فستیوال فیلم لومير لیون؛ تقدیر از سینمای «سیاه نمای» برادران بلژیکی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فستیوال فیلم لومير لیون؛ تقدیر از سینمای «سیاه نمای» برادران بلژیکی این گزارش را بخوانید 🔽

دوازدهمین دوره جشنواره فیلم لومیر با برنامه تقدیر از برادران داردن که طی روزهای ۱۰ تا ۱۸ اکتبر در شهر لیون فرانسه برگزار می‌شود روز شنبه آغاز به کار کرد.

با وجود شیوع دوباره و گسترده ویروس کرونا در شهر لیون و اعمال مجدد مقررات سخت‌گیرانه، مقام‌های محلی و از جمله فرماندار بر برگزاری این جشنواره در تاریخ پیش‌بینی شده تاکید کردند. این فستیوال فرهنگی در حالی برگزار می‌شود که با توجه به قرار گرفتن لیون در فهرست پرخطرترین شهرهای آلوده به ویروس کرونا، تمام میکده‌ها و قهوه‌خانه‌ها با دستور دولت و مقام‌های محلی دست‌کم تا یک هفته تعطیل هستند.

تی‌یری فرمو، مدیر این جشنواره فیلم لومیر روز جمعه و با حضور در استودیوی یورونیوز با ابراز امیدواری به احیای صنعت آسیب‌دیده سینما گفت: «بارها مرگ سینما را اعلام کردند اما هر بار سینما مقاومت کرد و به مرحله بالاتری رفت. مطمئنا سینما هم مانند شرکت‌های هواپیمایی و صنایع دیگر با یک بحران جدی روبه‌رو است ولی ما این بار هم با امید به آینده زنده خواهیم ماند.

تقدیر از یک عمر فعالیت هنری ژان-پی‌یر و لوک داردن، برادران کارگردان بلژیکی، بخش ویژه جشنواره لومیر امسال است. برادران داردن در فیلم‌هایی مانند «روزتا»، «فرزند» و «دو روز و یک نیمه‌شب» به سراغ بخش‌های روایت نشده جامعه بلژیک رفتند و تصویری سیاه از استیصال در این کشور اروپایی را به نمایش گذاشتند.

برادران داردن در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۵ نخل طلای جشنوار کن را برای فیلم‌های «روزتا» و «فرزند» دریافت کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سناتور تد کروز از دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌ بخش مالی ایران تقدیر کردسناتور تد کروز از دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌ بخش مالی ایران تقدیر کرد سناتور کروز ضمن تقدیر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌های اخیر افزود: «من مشتاق همکاری با دولت برای اطمینان از اجرای این تحریم‌ها هستم.» آقای سناتورقول پریزیدنت ترامپ برای اینترنت آزادچه شدامروزبه خاطرترس ازشورش مردم حکومت اعدامی اینترت را درسراسرایران یا قطع کرده یا طوری ضعیف کرده که قابلیت استفاده نیست بز کوهی هم زر زد تد کروز یک 'وکیل الدوله'برای دولت ترامپ است!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'هیچ' در آپارات - BBC News فارسیاین هفته در آپارات فیلم 'هیچ' ساخته شورا مکارمی به نمایش در‌می‌آید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

الزام استفاده از ماسک از درب منازل از فردا / تمدید محدودیت های کرونایی در پایتختاستاندار تهران از الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان در تهران از درب منازل از فردا و تمدید محدودیت های کرونایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویر اختصاصی یورونیوز از مراسم اقامه نماز بر پیکر شجریانعباس صالحی، وزیر ارشاد، حسین علیزاده، آهنگ ساز و نوازنده، سهراب پورناظری، موسیقی‌دان و محمود دعایی، مدیر روزنامه اطلاعات از جمله شخصیت‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ از شنبه حضور در کارزار انتخاباتی را از سر می‌گیردآقای ترامپ گفته است که می‌خواهد روز شنبه در کمپین انتخاباتی فلوریدا شرکت کند. در همین روز لاتین‌تبارهای مخالف کمونیسم و طرفدار ترامپ در میامی راهپیمایی می‌کنند. عجب بگویید این بار ماسک را فراموش نکند! البته تزریق مایع ضد عفونی را فراموش کند! برای دیگران نیز نسخه نپیچد!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آنکارا: ترکیه همواره از مواضع اتخاذ شده از سوی آذربایجان حمایت می‌کندوزارت امور خارجه ترکیه در رابطه با اعلام آتش‌بس در قره‌باغ اعلام کرد که آنکارا همواره از مواضع اتخاذ شده از سوی آذربایجان در این خصوص حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »