غنی: بیگانگان می‌خواهند افغانستان را به میدان جنگ تبدیل کنند

29/07/2021 05:10:00 ب.ظ

#غنی: بیگانگان می‌خواهند #افغانستان را به میدان جنگ تبدیل کنند

غنی, افغانستان

غنی : بیگانگان می‌خواهند افغانستان را به میدان جنگ تبدیل کنند

رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که «بیگانگان و شبکه‌ها» در پی تبدیل افغانستان به میدان جنگ هستند. - خبرگزاری آناتولی

29.07.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی٬ رئیس جمهور افغانستان امروز پنجشه طی سخنانی در مراسم گرامیداشت از روز پرچم ملی در کابل اظهارداشت: «بیگانگان و شبکه‌ها می‌خواهند افغانستان را به میدان جنگ تبدیل کنند و بر این اساس تسلیم طرح‌های بربادی کشور نمی‌شویم».

وی همچنین خطاب به گروه طالبان گفت که «آیا به منافع ملی افغانستان متعهد هستید یا به شبکه‌ها؟، آیا می‌خواهید تخم نفاق بپاشید تا آبادی‌ها و بنیادهای ملی ویران شود؟».غنی تاکید کرد: «صدای ما، صدای صلح است و تمام افغان‌ها به صلح باعزت و پایدار که آینده همه در آن محفوظ باشد٬ اجماع دارند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بحران خشکسالی؛ هشدار نسبت به وقوع «جنگ آب» در ایراندر حالی که تظاهرات خوزستان در اعتراض به بی‌آبی بی‌سابقه وارد ده‌روزهٔ دوم خود شده است، وب‌سایت نیوزیلندی «استاف» در مقاله‌ای به بررسی این موضوع پرداخته که

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ شهادت پلیس مقابل نمایندگان: جنگ قرون وسطایی بود«من برای محافظت از افراد این اتاق، به جهنم رفتم و برگشتم... اما اکنون تعداد زیادی از همین افراد به من می‌گویند که جهنم وجود ندارد یا جهنم آنقدرها هم بد نبود... این بی‌تفاوتی شرم آور است.»

عمران خان: آمریکا همه چیز را در افغانستان به هم ریختنخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر لزوم حصول توافق سیاسی فراگیر با طالبان در افغانستان تصریح کرد آمریکا همه چیز را در این کشور به هم ریخت. - خبرگزاری آناتولی

سیل مرگبار در شرق افغانستان؛ شمار تلفات انسانی به ۱۰۰ نفر رسیدمنابع محلی در ولایت نورستانِ افغانستان اعلام کردند، جاری شدن سیل که از ساعت ۲۳ روز چهارشنبه آغاز شده تا کنون بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته و ده‌ها منزل مسکونی و صدها هکتار از زمین‌های زراعتی این ولایت را تخریب کرده است.

خامنه‌ای خطاب به روحانی: معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد | DW | 28.07.2021در آخرین دیدار با دولت دوازدهم، خامنه‌ای درباره مذاکرات وین و موضوع رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام اظهار نظر کرد. خامنه‌ای گفت که تجربه دولت دوازدهم تایید رویکرد او نسبت به همکاری با کشورهای غربی بوده است.

المپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافتالمپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافت شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان شرکت کنندگان در المپیک توکیو به 169 نفر افزایش یافت.

رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که «بیگانگان و شبکه‌ها» در پی تبدیل افغانستان به میدان جنگ هستند.چگونه خشکسالی و قحطی می‌تواند در بلندمدت به یکی از عوامل «جنگ داخلی» در هر کشوری از جمله ایران تبدیل شود.«یک جنگ قرون وسطایی» آکوئیلینو گونل از افسران پلیس کاپیتول نیز توضیح داد که در جریان حمله ۶ ژانویه از سوی حمله کنندگان لگدمال شده است تا جایی که قدرت نفس کشیدن نداشته است؛ آنهم در حالی که مهاجمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات را فریاد می‌زدند و می‌گفتند که نتایج انتخابات دزدیده شده است.نخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر لزوم حصول توافق سیاسی فراگیر با طالبان در افغانستان تصریح کرد آمریکا همه چیز را در این کشور به هم ریخت.

29.07. بارزترین نمونه این مساله سوریه است.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی٬ رئیس جمهور افغانستان امروز پنجشه طی سخنانی در مراسم گرامیداشت از روز پرچم ملی در کابل اظهارداشت: «بیگانگان و شبکه‌ها می‌خواهند افغانستان را به میدان جنگ تبدیل کنند و بر این اساس تسلیم طرح‌های بربادی کشور نمی‌شویم». آنچه در آن روز روی داد، یک خشونت وحشتناک و ویرانگر بود. وی همچنین خطاب به گروه طالبان گفت که «آیا به منافع ملی افغانستان متعهد هستید یا به شبکه‌ها؟، آیا می‌خواهید تخم نفاق بپاشید تا آبادی‌ها و بنیادهای ملی ویران شود؟». Advertisement با خشک شدن زمین، طوفان‌های شدید گرد و غبار به پا خاست، که منجر به نابودی مزارع کشاورزی در مناطق روستایی شد. غنی تاکید کرد: «صدای ما، صدای صلح است و تمام افغان‌ها به صلح باعزت و پایدار که آینده همه در آن محفوظ باشد٬ اجماع دارند». خان با اشاره به اینکه آمریکا در سازش با طالبان در موقعیت ضعیفی قرار داشت، گفت: واشنگتن وضعیت امور را در افغانستان واقعا بهم ریخته است.

گفتی است دولت افغانستان امروز 29 ژوئیه را روز پرچم اعلام کرده است. به گفته «استاف»، ایران نیز می‌تواند به سرنوشتی مشابه دچار شود، چرا که در عین خشکسالی، گرفتار حکومتی سرکوبگر است که تنش‌های قومی و منطقه‌ای را به‌شدت دامن می‌زند.. در این روز پرچم افغانستان در سراسر این کشور به اهتزار در می‌آید. . آنها از حاشیه‌نشینی، فقر، و اجبار به مهاجرت از خانه و کاشانه خودشان (کوچ اجباری) غمگین هستند.