فراخوان خبرنگاران افغانستان: آزادی رسانه در خطر نابودی است | DW | 18.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بیش از ۱۰۰ خبرنگار افغانستان به جامعه بین‌المللی متوسل شده‌اند تا آزادی رسانه‌ها در این کشور را نجات دهد. ‌آنان گفته‌اند، کارکنان رسانه‌ها‌ نیازی فوری به ضمانت‌های حفاظتی دارند.

بیش از ۱۰۰ خبرنگار افغانستان بی‌‌آن‌که نامشان را افشا کنند در فراخوانی از جامعه بین‌المللی درخواست کمکی فوری کرده‌اند.

۱۰۳ نفر از همکاران رسانه‌های افغانستان، از جمله ۲۰ زن با گرایش‌های سیاسی و قومی متفاوت این فراخوان را امضا کرده‌اند. برخی از آن‌ها، به دلیل ترس از گروه حاکم طالبان در افغانستان به زندگی زیرزمینی رو آورده‌اند. ۱۰ نفر از این ۱۰۳ نفر موفق شده‌اند از افغانستان فرار کنند.خبرنگاران افغانستان می‌گویند، نیازی فوری به ضمانت‌های حفاظتی دارند تا بتوانند به کار خود ادامه بدهند یا به سر کارشان بازگردند.

امضاکنندگان این فراخوان می‌گویند، کسانی که نیازی مبرم به پناهندگی دارند باید بتواند روی حمایت کامل کشورهای غربی حساب کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جایزه سالانه «آزادی قلم» به سه نویسنده زندانی در ایران اهدا می‌شودانجمن قلم آمریکا، «پِن»، اعلام کرد که جایزه «آزادی قلم» در سال 2021، را به سه نویسنده ایرانی زندانی اهدا خواهد کرد.به گزارش «آسوشیتدپرس»، پنج‌شنبه 16 شما عادت دارید که هر اراذلی را قهرمان و هرقاتلی را بیگناه و هر منحرفی را نابغه بخوانید.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شروع مدارس کلاس ششم به بالا در افغانستان بدون حضور دختران | DW | 17.09.2021طالبان اعلام کردند، فقط مدارس ششم به بالای پسرانه باز می‌شود. در بیانیه‌ای که به مناسبت بازگشایی مدارس در افغانستان صادر شده از دختران نامی برده نشده است. وزارت امور زنان نیز به وزارت امر به معروف و نهی از منکر تبدیل شد. اگر دختران نتوانند از کلاس ۶ بیشتر بخوانند، چگونه در دانشگاه میان آنها و پسران چادر بکشند؟! 🤔
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعضای تیم فوتبال زنان افغانستان در انتظار مهاجرت به یک کشور جدیداعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان و خانواده‌های آن‌‌ها که هم اکنون در پاکستان به سر می‌برند، خواستار مهاجرت به کشور سوم برای ادامه زندگی خود هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ارتش آمریکا کشته شدن غیرنظامیان در حمله پهپادی به خودرویی در کابل را پذیرفتواشنگتن کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در این حمله پهپادی پیش از خروج آخرین نظامیانش از افغانستان را «اشتباه» خواند. بعد از یک ماه عجب یک کشف بزرگی😑ما تا بحال فکر میکردیم دائش ره زدین😑کودکان و افراد ملکی بی گناه ره به قتل رساندین مثل کردی: یه ماچ برای پیر دختر مهم نیست. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »