری و اینترنتی برای تضمین دسترسی مردم ایران به اینترنتچهل و پنج سازمان و نهاد مدنی مدافع حقوق و آزادی‌های اینترنتی ایرانی و بین‌المللی در نامه‌ای سرگشاده‌ به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از او صندوق میوه

پلیس اتریش مجوز تجمع تمامی گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در وین که قصد داشتند مانند هفته‌های اخیر مقابل «گرند هتل» تجمع کنند را باطل کرد.به گزارش سایت موسسه ردیابی دریایی نفت‌کش‌ها و کشتی‌ها، «تانکر ترکزر»، دو کشتی ایرانی «مکران» و «سهند» که چند روز پیش با عبور از سواحل جنوب آفریقا وارد اقیانوس اطلس شدند، در حال حرکت به سمت سوریه هستند.چند شهروند تهرانی از جمله رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی درباره اهداف شرکت در انتخابات و مطالبات‌شان از رئیس جمهوری آینده این کشور گفتند.ناوبندر «مکران» - آرشیو تارنمای خبری «پولیتیکو» از تغییر مسیر کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند، خبر داد.

در متن گواهی پلیس اتریش که برای یکی از گروه‌های حقوق بشری ساکن این شهر صادر شده، از برهم زدن آرامش مذاکره‌کنندگان و ایجاد سر و صدا به عنوان دلایل لغو مجوز این تجمعات نام برده شده است. نمایندگان جمهوری اسلامی طی هفته‌های گذشته در شهر وین به صورت غیرمستقیم با امریکا و به صورت مستقیم با باقی‌مانده کشورهای عضو «برجام» در حال مذاکره هستند. این دو کشتی نظامی هم‌چنین به مناسبت چهارم جولای، سالگرد توقیف نفت‌کش غول پیکر «گریس-۱» که درحال رفتن به سمت سوریه از طریق تنگه «جبل‌الطارق» بود، از این آبراه گذر خواهند کرد. در تمامی این مدت، گروه‌های اپوزوسیون و فعالان حقوق بشر مقابل گرند هتل، محل برگزاری این مذاکرات تجمع می‌کردند.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی غلامرضا شریعتی، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و استاندار سابق خوزستان که در صف رای انتخابات ریاست جمهوری بود در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره مسائلی که باید در اولویت رئیس جمهوری آینده ایران باشد گفت: یکی از مسائلی که باید حل شود معیشت مردم و توسعه کشور برای کارآفرینی است. *** «مخالفان رژیم ایران مجاز به تظاهرات نیستند چون صدای‌ آن‌ها خیلی بلند است. ایران با این اقدام قصد داشته است تهدید جدیدی را متوجه ایالات متحده بکند.» این تیتر روزنامه « اشتاندارد »، یکی از رسانه‌های چپ‌گرا و روشن‌فکر اتریش بود. به عقیده مقامات آمریکایی، تغییر مسیر کشتی‌ها نشان می‌دهد که کارزار دیپلماتیک برای ترغیب دولت‌های نیمکره غربی جهت بازگرداندن این‌ کشتی‌ها با موفقیت انجام شده است.

اشتاندارد در گزارش خود به بی‌وقفه بودن اعتراضات گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در وین و در طول شش دوره مذاکرات اتمی جدید میان ایران و قدرت‌های جهانی اشاره کرده است. دریادار «حبیب‌الله سیاری»، رییس ستاد مشترک ارتش ایران نیز با بیان این که دو کشتی یاد شده ماه گذشته از اسکله بندرعباس در جنوب این کشور خارج شده‌اند، گفته است: «ماموریت این دو شناور، طولانی‌ترین و پرچالش‌ترین سفر نیروی دریایی ایران تاکنون به شمار می‌رود. همچنین شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم کند. در بخشی از این گزارش از سوی مقامات مذاکره کننده در وین ادعا شده است: «میزان سروصدای ایرانیان در خیابان "رینگ" به حدی زیاد است که روند مذاکرات را مختل می‌کند.» مذاکره کنندگان ایرانی ادعا کرده‌اند که صدای گروه‌های معترض در خیابان باعث ارعاب، وحشت و فشار روانی بر آن‌ها شده است و از پلیس اتریش خواسته‌اند مجوز ادامه تجمعات را باطل کند.» سایت «پولیتیکو» نیز برای اولین بار در اواخر ماه می به نقل از دو منبع بدون ذکر نام آن‌ها اعلام کرد مقصد نهایی این دو کشتی، ونزوئلا خواهد بود. اشتاندارد اما سراغ برخی از تجمع‌کنندگان رفته و حتی از دیده‌های خودش از محل استقرار معترضان و هم‌چنین موقعیت جغرافیایی این منطقه از شهر نوشته است: «خیابان رینگ از شریان‌های اصلی شهر وین محسوب می‌شود. مریم درویش هم یکی دیگر از شهروندان تهرانی بود که در صف اخذ رای حضور داشت نیز درباره دلیل شرکت در انتخابات گفت: «از زمانی که واجد شرایط شدم هر دوره در انتخابات شرکت کردم. همیشه می‌توانید چندین لاین ترافیک و ازدحام خودروها را در این خیابان ببینید. به همین دلیل، ایران به‌عنوان متحد جدی «نیکولاس مادورو»، رییس‌جمهوری ونزوئلا، تصمیم گرفته است با این دو کشتی بنزین و دیگر کالاهای خود را برای این کشور بفرستد..

فاصله تجمع کنندگان با دیوار هتل نیز چند ده متر است و بعید به نظر می‌رسد صدای اعتراض آن‌ها به گوش مذاکره‌کنندگان برسد.» اشتاندارد به نقل از تجمع‌کنندگان نوشته که پلیس اتریش به آن‌ها اطلاع داده آسیب‌های عمومی تجمات، بیش از منافع آن‌ها است. «سعيد خطيب‌زاده»، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران نیز در تاریخ ۳۱ می از مقصد ناوچه مکران پرده برداشت و تصریح کرد: «ایران در آب‌های بین‌المللی حضور دارد و مانند هر کشور دیگری در نظام بین‌الملل این حق را دارد که از تمام حقوق بین‌المللی استفاده کند و در آب‌های بین‌المللی حضور داشته باشد و هیچ کشوری نمی‌تواند به این حق تعدی کند. خانم جوان دیگری که برای دومین بار برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بود به خبرنگار آناتولی گفت: «هدف از شرکتم این است که به عنوان یک ایرانی وظیفه خودم می‌دانم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم. اما سوال این‌جا است که ضرر و منفعت کدام سوی این ماجرا در نظر گرفته شده بود؟ جمهوری اسلامی یا نهادهای حقوق بشری و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی؟ اشتاندارد هم‌چنین به نقل از وزارت خارجه اتریش نوشته است که پیش از این اتحادیه اروپا از اتریش در مورد کیفیت میزبانی از طرفین مذاکره کننده سوال پرسیده بود. به نظر می‌رسد نمایندگان جمهوری اسلامی برای ایجاد خفقان و کنار زدن گروه‌های مخالف خود از خیابان‌های وین، حتی به اتحادیه اروپا هم شکایت کرده بودند.» کالج وابسته به نیروی دریایی امریکا نیز پیش از این با انتشار تحلیلی اعلام کرده است: «در صورت تحویل قایق‌ها به ارتش ونزوئلا، ممکن است هسته اصلی یک جنگ نامتقارن در نیروهای مسلح ونزوئلا شکل‌ بگیرد و به‌عنوان عاملی برای مقابله با نیروهای برتر دریایی و اختلال در روند بارگیری کشتی‌هایی شود که قصد حمل کالا از طریق کانال پناما در سواحل این کشور دارند. هم‌زمان سازمان «عفو بین‌الملل» ( AMNESTY ) در بیانیه‌ای، رفتار و تصمیم پلیس اتریش را خلاف موازین حقوق بشر در اتریش دانست. او درباره توقعش از رئیس جمهوری آینده توضیح داد: «کاندیدای مورد نظرم و یا هرکسی که رای آورد به تمام تعهداتی که داده است تا جای ممکن عمل کند، چون مسئول است.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ خود نوشته است: «فعالان حقوق بشر در اتریش با حضور مقابل هتل مذاکرات، خواهان آزادی افرادی شدند که به اشتباه و ناحق در ایران زندانی هستند. این هشدار در پی انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های امریکایی مبنی بر این که چند نفت‌کش ایرانی حامل قایق‌های سریع‌السیر عازم اقیانوس اطلس هستند، صادر شد.» این سازمان از عواملی مانند تولید سروصدا یا بالا رفتن صداها به عنوان «دلایل ناکافی» برای برهم زدن مجوز تجمعات نام برد و نوشت: «ما اعلام می‌کنیم که این تصمیم باید آخرین تصمیم شما می‌بود، نه اولین اقدام.» «فلورین کلنک»، سردبیر پیشرو مجله «فالتر» گزارش «مارتین اشتایدینگر»، نویسنده برجسته این هفته‌نامه را در توییتر خود منشر کرد و نوشت: «اتریش برگزاری مراسم اعتراضی فعالان حقوق بشر ایرانی را ممنوع کرد. به گزارش « انستیتو واشنگتن برای سیاست خاورنزدیک»، حکومت ایران برای تقویت نیروی دریایی خود در مناطقی دور از سواحال این کشور تلاش می‌کند، هر چند در نهایت قدرت مانور تهران در دریاهای آزاد محدود باقی خواهد ماند. گفتنی است در این دوره از انتخابات ایران هفت کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تائید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره گیری محسن مهرعلیزاده، علیرضا زاکانی و سعید جلیلی از دور رقابت‌های انتخاباتی، عبدالناصر همتی، ابراهیم رئیسی، محسن رضایی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران هستند.» اما تیتر مجله فالتر تکان دهنده بود؛ «سلب آزادی بیان». در خط اول گزارش، تصمیم پلیس وین، «عجولانه» و «عجیب و غریب» تلقی شده است. نیروی دریایی ارتش ایران نیز دارای شش فروند ناوچه فرسوده، ۱۲ قایق گشتی مجهز به موشک و چند زیردریایی کوچک است.

مارتین اشتایدینگر نیز در گزارش خود به پهنای خیابان رینگ وین اشاره کرده و نوشته است که عبور صدا از لایه‌های پنجره‌ها و دیوارها، پس از عبور از سه لاین خیابان که خودروها در حال عبور و مرور هستند، چندان ساده نیست.. در بخشی از این گزارش فالتر نوشته شده است: «روند سلب آزادی بیان از تصمیم پلیس ایالت وین مشخص است. ماموریت این ناو، پشتیبانی از دیگر کشتی‌های ناوگان دریایی ایران و تمرینات نظامی بود. مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا از یک شورش ادعایی شکایت کرده است و حالا فعالان حقوق بشر حق تجمع آزاد در خیابان‌ها را ندارند.» اما بازتاب تصمیم برای لغو تجمعات در وین فقط به رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری ختم نشد.. دکتر «اوا ارنست»، نماینده حزب سبزهای اتریش در پارلمان این کشور، حمله‌ای شدیدالحن به تصمیم‌گیرندگان کشورش داشت.

او گفت: «منع و محدود کردن فعالان حقوق بشر برای برآورده شدن خواسته‌های نمایندگان رژیمی که مدام حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد، از نظر اخلاقی مذموم است.» اوا ارنست هم‌چنین در پاسخ به ادعاهای نمایندگان رژیم جمهوری اسلامی گفت: «وقتی دیپلمات‌های ایرانی از ایجاد رعب و وحشت و فشار روانی از این تجمعات صحبت می‌کنند، لازم می‌شود من به آن‌ها توصیه کنم که در بازگشت به ایران از زندان‌های کشور خود بازدید کنند. آن‌جا با هزاران مرد و زنی روبه‌رو خواهند شد که به دلیل عقاید شخصی، بیان دیدگاه‌ها یا جهت‌گیری اجتماعی خود در پشت میله ‌ ها عذاب می‌کشند.» این نماینده مجلس اتریش با انتقاد از رویکرد دولت خود در قبال ممنوعیت تجمع مقابل گرند هتل گفت: «ما نمی‌توانیم از سایر کشورهای جهان بخواهیم که مبانی حقوق بشر را رعایت کنند وقتی خودمان در کشورمان موضع دیگری گرفته‌ایم. ما به جای ممنوع کردن فعالان حقوق بشر از حضور در اماکن عمومی، باید آزادی بیان را در اتریش حفظ کنیم.

» .