مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند

27/03/1400 11:09 ب.ظ

🔺مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند ▪️مقامات آمریکایی می‌گویند که کشتی‌های نیروی دریایی ایران اوایل این هفته مسیر خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این‌ تارنما به نقل از منابع مطلع نوشته است که احتمالا تلاش‌های دیپلماتیک باعث ایجاد این تغییر شده است. مقامات آمریکایی می‌گویند که کشتی‌های نیروی دریایی ایران اوایل این هفته مسیر خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

به نظر می‌رسد که کشتی‌هایی که به گفته مقامات آمریکایی احتمالا آماده انتقال اسلحه بوده‌اند، در طول سفر خود از ایران چندین‌ بار مسیر خود را تغییر داده‌اند و باز هم ممکن است دوباره این‌ کار را انجام دهند.

به گفته یک مقام نظامی که به دلیل حساسیت موضوع مایل نبود نامش فاش شود، پس از تغییر مسیر این کشتی‌ها در اوایل هفته آنها احتمالا به سمت مدیترانه و سواحل سوریه و یا به سمت شمال و روسیه خواهند رفت. به عقیده مقامات آمریکایی، تغییر مسیر کشتی‌ها نشان می‌دهد که کارزار دیپلماتیک برای ترغیب دولت‌های نیمکره غربی جهت بازگرداندن این‌ کشتی‌ها با موفقیت انجام شده است. headtopics.com

به نوشته پولیتیکو ناو ایرانی «سهند» و ناوبندر «مکران» پس از آن که مقامات دولت بایدن به طور علنی و خصوصی از دولت‌های ونزوئلا، کوبا، و دیگر کشورهای منطقه خواستتند که اجازه پهلوگیری به آنها را ندهند، مسیر تازه‌ای را انتخاب کردند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حج به وقت کرونا؛ ربات‌هایی که در مسجد‌الحرام آب زمزم میان زائران توزیع می‌کننددولت عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که شمار زائران اگر چه از ده هزار نفر در سال گذشته به شصت هزار نفر در سال جاری افزایش خواهد یافت اما تنها افراد واکسینه شده ساکن در این کشور اجازه حضور در مراسم حج تمتع را خواهند داشت. اجرشان با سیدالشهداء دین چه بیزینس خوبیه برای اونایی که بلدند چطور ملتو خر کنند

جو بایدن از سوئیس که حافظ منافع آمریکا در ایران است، تشکر کردجو بایدن از سوئیس که حافظ منافع آمریکا در ایران است، تشکر کرد آقای کاسیس در کنفرانس خبری خود همچنین گفت که علاوه بر موضوع ارسال کمک های انسان‌دوستانه به ایران، در مورد مذاکرات هسته‌ای جاری در وین نیز صحبت شد ⬇️بیشتر بخوانید: تشکر کرد از اینکه سالها چشم بست بر نقض فاحش حقوق بشر و تشکر کرد بخاطر اینکه هوای پدرخوانده تروریسم جهانی را دارد و تشکر کرد که پولهای دزدی خامنه مزدور و دار و دسته حرامزاده شان را در بانکها جا داد ... مماشات راى_من_سرنگونى اصلا بایدن چیزی میفهمه؟ همه چیز رو که اشتباه میگه.

اولدوز پوری: گفتند اگر بخوانی، بلایی سرت می‌آوریم که قابل جبران نباشد

'کیوروک' واکسنی که امید آلمانی‌ها را بر باد داد | DW | 17.06.2021نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن آلمانی 'کیوروک' به‌مراتب کم‌تر از انتظاری بود که از آن می‌رفت. نتایج اولیه‌ای که این شرکت مستقر در توبینگن اعلام کرده حاکی از کارایی ۴۷درصدی این واکسن علیه بیماری کووید ۱۹ است. sajjaaad

آیا راهی وجود دارد که پرینت مکالمات تلفن همسرم را بگیرم؟دنبال پرینت نباش یه دفعه بی خبر بزن فک مک شو پیاده کن تا اون باشه دیگه از این غلطها نکنه طلاق رو هم توسعه نمیکنم با شیشه اب لیمو بزن تو فکش تا شیش ما تو گچ باشه درس عبرت بشه واسه خائنین

تشریح دلایل مقاومت و پیروزی مردم در دوران جنگ اقتصادی بر همه ما واجب است/ باید برای مردم توضیح دهیم که اگر برجام، تحریم و جنگ اقتصادی نبود، امروز وضعیت کشور چگونه بود/ چرا در تبلیغات انتخاباتی هیچکس از جنایت آمریکا علیه ملت ایران حرفی نزددکتر روحانی: تشریح دلایل مقاومت و پیروزی مردم در دوران جنگ اقتصادی بر همه ما واجب است/ باید برای مردم توضیح دهیم که اگر برجام، تحریم و جنگ اقتصادی نبود، امروز وضعیت کشور چگونه بود/ چرا در تبلیغات انتخاباتی هیچکس از جنایت آمریکا علیه ملت ایران حرفی نزد ای لعنت خدا بر توی بی شرف روحانی، تو ملت و بیچاره کردی آشغال،نفرین بر تو . انشاالله بزودی و به خواست خدا و یاری امام زمان انتقام سخت مردم و میبنی وقتی از روی پشت بام بانک مرکزی پرتت کردیم پایین. انتقام_سخت_مردم همتی_روحانی_قاتل_اقتصادی هر چی دوست داری حرفهایت بزن که ۲۸ خرداد میفرستیم تو زباله دان تاریخ همراه با کلیدت کیف کنی اونجا از شش قفل کردن درب روزی مردم بر نوادگانت داستان تعریف کنی

تارنمای خبری «پولیتیکو» از تغییر مسیر کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند، خبر داد.

این‌ تارنما به نقل از منابع مطلع نوشته است که احتمالا تلاش‌های دیپلماتیک باعث ایجاد این تغییر شده است.

مقامات آمریکایی می‌گویند که کشتی‌های نیروی دریایی ایران اوایل این هفته مسیر خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

به نظر می‌رسد که کشتی‌هایی که به گفته مقامات آمریکایی احتمالا آماده انتقال اسلحه بوده‌اند، در طول سفر خود از ایران چندین‌ بار مسیر خود را تغییر داده‌اند و باز هم ممکن است دوباره این‌ کار را انجام دهند.

به گفته یک مقام نظامی که به دلیل حساسیت موضوع مایل نبود نامش فاش شود، پس از تغییر مسیر این کشتی‌ها در اوایل هفته آنها احتمالا به سمت مدیترانه و سواحل سوریه و یا به سمت شمال و روسیه خواهند رفت.

به عقیده مقامات آمریکایی، تغییر مسیر کشتی‌ها نشان می‌دهد که کارزار دیپلماتیک برای ترغیب دولت‌های نیمکره غربی جهت بازگرداندن این‌ کشتی‌ها با موفقیت انجام شده است.

به نوشته پولیتیکو ناو ایرانی «سهند» و ناوبندر «مکران» پس از آن که مقامات دولت بایدن به طور علنی و خصوصی از دولت‌های ونزوئلا، کوبا، و دیگر کشورهای منطقه خواستتند که اجازه پهلوگیری به آنها را ندهند، مسیر تازه‌ای را انتخاب کردند.

سخنگویان کاخ سفید، وزارت خارجه آمریکا، و پنتاگون هنوز اظهار نظری در این زمینه نداشته‌اند.

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد به کشتی‌های ایرانی «حامل سلاح» اجازه پهلو گرفتن ندهند

نشریه «پولیتیکو» به نقل از سه فرد آگاه گزارش داده که دولت بایدن از دولت‌های ونزوئلا و کوبا خواسته است به دو کشتی نیروی دریایی ایران، که تصور می‌شود حامل سلاح برای انتقال به کاراکاس باشند، اجازه پهلو گرفتن ندهند.